ФІЛЬТР

Вітрум : інструкція, застосування, ціна

Вітрум – це полівітамінний препарат з мікроелементами, що використовується для відновлення їх в організмі.

Склад і форма випуску

Головна речовина: 1 таблетка Вітруму містить вітаміну А (у вигляді ретинолу ацетату) 1,42 мг (4128МО); бета-каротину 300 мкг (500 МО); вітаміну Е (у вигляді альфа-токоферолу ацетату) 30 мг (30 МО); вітаміну D3 (холекальциферолу) 10 мкг (400 МО); вітаміну К1 (фітонадіону) 25 мкг; вітаміну С (аскорбінової кислоти) 60 мг; вітаміну В1 (у вигляді тіаміну мононітрату) 1,5 мг; вітаміну В2 (рибофлавіну) 1,7 мг; вітаміну В6 (піридоксину гідрохлориду) 2 мг; вітаміну В12 (ціанокобаламіну) 6 мкг; фолієвої кислоти 400 мкг; нікотинаміду 20 мг; пантотенової кислоти (у вигляді кальцію пантотенату) 10 мг; біотину 30 мкг; кальцію (у вигляді кальцію гідрофосфату) 162 мг; фосфору (у вигляді кальцію гідрофосфату) 125 мг; магнію (у вигляді магнію оксиду) 100 мг; калію (у вигляді калію хлориду) 40 мг; хлоридів (у вигляді калію хлориду) 36,3 мг; заліза (у вигляді заліза фумарату) 18 мг; міді (у вигляді міді оксиду) 2 мг; цинку (у вигляді цинку оксиду) 15 мг; марганцю (у вигляді марганцю сульфату) 2,5 мг; йоду (у вигляді калію йодиду) 150 мкг; молібдену (у вигляді натрію молібдату) 25 мкг; селену (у вигляді натрію селенату) 25 мкг; хрому (у вигляді хрому хлориду) 25 мкг; олова (у вигляді олова хлориду) 10 мкг; нікелю (у вигляді нікелю сульфату) 5 мкг; кремнію (у вигляді кремнію діоксиду колоїдного безводного) 10 мкг; ванадію (у вигляді натрію метаванадату) 10 мкг;

Додаткові речовини: целюлоза мікрокристалічна, кислота стеаринова, натрію кроскармелоза, магнію стеарат, гіпромелоза (гідроксипропілметилцелюлоза), триацетин, барвник титану діоксид (Е 171), барвник жовтий захід FCF (E 110), барвник спеціальний червоний AG (Е 129).

Випускається вітамінний комплекс Вітрум у формі таблеток світло-помаранчевого кольору, що вкриті оболонкою.

В аптеці можна придбати без рецепту від лікаря.

Фармакологічні властивості препарату

Фармакодинамічні характеристики

Препарат Вітрум - це полівітамінний препарат, одна таблетка якого містить повну добову потребу дорослого організму у необхідних вітамінах та мікроелементах. Препарат сприяє нормалізації функцій організму, підвищує стійкість до інфекцій, прискорює процес одужання після захворювань. Захищає організм від шкідливої дії навколишнього середовища. Застосування препарату необхідне під час порушень режиму харчування та під час незбалансованого та/або неповноцінного харчування.

Вітамін А необхідний для нормального перебігу метаболічних процесів. Забезпечує нормальну функцію органів зору, структурну цілісність тканин, підвищує резистентність організму до дії шкідливих чинників зовнішнього середовища.

Бета-каротин в організмі підлягає біотрансформації з утворенням вітаміну А.

Вітамін Е є активним антиоксидантом, гальмує перекисне окиснення ліпідів, яке посилюється при багатьох захворюваннях, запобігає пошкодженню клітинних структур вільними радикалами. Бере участь у процесах тканинного дихання, біосинтезі гему та білків, обміну жирів та вуглеводів, проліферації клітин та в інших метаболічних процесах.

Вітамін D3 посилює всмоктування кальцію в кишечнику та реабсорбцію фосфору в ниркових канальцях, нормалізує формування кісткового скелету та зубів у дітей, сприяє збереженню структури кісток.

