ФІЛЬТР

Болі в ліктьовому суглобі

Болі в ліктьовому суглобі – симптом, який не варто вважати рідкісним і він не залежить від віку людини тому, що ліктьовий суглоб щодня піддається навантаженням. Такі болі можуть з'явитися через діяльність людини (робота в важких умовах), травми або без явних на те причин. Хоч більшість причин і легко помітні при огляді ліктя, але це не є причиною для самолікування. Тільки лікар може призначити правильне лікування і курси для відновлення рухливості суглоба (при потребі).

Причини

  • Якщо хворого турбує біль, що тягнеться вище або нижче ліктя, то це може вказувати на наявність грудного або шийного остеохондрозу, дискової грижі, протрузії диска. При цьому біль відчувається не тільки в ліктьовому суглобі. Саме вогнище болю знаходиться в районі лопаток або шиї, але може віддавати в лікоть. Рука в лікті болить під час руху і відпочинку. Немає ніяких зовнішніх змін на самому лікті. При погіршенні стану захворювання у пацієнта помітне ускладнене згинання ліктьового суглоба, слабшає реакція на дотик до передпліччя.
  • Сильний пекучий біль в лікті вказує на подагричний артрит або подагру. Біль в більшості випадків з'являється вночі, при цьому спостерігається підвищення температури. Ліктьовий суглоб опухає, шкіра навколо суглоба червоніє. При цьому у хворого пропадає апетит і з'являється нудота.
  • Помірний або різкий біль в лікті може вказувати на артрит, поліартрит, ревматоїдний артрит, вивих. З'являється почервоніння і набрякання шкіри в районі ліктя. При цьому підвищується температура тіла людини, біль відчувається і в стані спокою. При обертанні ліктя немає ніяких ускладнень, але вони з'являються при спробі зігнути руки. Болять суглоби ліктів.
  • Вивих ліктя може з'явиться внаслідок падіння на руку. З'являється набряк і опухлість в області суглоба, шкіра на лікті червоніє.
  • Не сильний біль в лікті при згинанні може вказувати на артроз. Біль слабший ніж при артриті, але посилюється при згинанні або спробі зігнути руку. Рухи ліктем супроводжуються хрускотом, рука може не розгинатися повністю.
  • Біль в руці та лікті може вказувати на розрив сухожиль. Така травма може з'явитися через сильного пошкодження, наприклад, при підйомі предметів що важать більше ніж 60 кілограмів. Відсутня можливість вільно руху і згину руки. З'являється набряк на руці.
  • Сильний біль в лікті правої або лівої руки може вказувати на її перелом. У момент перелому чутний хрускіт, але через шоковий стан людина може не звернути на це свою увагу. При русі руки відчувається біль або вона стає нерухомою. Через розрив кровоносних судин на шкірі з'являються синці.
  • Болі в ліктьовому суглобі та коліні можуть вказувати на хондрокальциноз (відкладення солей кальцію в суглобових хрящах). На лікті з'являється набряк і опухлість, пацієнт насилу може зігнути руку. Це захворювання може вражати як один так і декілька суглобів.
  • Гострі болі в ліктьовому суглобі можуть вказувати на остеофіти (нарости на кістках). Це захворювання може з'явитися через підвищене фізичне навантаження або через порушення обміну кальцію в організмі. Наріст на кістці порушує структуру навколишніх тканин під час руху, що і є причиною появи сильного болю.
  • Скимний біль в лікті може вказувати на неврит ліктьового нерва. Запалення ліктьового нерва є причиною появи скимного болю, в доволі багатьох випадках проявляється оніміння пальців на руках і втрата їх чутливості. Погіршуються рух кисті руки.
  • При наявності пухлини в ліктьовому суглобі за пацієнтом помітні: постійне відчуття слабкості, виснаження організму, швидка поява втоми. Це стандартні ознаки наявності онкозахворювання. Спочатку біль майже не відчувається. З плином часу вона стає постійною і посилюється в нічний час доби. Біль не проходить після використання знеболювальних препаратів.
  • Біль в місці згину ліктя може вказувати на тендиніт (запалення сухожилля). У більшості випадків біль сильніший під час руху і після зупинки. Біль проявляється при пальпації пошкодженого сухожилля, шкіра над суглобом червоніє, підвищується температура тіла. При русі ліктя чути хрускіт і з'являється припухлість.
  • Якщо спостерігається біль в лівому лікті, то це може натякати на інфаркт міокарда. При цьому захворюванні спостерігаються сильні болі за грудиною і під лівою лопаткою. Біль може відчуватися в шиї, животі, лопатці та лівій руці, доходячи до ліктьового суглоба. У хворого з'являється задишка, запаморочення проступає холодний піт.

Діагностика

Лікар з досвідом може визначити захворювання і при візуальному огляді, але для підтвердження діагнозу людина все ж повинна пройти обстеження. У більшості випадків для визначення захворювання використовують: рентгенографії, ультразвукове дослідження, лабораторні проби аналізу крові та сечі. При наявності підозри у пацієнта інфаркту міокарда можуть призначити електрокардіографію.

Під час яких хвороб проявляється

Біль в ліктьовому суглобі проявляється при:

Артриті, ця ураження суглобів запального характеру. Причиною появи може бути: інфекція, обмінні порушення, травми, аутоімунне захворювання та ін.

Артрозі, ураження хрящової тканини на суглобової поверхні з подальшим руйнуванням всіх його анатомічних структур.

Епікондиліті, запальний процес в місці прикріплення зв'язок до надвиростка плечової кістки.

Травми або поява запалення  у старих ушкоджень.

Бурситі, запалення слизових сумок в області суглоба, діаметр припухлості може досягати великих розмірів (8-10 сантиметрів). З'являється через травму (в більшості випадків) або попадання інфекції в синовіальну сумку.

До якого лікаря звернутися

Якщо причиною болю є недавнє механічне ушкодження (перелом, забій), то пацієнт буде направлений до травматолога. У всіх інших випадках видають направлення до нейрохірурга і невролога, для виключення таких причин, як розлад шийного відділу хребта. При наявності підозр на запалення – до ревматолога.

Профілактика

При сильному пошкодженні не потрібно намагатися самостійно вправити кістку або суглоб, бажано зафіксувати руку в одному положенні до приїзду лікарів.

Для зменшення опухлості можна прикласти на пів години компрес до ліктя, але потрібно уникати переохолодження.

Для своєчасного визначення можливого захворювання бажано періодично проходити огляд у лікаря.

Після лікування захворювання призначають курси для відновлення рухливості ліктьового суглоба або масажні процедури.