Вобензим : інструкція, застосування, ціна
- Склад і форма випуску
- Фармакологічні властивості
- Показання до застосування
- Протипоказання
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
- Особливості застосування
- Застосування у період вагітності або годування груддю
- Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
- Спосіб застосування та дози
- Передозування
- Побічні реакції
- Термін придатності
- Умови зберігання
- Ціна
Вобензим – протизапальний та протинабряковий препарат.
Склад і форма випуску
діючі речовини: 1 таблетка кишковорозчинна містить: панкреатин 300 Прот. од. (100 мг); папаїн 90 FІР-Од. (18 мг); бромелаїн 225 FІР-Од. (45 мг); триацилгліцеролліпаза 34 FІР-Од. (10 мг); амілаза 50 FІР-Од. (10 мг); трипсин 360 FІР-Од. (12 мг); хімотрипсин 300 FІР-Од. (0,75 мг); рутозид (50 мг);
допоміжні речовини: лактози, моногідрат; крохмаль прежелатинізований; магнію стеарат; кислота стеаринова; кремнію діоксид колоїдний безводний; тальк;
плівкова оболонка таблетки: плівкове покриття: кислота метакрилова - метилметакрилат сополімер (1:1), натрію лаурилсульфат; тальк, макрогол 6000, триетилцитрат, кислота стеаринова; кольорове покриття: гіпромелоза, гідроксипропілцелюлоза, целюлоза мікрокристалічна, гліцерин, тальк, титану діоксид (Е 171), жовто-оранжевий S (Е 110), понсо 4R (Е 124).
Лікарська форма:
Таблетки кишковорозчинні.
Основні фізико-хімічні властивості: оранжево-червоні, круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою.
Упаковка:
По 20 таблеток в блістері, по 2 або 10 блістерів у картонній коробці; по 800 таблеток у банках.
Фармакотерапевтична група:
Засоби, що застосовують при патології опорно-рухового апарату. Ферменти. Трипсин, комбінації.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка.
Бромелаїн , хімотрипсин, панкреатин, трипсин, папаїн та рутозид є ферментами, що застосовуються перорально, які проявляють вплив на набряки ( що мають як запальне, так і незапальне походження: внаслідок травм чи спорту). Проведені на тваринах дослідження довели, що бромелаїн та комбіновані ферментні препарати володіють протизапальними властивостями у разі перорального застосування.
Тести in vitro та проведені на тваринах дослідження продемонстрували пригнічення агрегації тромбоцитів та зменшення їхньої готовності до агрегації, що спричинена АДФ, внаслідок дії бромелаїну та трипсину.
Здатність крові до згущення різними способами піддавалась впливу хімотрипсину, трипсину і бромелаїну. Але ефективна концентрація дуже висока і сильно перевищує концентрацію, яка була виявлена у пацієнтів після перорального прийому.
У добровольців, які застосовували комбінацію папаїн-бромелаїн-рутозид, не виявили порушень згущувальної здатності крові.
In vitro та in vivo тести з трипсином, бромелаїном, папаїном, панкреатином та хімотрипсином продемонстрували вплив на патогенні імунні комплекси, але активація нестимулюючих мононуклеарних клітин та зниження процесів вивільнення молекул, що мають аномальну адгезію (СD 44, СD 54), були спричинені тільки бромелаїном, хімотрипсином, папаїном, трипсином.
Рутозид також володіє протизапальними властивостями. Дослідження підтвердили, що пригнічується ліпо- і циклооксигеназа. Експерименти на тваринах продемонстрували інгібування агрегації тромбоцитів. Рутозид продемонстрував ефективність щодо вільних радикалів. Тому вплив рутозиду на кровоносні судини потрібно з’ясовувати.
Фармакокінетика.
Відбувається краща кореляція між трипсиновими і бромелаїновими концентраціями у плазмі крові та дозами, що вводились, після перорального прийому.
Через чотири дні досягається рівноважний стан. Виведення неабсорбованих рутозиду або гідролази відбувається разом з фекаліями. Через клітини мононуклеарно-фагоцитарної системи виводяться резорбовані ферменти.