Вітамін К1 необхідний для синтезу білків, що забезпечують достатній рівень коагуляції. Відіграє важливу роль в обміні речовин у кістках та в сполучній тканині, а також у роботі нирок. У всіх цих випадках вітамін бере участь у засвоєнні кальцію та в забезпеченні взаємодії кальцію і вітаміну D.

Вітамін C має сильно виражені відновні властивості. Бере участь в окисно-відновлювальних процесах, регуляції вуглеводного обміну, впливає на обмін амінокислот ароматичного ряду, метаболізм тироксину, біосинтез катехоламінів, стероїдних гормонів та інсуліну; необхідний для згортання крові, синтезу колагену та проколагену, регенерації сполучної та кісткової тканини. Нормалізує проникність капілярів. Сприяє абсорбції заліза в кишечнику та бере участь у синтезі гемоглобіну. Підвищує неспецифічну резистентність організму, має антидотні властивості.

Вітамін B1 необхідний для нормального функціонування нервової, травної системи, серцевої діяльності та ендокринних залоз.

Вітамін В2 бере участь у процесах росту. Підтримує процес фагоцитозу, впливає на морфологію та функцію центральної та вегетативної нервової системи, відіграє важливу роль у підтримці нормальної зорової функції ока та в синтезі еритропоетину, гемоглобіну. Підвищує секреторну функцію шлунка, покращує жовчовиділення, полегшує всмоктування вуглеводів у тонкому кишечнику, необхідний для підтримки нормальної мікрофлори кишечнику. Покращує функції печінки, сприяє інкреції інсуліну.

Вітамін В6 входить до складу ензимів, які беруть участь у процесах декарбоксилювання та переамінування амінокислот, у ліпідному обміні. Необхідний для нормального функціонування периферичної та центральної нервової системи.

Вітамін В12 має високу біологічну активність та бере участь у вуглеводному, білковому, ліпідному обміні. Підвищує регенерацію тканин, нормалізує кровотворення, функції печінки та нервової системи, активує систему зсідання крові.

Фолієва кислота необхідна для нормального дозрівання мегабластів та утворення нормобластів. Стимулює еритропоез, бере участь у синтезі амінокислот, нуклеїнових кислот, пуринів та піримідинів, а також в обміні холіну.

Нікотинамід субстратно стимулює синтез нікотинаденіндинуклеотиду (НАД) та нікотинаденіндинуклеотидфосфату (НАДФ). У вигляді НАД та НАДФ акцептує та переносить протони у багатьох окисно-відновних реакціях, забезпечуючи нормальний хід багатьох видів обміну, у тому числі енергетичного.

Пантотенова кислота стимулює утворення кортикостероїдів. Є субстратом для синтезу коензимів ацетилювання. Бере участь у вуглеводному та жировому обміні, синтезі ацетилхоліну, кортикостероїдів. Оптимізує енергетичне забезпечення скорочувальної функції міокарда, покращує процеси регенерації.

Біотин (вітамін Н) входить до складу ферментів, які регулюють білковий та ліпідний обмін. Є коферментом карбоксилювання, тому необхідний для синтезу вищих жирних кислот та щавлево-оцтової кислоти. Бере участь у синтезі пуринів, які входять до складу нуклеїнових кислот та нуклеотидів.

Іони кальцію беруть участь у передачі нервових імпульсів, у скороченні скелетної та гладкої мускулатури, міокарда, у зсіданні крові, в утворенні та збереженні цілісності кісткової тканини.

Фосфор входить до складу нуклеотидів, нуклеїнових кислот, фосфопротеїдів, фосфоліпідів, коферментів, ферментів, є важливим елементом складу кісток та зубної емалі.

Магній регулює обмінні процеси, нейрохімічну передачу та м’язову збудливість, знижує кількість ацетилхоліну у периферичній та центральній нервовій системі.

Калій активує багато цитоплазматичних ферментів, регулює внутрішньоклітинний осмотичний тиcк, синтез білка, транспортування амінокислот, проведення нервових імпульсів, скорочення скелетних м’язів.

