Вундехіл: інструкція, застосування, ціна
Вундехіл – мазь для загоєння ран різного походження.
Інструкція вказана для: Вундехіл мазь по 30 г у тубах.
Склад і форма випуску
діючі речовини: 1 г мазі містить прополісу настойки (Tinctura Propolisi) (1 : 10) (екстрагент – етанол 80 %) 50 мг, карофілену (Carophylenum) 30 мг, софори японської настойки (Tinctura Sophorae japonicae) (1 : 2) (екстрагент – етанол 48 %) 30 мг, перстачу настойки (Tinctura Potentillae) (1 : 5) (екстрагент – етанол 70 %) 20 мг, деревію настойки (Tinctura Millefolii) (1 : 5) (екстрагент – етанол 70 %) 20 мг;
допоміжні речовини: олія соняшникова рафінована, жир свинячий (нутряний), ланолін безводний, віск бджолиний.
Лікарська форма:
Мазь.
Основні фізико-хімічні властивості: мазь жовто-коричневого кольору, з легким специфічним запахом.
Упаковка:
По 15 г або 30 г у тубах.
Фармакотерапевтична група:
Засоби для лікування ран і виразкових уражень.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Загоювальна, бактерицидна та протизапальна дії забезпечуються завдяки комбінації біологічно активних речовин, що входять до складу мазі. Мазь позитивно діє на уражені слизові оболонки та тканини, загоюючи їх, усуває больові відчуття, зменшує набряки, інтенсивно знищує гнійні утворення, нормалізує обмінні процеси та посилює регенерацію тканин.
Мазь володіє бактеріостатичними властивостями, знімає запалення та загоює рани, що забезпечує попередження інфікувань ран, які можуть спричиняти штами інфекцій.
Під час застосування мазі для загоєння ран утворюється ніжна рубцева тканина.
Пов’язка, що накладається на ушкодженні тканини, не присихає до шкіри, оскільки мазь має ліпофільну основу.
Показання до застосування
Застосовується мазь у разі ран різного походження, яким властиве повільне загоєння: запальних, інфікованих, післяопераційних. Це також стосується післяопераційних ран прямої кишки.
Мазь призначають для лікування уражень шкіри, які виникли внаслідок опромінення, травматичних ушкоджень м’яких тканин, варикозних та діабетичних виразок, крововиливів у м’які тканини, термічних опіків, пролежнів, гінекологічних ерозій, псоріазу, нейродермітів, кератодермії підошов та долонь, гіперкератичних форм мікозу, тріщин сосків у період лактації.
Протипоказання
Підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату, до рослин родини Айстрових, а також алергія на продукти бджільництва.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Під час вагітності та лактації мазь дозволяється застосовувати лише за призначенням лікаря.
Передозування
Немає описаних даних щодо випадків передозування маззю.
Побічні реакції
Зазвичай, препарат переноситься добре. Але оскільки, до складу препарату, входять багато компонентів, то в пацієнтів може виникати, в окремих випадках, індивідуальна гіперчутливість до якогось з компонентів. Також побічні реакції можуть бути наслідком порушення рекомендацій щодо застосування препарату, які можуть проявлятись алергічними реакціями: свербежем, висипаннями, лущенням епідермісу, гіперемією тіла та/або набряками. Якщо з’явились побічні реакції слід негайно звернутись до лікаря.
Спосіб застосування та дози
Мазь наноситься на уражену ділянку від 2 до 3 разів на добу тонким шаром. Необхідно позбутись залишків мазі через 2-3 години після нанесення, використовуючи ватний тампон або серветку, які перед цим були змочені в антисептичному засобі ( розчин фурациліну або настойка нагідок, що розводиться водою у співвідношенні 1:3). Рана повинна підсохнути за 1 годину, після цього мазь потрібно нанести знову.
Якщо є рани, то мазь наноситься у кінці першої фази після того, як припинилась ексудація, та у другій та третій фазах раневого процесу.
Якщо рани були спричинені механічним пошкодженням тканин, то слід очікувати лікувальний ефект мазі від двох днів до одного тижня застосування.
Тампон з маззю вводиться у анальний отвір щодня на 2-3 години для лікування хронічних анальних тріщин та геморою. Курс лікування триває від 5 до 30 днів, в залежності від форми і ступеня захворювання.
Мазь густо наноситься на марлевий чи ватний тампон та вводиться глибоко у піхву щодня на 2-3 години у разі ерозій шийки матки. Тривалість курсу лікування становить від 7 до 28 днів.
У разі термічних опіків першого та другого ступеня мазь наноситься якнайшвидше на уражену ділянку ( 10-15 хв після виникнення опіку) для того, аби попередити розвиток тяжких ускладнень та досягнути швидкого ефекту загоєння. Ступінь, площа та час отримання опіку до моменту нанесення мазі визначають тривалість курсу лікування. В середньому, лікування триває від 3 до 15 днів.
У разі опіків від сонячного опромінення мазь наноситься на 2-3 години тонким шаром. Після цього потрібно видалити залишки мазі за допомогою серветки. Мазь ефективно знімає біль та усуває почервоніння шкіри.
Характер патологічного процесу, досягнутий ефект та площа ураження визначають тривалість курсу лікування.
Діти: Препарат дозволено застосовувати для лікування дітей.
Особливості застосування
Ліпофільна основа мазі є фактором ризику для застосування на початковій стадії процесу утворення ран, що характеризується активним процесом ексудації, тому її не слід застосовувати.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Немає даних щодо взаємодії мазі з іншими лікарськими засобами
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Препарат не впливає на швидкість реакції під час керування транспортом.
Термін придатності
Мазь придатна до застосування впродовж 2 років від дати виробництва. Після закінчення терміну придатності, що вказаний на упаковувані, не рекомендується застосовувати лікарський засіб.
Умови зберігання
Лікарський засіб зберігається в оригінальному упаковуванні, у місці, яке недоступне для дітей, де температура повітря знаходиться в межах від +8 °С до +15 ºС.
Ціна
Середня ціна на препарат в Україні становить 71 гривню. Лікарський засіб відпускається без рецепта.