Показання до застосування
Препарат є складовою комплексної терапії у разі ревматоїдного артриту, несуглобового ревматизму, остеоартрозу, хвороби Бехтерєва, хвороби Шегрена, травм (переломів, дисторзій, вивихів, контузій), запальних процесів мʼяких тканин, хронічних посттравматичних процесів, травм у спортивній медицині, посттравматичних набряків, у тому числі післяопераційних, після пластичних і реконструктивних операцій, запалень ЛОР-органів та дихальних шляхів: синуситів, бронхіту, бронхопневмонії, панкреатиту, виразкового коліту, хвороби Крона, розсіяного склерозу, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, вторинної профілактики повторного інфаркту міокарда, тромбофлебіту, посттромботичного синдрому, васкулітів, облітеруючого тромбангіїту, профілактики рецидивуючих флебітів, лімфатичного набряку, вторинного лімфатичного набряку, запалень сечовивідних шляхів (циститу, цистопієліту, простатиту), хронічних інфекцій у гінекології, аднекситу, мастопатії.
Протипоказання
Індивідуальна гіперчутливість до будь-яких компонентів препарату. Тяжкі уроджені чи набуті порушення згортання крові (гемофілія, тромбоцитопенія, тяжкі ураження печінки), захворювання, пов’язані з підвищеною ймовірністю кровотеч, тромбоцитопенія, проведення гемодіалізу, гострий панкреатит, кишкова непрохідність.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
Якщо інші ліки застосовували одночасно з цим препаратом, то не фіксували випадків несумісності. Якщо антибіотики застосовувати одночасно з цим препаратом, то концентрація антибіотиків підвищується як у плазмі крові, так і у вогнищі запалення.
Особливості застосування
Препарат призводить до підвищення терапевтичної ефективності антибіотиків у разі інфекції, але препарат не замінює антибіотики, тому його протипоказано застосовувати як їхній замінник.
Призначення препарату має залежати від кожного окремого випадку у разі захворювань ШКТ, декомпенсації серцевої діяльності, емфіземи легенів, цирозу печінки, панкреатиту.
На початку лікування хронічних захворювань може погіршуватись симптоматика. Тому тимчасово можна знизити дозування в таких випадках.
До складу препарату входить лактози моногідрат, тому пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, галактози, вродженою лактазною недостатністю, глюкозо-галактозною мальабсорбцією або недостатністю сахарози-ізомальтози не слід його застосовувати.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Під час вагітності та лактації потрібно застосовувати з обережністю та лише після того, як лікар оцінив співвідношення ризиків та користі для матері та немовляти. Препарат може проникати в грудне молоко.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами
Не проявляє впливу.
Спосіб застосування та дози
Дорослим рекомендується доза від трьох до десяти кишковорозчинних таблеток тричі на 24 години ( добу), в залежності від тривалості і тяжкості захворювання.
Підтримуюче дозування становить від трьох до п’яти кишковорозчинних таблеток тричі на 24 години (добу). Лікар індивідуально підбирає курсову дозу препарату.
Дітям дозування розраховується відповідно до маси тіла. На добу дітям від 3-річного до 12-річного віку призначають одну таблетку на шість кг маси тіла. Дітям від 12-річного віку дозування призначають таке ж, як і дорослим.
У разі гострих захворювань курс лікування становить від 14 днів до моменту одужання, а у разі загострень хронічних захворювань терапія триває до появи чітких ознак ремісії. Лікування переважно триває від 14 днів до 3 місяців ( що визначає лікар після консультації з пацієнтом).
Кишковорозчинні таблетки потрібно застосовувати щонайраніше за пів години до прийому їжі. Не розжовувати. Запивати водою у великій кількості ( 200 мл).
Діти
Дітям препарат застосовують від 3-річного віку.
Передозування
Токсичні дії препарату не виявлялись навіть у разі тривалого застосування. Але може виникати діарея, розлад випорожнення,які зникають через один – три дні після скасування прийому препарату без додаткового лікування.
Побічні реакції
Побічні реакції проявляються нудотою, незначними змінами консистенції і запаху випорожнень, алергічними реакціями (наприклад, шкірними висипаннями), що минає після скасування терапії препаратом або зменшення дозування.
Рідко можливе виникнення анафілактичних реакцій. Високі дози препарату можуть призводити до блювання, тимчасового відчуття переповнення шлунка, метеоризму і дуже рідко – до дискомфорту, діареї.
Щоб запобігти таким випадкам, потрібно розділити денну дозу на чотири/п’ять одинарних доз. Рідко можуть з’являтись: гіпергідроз, свербіж, еритема.
Термін придатності
Препарат придатний до застосування впродовж 2 років.
Умови зберігання
Зберігати препарат слід подалі від світла в оригінальному упакуванні. Температура зберігання не повинна перевищувати 25 °С. Препарат забороняється заморожувати. Зберігати подалі від дітей.
Ціна
Середня ціна на препарат – 802 гривні. Відпускається без рецепту.