Іони хлору беруть участь в утворенні постійного осмотичного тиску та регуляції водно-сольового обміну, виконують важливі функції в регуляції об’єму рідини, трансепітеліальному транспортуванні іонів та стабілізації мембранних потенціалів, беруть участь у підтримці рН клітин.

Залізо входить до складу гемоглобіну, міоглобіну, цитохромів, бере участь у низці окисно-відновлювальних реакцій, відіграє важливу роль у процесах кровотворення.

Мідь є важливою в окисно-відновлювальних реакціях та захисті організму від дії вільних радикалів.

Цинк бере участь у синтезі ДНК, інсуліну, синтезі та розпаді РНК, у метаболізмі ліпідів та білків, сприяє нормальному функціонуванню Т-лімфоцитів, надаючи їм імуномоделюючу дію. Має антиоксидантні властивості.

Марганець відіграє важливу роль у низці фізіологічних процесів як компонент та активатор низки ферментів, у тому числі супероксиддисмутази (головного антиоксидантного ферменту мітохондрій).

Йод є у складі гормонів щитовидної залози, які беруть участь у регуляції обмінних процесів в організмі, діяльності головного мозку, нервової та серцево-судинної системи.

Молібден входить до складу ферментів та коферментів, які беруть участь у багатьох окисно-відновлювальних реакціях в організмі. Сприяє затриманню в організмі фтору, а також метаболізму заліза в печінці. Має здатність прискорювати розпад пуринів та виведення сечової кислоти.

Селен підтримує функцію селеновмісних ферментів: глутатіонпероксидази (метаболізує гідроперекиси ненасичених жирних кислот) та ферментів, які беруть участь у дейодуванні тиреоїдних гормонів. Є антиоксидантом, функціонує разом з вітаміном Е.

Хром бере участь у метаболізмі глюкози, посилюючи дію інсуліну.

Олово входить до складу шлункового ферменту гастрину, впливає на активність флавінових ферментів, здатне підсилювати процеси росту.

Нікель бере участь у структурній організації та функціонуванні основних клітинних компонентів - ДНК, РНК і білка. Нікель у поєднанні з кобальтом, залізом, міддю також бере участь у процесах кровотворення, а самостійно - в обміні жирів, забезпеченні клітин киснем.

Кремній бере участь у синтезі глікозаміногліканів та колагену та забезпеченні мінералізації кісткової тканини.

Ванадій може гальмувати синтез жирних кислот, пригнічувати утворення холестерину. Інгібує низку ферментних систем, гальмує фосфорилювання та синтез АТФ, знижує рівень коензимів А і Q, стимулює активність моноаміноксидази та окислювальне фосфорилювання.

Фармакокінетичні характеристики

Невідомо про фармакокінетичні показники препарату Вітрум.

Показання до застосування

Полівітамінний препарат Вітрум варто застосовувати у таких випадках:

 • для лікування та профілактики гіповітамінозних станів та дефіциту мінеральних речовин в організмі людини;
 • для посилення опорності організму під час інфекційних захворювань та застуди;
 • для швидшого одужання у період після перенесених захворювань;
 • у період великих фізичних та психічних навантажень на організм;
 • для коригування метаболізму вітамінів внаслідок інтенсивної терапії антибіотиками і хіміотерапевтичними препаратами.

Протипоказання для прийому препарату

Не можна застосовувати вітамінний комплекс Вітрум у таких випадках:

 • у пацієнта наявна гіперчутливість до діючих речовин препарату та додаткових компонентів;
 • у пацієнта наявна гіпекальцемія/ гіперкальціурія/ гіпермагніємія;
 • під час ниркової недостатності та виражених порушень ниркової системи;
 • при хронічному гломерулонефриті;
 • якщо в історії хвороби пацієнта є саркоїдоз;
 • під час нефролітіазу;
 • за наявності активної форми туберкульозу легенів;
 • при гіпервітамінозі А, Е і D;
 • якщо у пацієнта непереносимість фруктози, синдром мальабсорбції глюкози-галактози;
 • під час захворювань крові та метаболізму: тромбофлебіт, порушення обміну заліза або міді, подагра, гіперурикемія, поліцитемія, еритремія, еритроцитоз, тромбоемболії, тиреотоксикоз;
 • у разі хронічної серцевої недостатності;
 • якщо у пацієнта активна пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки;
 • для одночасного прийому із ретиноїдами та селеном.

