ФІЛЬТР

Чхання

Чхання – результат реакції слизової оболонки носа на різні подразники і мікроорганізми; мимовільна фізіологічна дія людини захисного характеру.

Найчастіше чхання виникає як один із симптомів респіраторних інфекційних захворювань. Чхання поєднується з нежитем, кашлем, підвищеною температурою, загальною слабкістю у тілі та браком сил.

Іноді може бути просто алергічною реакцією на весняні цвітіння і тоді супроводжується закладенням носа, почервонінням і сльозоточивістю очей.

Причини

  • Пересушене повітря в приміщеннях (найчастіше з поганою вентиляцією).
  • Алергія, брудні та запорошені приміщення, пух, шерсть, пилок, цвіль, лусочки шкіри тварин, тютюновий дим і парфумерна продукція. Через них подразнюється слизова оболонка або носоглотка.
  • Інфекційні захворювання та захворювання верхніх дихальних шляхів.
  • Риніт вагітних. Чхання і набухання слизової оболонки носа, які хвилюють вагітних жінок. Це пов'язано з гормональними змінами в організмі породіллі.

Чхання може бути спровоковано і швидкими перепадами температури навколишнього середовища. Наприклад, якщо з вулиці, де була висока температура, зайти в приміщення з низькою температурою повітря. Іноді чхання може спостерігатися при погляді на яскраве світло (сонце), при торканні до носа або його ударі. Цікаво те, що деякі люди помічають за собою, що симптом з'являється після думок про інтимну близькість з сексуальним партнером або оргазм.

Діагностика

Зрозуміти, в чому причина допоможе ЛОР-лікар або лікар-алерголог. На прийомі у лікарів після розпитувань і медичного огляду пацієнта направлять на обстеження, в яке входять лабораторні аналізи сечі і крові, рентген пазух носа.

Щоб встановити збудник чхання можуть поставити шкірні алергологічні проби зі зразками побутових алергенів або пилку рослин регіону, де проживає пацієнт, а також обов’язково зроблять аналіз крові на алергени.

Під час яких хвороб проявляється

Симптом може виникати у пацієнтів з ринітами неалергічного походження, нежитем, грипом або іншими інфекційними, вірусними захворюваннями. Найчастіше чхання буває вранці.

До якого лікаря звернутися

Після тривалого чхання слід звернутися до терапевта, отоларинголога і алерголога.

Профілактика

  • Уникайте контакту з пилком. Це буде найкращим способом профілактики сезонного алергічного риніту для тих, у кого виявлена ​​алергія, а також для тих, хто шукає причини їх частого чхання.
  • Провітрюйте приміщення, бажано після дощу і в вечірній час при відсутності алергену неподалік. Для свіжості повітря можна використовувати очищувач повітря.
  • Якомога частіше проводьте вологе прибирання в приміщеннях, де ви перебуваєте більшу частину свого часу.
  • Якщо лікар призначив лікування чхання, то його слід дотримуватися до повного одужання або, щоб позбутися від неприємних симптомів на деякий час. Терапію краще проводити під медичним наглядом.
  • Пацієнту, який не може уникнути зустрічі з алергеном, призначають протизапальні і протиалергічні препарати.
  • Іноді проводиться специфічна імунотерапія алергенами, що полягає у введенні в шкіру пацієнта концентрованих розчинів алергену. Такий метод діє як протиотрута проти алергену.