ФІЛЬТР

Золопент : інструкція, застосування, ціна

Золопент – це препарат, який знижує секрецію підшлункового соку. Рівень пригнічення  залежить від дози і стосується як базального, так і стимульованого виділення шлункового соку.

Склад

Діюча речовина - пантопразол;

1 таблетка містить   пантопразолу натрію сесквігідрату, еквівалентно пантопразолу 40 мг;

Допоміжні речовини: натрію карбонат безводний, маніт (E 421), кросповідон, гідроксипропіл-целюлоза, кальцію стеарат, ойдрагіт L30D55, триетилцитрат, натрію лаурилсульфат, титану діоксид (Е 171),   заліза оксид жовтий (Е 172), тальк, покриття Opadry 03F58750 білий.

Лікарська форма

Препарат випускається у формі таблеток, що вкриті оболонкою. 

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Пантопразол є блокатором шлункової секреції, він гальмує активність Н++-АТФази у парієнтальних клітинах шлунка і таким чином блокує останню фазу секреції соляної кислоти. Це призводить до зменшення рівня базальної секреції незалежно від природи подразнення. Має антибактеріальну активність щодо Нelicobacter pyloriі сприяє прояву антихелікобактерного ефекту інших препаратів. Терапевтичний ефект після одноразової дози настає швидко і зберігається   протягом 24 годин.

Фармакокінетика

Швидко і повністю абсорбується після прийому внутрішньо. Абсолютнабіодоступність   становить 77 %. Максимальна концентрація досягається через 2 – 4 години. Зв’язування з білками плазми становить 98 %. Період напів виведення – приблизно 1 година. Дуже слабко проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Метаболізується в печінці. Виводиться переважно з сечею (82 %) у вигляді метаболітів, у невеликій кількості спостерігається в калі. Не кумулює. Період напів виведення у хворих на цироз печінки зростає до 7 – 9 годин, з печінковою недостатністю – збільшується незначно, але період напів виведення основного метаболіту досягає 2 – 3 годин.  

Показання

Препарат застосовують у випадку хвороб, що пов'язані із захворюванням кишечного тракту, а саме:

  • Рефлюкс-езофагіт середнього та тяжкого ступеня.
  • Ірадикація Helicobacter pyloriу пацієнтів з пептичними виразками, спричиненими цим мікро організмом у комбінації з певними антибіотиками.
  • Виразка дванадцяти палої кишки.
  • Виразка шлунка.
  • Синдромі Золлінгера-Еллісона та інших патологічних гіперсекреторних станах.

Протипоказання

Не можна застосовувати Золопент у випадку наявності підвищеної чутливості або особливої реакції на будь-який компонент складу.

Препарат Золопент не можна застосовувати для комбінованої терапії, метою якої є ірадикація H. рylori, у пацієнтів з нирковою або печінковою недостатністю середнього або тяжкого ступеня тяжкості. Пантопразол, як і інші інгібітори протонної помпи, протипоказано застосовувати із атазанавіром.

Особливості застосування

При наявності небажаних симптомів (велика втрата маси тіла, блювота, дисплазія, блювання із кров`ю, анемія, мелена), наявності виразки шлунка повинна бути виключена злоякісність, оскільки лікування Золопентом може маскувати симптоми злоякісної виразки та відстрочувати встановлення діагнозу.

Подальші дослідження повинні бути обумовлені, якщо симптоми зберігаються при адекватному лікуванні.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Золопент може зменшувати всмоктування препаратів, біодоступність яких залежить від рН.

Пантопразол метаболізується в печінці через систему ферментів цитохрому Р450. Не виключено взаємодії пантопразолу з іншими препаратами, які метаболізуються через цю систему.

Однак проведення спеціальних досліджень з більшістю таких засобів не виявило клінічно значущих взаємодій, а власне, з карбамазепіном, кофеїном, діазепамом, диклофенаком, етанолом, глібенкламідом, метопрололом, напроксеном, ніфедипіном, фенпрокоумоном, фенітоїном, піроксикамом, теофіліном, варфарином та пероральними контрацептивами.

Не виявлено взаємодії з одночасно призначеними антацидами.

