ФІЛЬТР

Імпотенція

Імпотенція – виникає, коли не вдається досягти ерекції, підтримувати ерекцію або постійно еякулювати. Вона часто негативно впливає на сексуальне життя і може викликати депресію, додатковий стрес і низьку самооцінку. Розуміння найпоширеніших потенційних причин може допомогти визначити, чому може виникнути такий стан.

Симптоми еректильної дисфункції:

  • важко досягти ерекції;
  • не вдається зберегти ерекцію;
  • зниження сексуального потягу.

Причини

Ендокринні захворювання

Ендокринна система організму виробляє гормони, які регулюють обмін речовин, сексуальну функцію, розмноження, настрій та багато іншого. Діабет – приклад ендокринного захворювання, яке може спровокувати імпотенцію. Діабет впливає на здатність організму виробляти або використовувати гормон інсулін. Одним з ускладнень, пов’язаних із хронічним діабетом, є ураження нервів. Це впливає на чутливість пеніса. Інші ускладнення, пов’язані з діабетом, включають порушення кровотоку та рівень гормонів. Обидва фактори можуть сприяти імпотенції.

Неврологічні та нервові розлади

Кілька неврологічних станів можуть збільшити ризик імпотенції. Нервові стани впливають на здатність мозку взаємодіяти з репродуктивною системою. Це може завадити досягненню ерекції.

Неврологічні розлади, пов'язані з імпотенцією: хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, пухлини головного мозку або хребта, розсіяний склероз, інсульт, скронева епілепсія.

Якщо була операція на простаті, можливе пошкодження нервів, що також може призвести до імпотенції. До прикладу, велосипедисти на великих відстанях можуть відчути тимчасове безсилля, тиск на сідниці та геніталії, який може впливати на функціонування нервів.

Прийом ліків

Прийом певних препаратів може вплинути на приплив крові, що може призвести до еректильної дисфункції. Ніколи не слід припиняти прийом ліків без дозволу лікаря, навіть якщо це викликає імпотенцію.

Приклади ліків, які, викликають імпотенцію:

  • альфа-адренергічні блокатори;
  • бета-адреноблокатори;
  • ліки від хіміотерапії раку;
  • депресанти центральної нервової системи;
  • стимулятори ЦНС, такі як кокаїн та амфетаміни;
  • діуретики;
  • селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну;
  • синтетичні гормони;

Серцеві стани

Стани, які впливають на серце та його здатність правильно функціонувати, можуть викликати імпотенцію. Без достатнього припливу крові до статевого члена, важко досягти ерекції.

Атеросклероз – стан, через який кровоносні судини забиваються, може викликати імпотенцію. Високий рівень холестерину та гіпертонічна хвороба також пов’язані зі збільшенням ризику імпотенції.

Фактори способу життя та емоційні розлади

Щоб досягти ерекції, потрібно спочатку пройти фазу збудження. Якщо наявний емоційний розлад, це вплине на здатність збуджуватися сексуально. Депресія та занепокоєння пов'язані з підвищеним ризиком імпотенції. Депресія – це почуття смутку чи безпорадності. Втома, пов’язана з депресією, також може викликати імпотенцію. Тривожність під час роботи може також викликати імпотенцію. 

Травма пеніса або тазових судин і нервів 

Хвороба Пейроні – це стан, пов’язаний з еректильною дисфункцією. Вважається, що хвороба Пейроні є наслідком незначної повторюваної травми статевого члена, що призводить до рубцювання. Він часто пов’язаний з рубцем на статевому члені, нальотом. Рубці можуть спричинити вигин статевого члена в напрямку рубця, поряд із хворобливою ерекцією та еректильною дисфункцією. Деякі методи лікування хвороби Пейроні (висічення зубного нальоту та розміщення на його місці нової тканини, прищеплення) також можуть викликати ЕД.

Травма тазу (наприклад, перелом тазу) може спричинити травми нервів і судин, що відповідають за нормальну еректильну функцію. Перелом статевого члена може призвести до пошкодження кровоносних судин, впливаючи на еректильну функцію.

Зловживання алкоголем

Алкоголь у великих кількостях може спричинити зниження статевого потягу (лібідо) та ЕД (еректильної дисфункції). Хронічне зловживання алкоголем може призвести до ураження печінки, низького рівня тестостерону, високого рівня естрогену та пошкодження нервів.

Діагностика

Фізичне обстеження та відповіді на запитання – все, що потрібно лікареві, щоб діагностувати еректильну дисфункцію та рекомендувати лікування. Однак, можуть знадобитися додаткові аналізи або консультація з фахівцем.

Тести діагностики причини імпотенції:

  • Фізичний огляд – це ретельне обстеження пеніса і яєчок, перевірка нервів на відчуття.
  • Аналізи крові – зразок крові може бути відправлений в лабораторію на перевірку наявності ознак серцевих захворювань, діабету, низького рівня тестостерону та інших захворювань.
  • Аналізи сечі. Як і аналізи крові, аналізи сечі використовуються для пошуку ознак діабету та інших захворювань.
  • УЗД – тест, що передбачає використання пристрою, який тримається над кровоносними судинами, що знаходяться у пенісі. Це створює відеозображення, яке дозволяє лікареві бачити, чи є проблеми з кровотоком.
  • Психологічна діагностика. Лікар може поставити питання для виявлення депресії та інших можливих психологічних причин еректильної дисфункції.

Під час яких хвороб проявляється

До захворювань, під час яких виникає імпотенція, можна віднести: хвороби серця, закупорені судини (атеросклероз), високий рівень холестерину, високий кров'яний тиск, діабет, ожиріння, метаболічний синдром – стан, пов’язаний із підвищенням артеріального тиску, високим рівнем інсуліну, жиром у тілі та високим вмістом холестерину, хворобу Паркінсона, розсіяний склероз, хворобу Пейроні – розвиток рубцевої тканини всередині статевого члена, розлади сну, лікування раку передміхурової залози або збільшеної простати.

До якого лікаря звернутись

Насамперед, варто звернутися до сімейного лікаря, коли виникають проблеми з ерекцією. Далі він завдяки аналізам та методам діагностики зможе направити до спеціаліста. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо:

  •  є проблеми з ерекцією або виникають інші сексуальні проблеми, такі як передчасна еякуляція або її затримка;
  •  наявний діабет, серцеві захворювання або інші захворювання, які можуть бути пов’язані з еректильною дисфункцією;
  •  еректильна дисфункція супроводжується додатковими симптомами.

Профілактика

Незалежно від того, чи виникає імпотенція від фізичних, чи емоційних причин, існує багато випадків, коли зміна способу життя може зменшити проблеми з ЕД.

Методи профілактики:

  • вживайте менше алкоголю;
  • відмовтеся від куріння;
  • зміцнюйте романтичні стосунки;
  • займайтеся фізичними вправами та дотримуйтеся здорового харчування;
  • зменште тривогу;

Не допускайте, щоб симптоми стали хронічними. Не розглядайте випадкові проблеми з ерекцією як загальну картину стану здоров’я й не програмуйте себе на те, що під час наступного сексуального контакту знову виникнуть проблеми з ерекцією. Це може збільшити тривожність та як наслідок – погіршити еректильну дисфункцію.
Залучайте свого сексуального партнера. Партнер може зрозуміти нездатність до ерекції, як ознаку зменшеного сексуального інтересу. Спілкуйтеся відкрито та чесно, так лікування буде успішнішим.

Не ігноруйте стрес, тривогу чи інші проблеми з психічним здоров’ям. Порадьтеся з лікарем або проконсультуйтеся з психологом, щоб розв'язати ці проблеми.