Передозування

Симптоми передозування: посилення побічних реакцій, здуття живота; нудота, блювання, діарея, біль у животі, гематемези, ректальна кровотеча, млявість, гостра судинна недостатність - у разі передозування залізом можливе виникнення гіперглікемії та ацидозу. Передозування вітаміном D3: порушення з боку серцево-судинної системи та нирок, гіперкальціємія. Ознаки гіперкальціємії: анорексія, поліурія, нудота, блювання, загальна слабкість, головний біль, апатія, спрага. Передозування кальцієм: закреп, утворення сечових каменів. 

Лікування передозування: завершення прийому препарату, штучний виклик блювання, симптоматична терапія, введення в організм великої кількості рідини та дотримання дієти з обмеженою кількістю кальцію та вітаміну D3. 

Побічні симптоми

Небажані реакції можуть виникнути з боку таких систем органів:

Імунної системи: алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, гіпертермію.

Шкірного покриву: шкірні висипи, кропив'янка, свербіж, почервоніння шкіри, бронхоспазм.

Метаболізму: зміни показників сечі, збільшення вмісту кальцію в крові та сечі, кальцидоз м’яких тканин, нирок, легень, судин; зниження згортання крові.

Шлунково-кишкового тракту: диспептичні розлади, нудота, блювання, біль у шлунку, відрижка, закреп, діарея, збільшення секреції шлункового соку, печія.

Центральної нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена збудливість, сонливість.

Інше: порушення зору, пітливість, можливе забарвлення сечі у жовтий колір.

Довготривале застосування великих доз: подразнення слизової оболонки травного тракту, гіперкальціємія, гіперкальціурія, аритмії, парестезії, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання.

Особливі застереження до застосування

Дуже обережно потрібно приймати Вітрум пацієнтам із ураженнями печінки, пептичною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки в історії хвороби, жовчокам’яною хворобою, хронічним панкреатитом, цукровим діабетом. Пацієнтам, що мають новоутворення, захворювання нирок в історії хвороби, та зі схильністю до тромбоутворення та кровотеч (гемофілія, тромбоцитопенія, тромбоцитопатії).

Жінкам, які застосовували високі дози ретинолу (більше 10000 МО), можна планувати вагітність не раніше ніж через 6-12 місяців. Це пов'язано з тим, що протягом цього часу існує ризик порушень розвитку плода під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі.

Сеча може змінити забарвлення на жовтий колір -це нешкідливий фактор і пояснюється наявністю у препараті рибофлавіну.

Препарат Вітрум не рекомендовано застосовувати разом з іншими полівітамінами та мікроелементами, оскільки можливе передозування.

Оскільки препарат містить йод, особам з захворюваннями щитовидної залози варто проконсультуватися з лікарем щодо доцільності застосування препарату.

Лікарський засіб Вітрум містить барвник жовтий захід FCF (E 110), який може сприяти виникненню алергії.

Не варто перевищувати рекомендовані дозування.

Період вагітності та грудного вигодовування

Не варто застосовувати препарат Вітрум у період вагітності та грудного вигодовування, оскільки дослідження щодо безпеки прийому не проводилися.

Вплив на психомоторні функції організму

Оскільки можливе виникнення небажаних симптомів з боку центральної нервової системи, варто обережно сідати за кермо автомобіля чи інших небезпечних рухомих механізмів.

Спосіб застосування та режим дозування

Приймати вітаміни Вітрум потрібно внутрішньо під час або після прийому їжі.

Дорослі та діти від 12 років 

Рекомендована доза для цієї групи пацієнтів по 1 таблетці на добу протягом 1-2 місяців.