Були проведені дослідження з вивчення взаємодії пантопразолу з одночасно призначеними певними антибіотиками (кларитроміцином, метронідазолом, амоксициліном). Клінічно значущих взаємодій між цими препаратами не виявлено.

Доведено, що застосування атазанавіру 300 мг/ритона віру 100 мг з омепразолом (40 мг один раз на добу) або атазанавіру 400 мг з лансопразолом (60 мг одноразово) у здорових добровольців спричиняє суттєве зменшення біодоступності атазанавіру. Всмоктування атазанавіру залежить від рН. Тому інгібітори протонної помпи, включаючи пантопразол, не повинні застосовуватися разом з атазанавіром.

Застосування під час вагітності та годування груддю

Оскільки відсутня інформація щодо впливу на плід, в період вагітності препарат застосовувати не слід. У випадку необхідності прийому Золопенту годування груддю потрібно призупинити.

Здатність впливати на швидкість реакції

У деяких пацієнтів можуть спостерігатись розлади нервової системи у вигляді запамороченння, головних болей, тому варто обережно керувати, під час прийому препарату, автомобілем чи іншими рухомими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Лікування рефлюкс – езофагіту середнього та тяжкого ступеня.

Рекомендована доза для дітей старше 12 років та дорослих становить 1 таблетка Золопенту 40 мг 1 раз на добу.

В окремих випадках доза може бути подвоєна (2 таблетки Золопенту 40 мг на добу), особливо за відсутності ефекту від застосування інших препаратів.

У дорослих пацієнтів з виразкою шлунка та дванадцяти палої кишки та з позитивним результатом на Helicobacter pylori необхідно досягти ірадикації мікро організму за допомогою комбінованої терапії.

Залежно від чутливості мікро організмів для ірадикації Helicobacter pylori у дорослих можуть бути призначені такі терапевтичні комбінації:

1 таблетка Золопенту 40 мг 2 рази на день

  •    1000 мг амоксициліну 2 рази на день
  •    500 мг кларитроміцину 2 рази на день;

1 таблетка Золопенту 40 мг 2 рази на день

  •     500 мг метронідазолу 2 рази на день
  •    500 мг кларитроміцину 2 рази на день;

 1 таблетка Золопенту 40 мг 2 рази на день

  •     1000 мг амоксициліну 2 рази на день
  •    500 мг метронідазолу 2 рази на день.

Побічні ефекти

З боку травного тракту: часто – біль в епігастральній ділянці, діарея, запор, метеоризм; іноді -   нудота, блювання; рідко – сухість у роті.

Загальні розлади: дуже рідко – периферичні набряки.

З боку шкіри: іноді – алергічні реакції (свербіж, шкірні висипи); дуже рідко – кропив’янка, ангіоедема, еритема мультиформна, фото чутливість, синдром Лайєлла.

З боку нервової системи: часто – головний біль; іноді – запаморочення, порушення зору (затьмареність); дуже рідко – депресії.  

З боку печінки: дуже рідко – підвищення рівня печінкових ферментів (трансаміназ, g-ГТ), три гліцеридів, підвищення температури тіла, інтерстиціальний нефрит та тяжкий гепатоклітинний розлад, що призводив до жовтухи   або без печінкової недостатності.

З боку сечовидільної системи: дуже рідко – інтерстиціальний нефрит.

З боку імунної   системи: дуже рідко – анафілактичні реакції, включаючи анафілактичний шок.

З боку кістково-м’язової системи: рідко – артралгія; дуже рідко – міальгія.

Термін придатності

Термін придатності – 3 роки

Умови і термін зберігання

Зберігати у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Категорія відпуску

Випускається препарат за рецептом.

Ціна

Ціна Золопенту в аптеках- приблизно від 62 до 130 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ТОВ "Кусум Фарм", Україна
  • Діючі речовини:
    Пантопразол (Pantoprazole)
  • Код АТХ:

    A02BC

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A02 - Препарати для лікування кислотозалежних захворювань

    A02B - Противиразкові препарати та препарати для лікування гастроезофагеального рефлюксу

    A02BC - Інгібітори "протонної помпи"