Вугілля активоване: інструкція, застосування, ціна
- Склад і форма випуску
- Фармакологічні властивості
- Показання до застосування
- Протипоказання
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Передозування
- Побічні реакції
- Спосіб застосування та дози
- Особливості застосування
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Ціна
Вугілля активоване – препарат рослинного походження, що застосовується у разі розладів шлунково-кишкового тракту.
Склад і форма випуску
діюча речовина: вугілля активоване;
1 таблетка містить вугілля активованого 0,25 г;
допоміжна речовина: крохмаль картопляний.
Лікарська форма:
Таблетки.
Таблетки чорного кольору з плоскою поверхнею.
Фармакотерапевтична група:
Ентеросорбенти. Лікарські засоби, що містять активоване вугілля. Вугілля медичне активоване.
Фармакологічні властивості
Характер походження вугілля – рослинний. Основна поглинаюча функція реалізується за рахунок збільшення поверхні абсорбування шляхом активації – спеціалізованої обробки. Цей процес також наділяє вугілля здатністю вбирати різноманітні хімічні сполуки, такі як алкалоїди, екзотоксини та ендотоксини і навіть гази. Опинившись в кишечнику, не піддається всмоктуванню і повністю покидає організм природнім шляхом в термін від 8 до 24 годин.
Показання до застосування
Препарат рекомендується використовувати у разі розладів шлунково-кишкового тракту: метеоризму, диспепсії, харчового отруєння; отруєння лікарськими засобами, отруєння солями важких металів або отруєння алкогольного характеру (речовинами, що містять алкалоїди); у разі підготовки до досліджень за допомогою рентгену; отруєння харчовими токсинами або інфекційного отруєння.
Протипоказання
- підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу;
- виразки шлунково-кишкового тракту;
- шлункові кровотечі.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Будь-яка інформація про шкідливість використання засобу під час вагітності або в час грудного вигодовування відсутня.
Передозування
Хронічне передозування препаратом може стати причиною для появи реакцій, таких як закрепи, нудота чи блювання. При зменшенні дози препарату або при його повному скасовуванні ці наслідкові ефекти зникають.
Побічні реакції
Проявляються у разі тривалого використання препарату або значного перевищення дозування. Можливе виникнення діареї, закрепу або чутливості, нестачі вітамінів, білків гормонів та жирів. Може також проявитись нудота або блювання. В цьому разі слід припинити вживання препарату та використовувати терапію симптоматичного типу.
У разі появи негативних симптомів слід одразу звертатись до лікаря.
Спосіб застосування та дози
У разі появи метеоризму добова доза препарату для дорослого варіюється: 1-3 таблетки, 3 або 4 рази на добу. Аналогічно при проявах диспепсії.
У разі отруєння препарат потрібно приймати перорально у формі водяної суспензії. Концентрація препарату має становити 20-30 г на 1-2 склянки чистої води за один прийом. За потреби промивання шлунка виготовляти таку ж суспензію.
У разі підвищеної кислотності слід використовувати засіб дозами по 2 г з частотою 3-4 рази за добу. Приготування суспензії шляхом подрібнення таблеток та розчинення їх у 0,5 склянки води призведе до більш вираженого та швидкого результату дії засобу.
Діти віком від 3 років: нормальна доза для цього віку складає 2-4 таблетки, регулярність прийому – 3-4 рази на добу. Дозування збільшується до 4-5 таблеток у разі діареї.
Залежно від типу отруєння, препарат призначають дітям 3-7 років в дозі 5г на добу на три прийоми. Для дітей 7-14 років добова доза складає 7 г на три прийоми.
Для підготовки прийому препарату дітьми слід приготувати з нього водяний розчин, подрібнивши таблетки та змішавши їх з невеликою кількістю води. Після використання розчин слід запивати чистою водою.
Залежно від важкості розладу, курс лікування препаратом може варіюватись від 3-5 днів у разі хронічної природи захворювання, до 10-15 днів у разі гострих інтоксикацій.
Діти. Препарат заборонений до застосування дітям до 3 років.
Особливості застосування
При паралельному використанні з іншими препаратами, слід витримувати паузу між прийомом препаратів та лікарського засобу не менше 1-1,5 години. Така пауза зменшить або повністю прибере приглушення дії лікарських препаратів засобом (відбувається через значну поглинальний ефект засобу).
Щоб запобігти виникненню порушень всмоктувальної функції організму, а також запобігти проявам недостачі вітамінів, білків, жирів та гормонів, слід обмежити регулярний приймання препарату терміном не більше 15 днів. У разі появи тривожних проявів слід звернутись до лікаря для коректування прийому препарату та дієти.
Для компенсування нестачі вітамінів під час довготривалого використання препарату можна застосувати вітамінні курси.
Під час прийому лікарського засобу калові маси можуть набувати чорного кольору.
Використання препарату може впливати на протизаплідні препарати, знижуючи або повністю нівелюючи їх ефективність. Для збереження протизаплідної функції на час застосування препарату рекомендується використовувати інші контрацептивні засоби.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Засіб знижує ефективність інших лікарських препаратів, прийнятих одночасно з засобом. Така дія зумовлена сильною поглинальною дією вищеозначеного препарату. У разі необхідності паралельного використання цього засобу з іншими препаратами, рекомендується робити паузи між прийомами лікарських препаратів та цього засобу по 1-1,5 години.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом
Препарат не має жодного впливу на швидкість реакції чи сприйняття оточення, тому дозволений до використання при керуванні транспортним засобом.
Термін придатності
Препарат дійсний протягом 3 років з дня виробництва.
Умови зберігання
Температура зберігання не має перевищувати 30 °С. Препарат має зберігатись окремо від препаратів, що виділяють пари або гази. При зберіганні препарат має залишатись недоступним для дітей.
Ціна
Середня ціна на препарат в Україні становить 3,5 гривні.