Діти

Лікарський засіб не можна приймати дітям молодше 12 років.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Не можна одночасно приймати з нітритами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу. Вітамін А не можна призначати з ретиноїдами, тому що їх комбінація є токсичною.

Вітамін А та Е взаємно посилюють дію і є синергістами. Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів.

Вітамін С посилює дію і токсичність сульфаніламідів (можливість кристалурії), пеніциліну, підвищує всмоктування заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих коагулянтів.

Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами.

Вітамін В6 послаблює дію леводопи, запобігає або зменшує токсичні прояви, які спостерігаються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів.

Тіамін, впливаючи на процеси поляризації у ділянці нервово-м’язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію. ПАСК, циметидин, препарати калію, алкоголь зменшують всмоктування вітаміну В12.

Препарати, що містять залізо, срібло, при лікуванні та профілактиці гіпо- та авітамінозів у дорослих, у період відновлення після захворювань, при підвищенні фізичного і нервово-психологічного напруження, при незбалансованому харчуванні, розладі травлення і засвоєнні вітамінів, у післяопераційний період після інтенсивної терапії антибіотиками і хіміотерапевтичними препаратами інгібують дію вітаміну Е.

Вітамін Е не можна застосовувати разом із препаратами заліза, срібла, засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин). Альфа-токоферолу ацетат посилює ефект стероїдних та нестероїдних протизапальних засобів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон).

Фолієва кислота знижує плазмові концентрації фенітоїну, з іншими протиепілептичними засобами можливе взаємне зниження клінічної ефективності.

Рибофлавін несумісний зі стрептоміцином і зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроцикліну, тетрацикліну і лінкоміцину).

Трициклічні антидепресанти, іміпрамін і амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо у тканинах серця.

При одночасному застосуванні з хініном можуть посилитися геморагії.

Для запобігання зниженню всмоктування тіофосфатів або фториду натрію рекомендується приймати препарат не раніше ніж через 1 годину після їх прийому.

Під час одночасного застосування діуретиків групи тіазидів збільшується ризик виникнення гіперкальціємії.

Оскільки препарат містить залізо та кальцій, у травному тракті затримується всмоктування антибіотиків групи тетрациклінів і фторхінолонів. Кальцій також може перешкоджати абсорбції хінонових антибіотиків, левотироксину, тому ці препарати необхідно приймати за 2 години або через 4-6 годин після прийому.

Холестирамін, проносні препарати (парафінова олія) знижують абсорбцію вітаміну D3. Деякі продукти (наприклад, такі, що містять щавлеву кислоту, фосфати або фітинову кислоту) можуть послаблювати абсорбцію кальцію.

Активність вітаміну D3 може знижуватися при його одночасному застосуванні з фенітоїном або барбітуратами.

При одночасному лікуванні серцевими глікозидами необхідний контроль електрокардіограми та клінічного стану, оскільки кальцій підсилює дію серцевих глікозидів.

Препарат уповільнює всмоктування бета-адреноблокаторів та антикоагулянтів непрямої дії. Через це препарат рекомендовано застосовувати за або через 2 години після прийому інших лікарських засобів.

Антацидні препарати, що містять алюміній, магній, кальцій, а також холестирамін зменшують абсорбцію заліза.

Термін придатності та умови зберігання

Максимально можна зберігати препарат 3 роки.

Зберігати варто у захищеному від дітей місці, за кімнатної температури.

Ціна

Ціна Вітруму в аптеці зазвичай становить:

Вітрум центурі плюс табл. п/о №30 - 186.79 гривень.

Вітрум омега-3 плюс капс. №60 - 306.81 гривень.

Вітрум плюс табл. №60 - 367.58 гривень.

Вітрум бьюті плюс табл. п/о №60 - 457.28 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Корпорація “Юніфарм”, США
 • Діючі речовини:
  Вітамінний комплекс (Vitaminum complexu)
 • Код АТХ:

  A11AA04

  A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

  A11 - Вітаміни

  A11A - Полівітаміни з добавками

  A11AA - Полівітаміни з мінералами

  A11AA04 - Полівітаміни з мікроелементами