Вітапрост: інструкція, застосування, ціна
- Склад
- Форма випуску препарату
- Фармакотерапевтична група
- Фармакологічні властивості
- Показання до застосування
- Протипоказання
- Спосіб застосування та дозування
- Взаємодія з іншими медикаментами/інші види взаємодій
- Застосування лікарського засобу вагітними жінками
- Діти
- Термін придатності та умови зберігання
Вітапрост – препарат для лікування хронічного простатиту та станів, що виникли після перенесених хірургічних втручань на простаті (у чоловіків). Випускається у формі таблеток (для перорального приймання) і супозиторіїв, які вводяться у пряму кишку.
Інструкція до препарату Вітапрост у формі супозиторіїв у дозуванні по 50 мг №10 (по 5-ть свічок у двох блістерах в упакуванні, виготовленому з картону)
Склад
Діюча речовина: екстракт простати з тканини простати биків і бичків, які досягли статевої зрілості (сампрост субстанція, екстрагент – 3% оцтова кислота). Вміст пептидів, розчинних у воді, - 20%. В одній супозиторії міститься 50 мг діючої речовини.
Допоміжна речовина: твердий жир.
Форма випуску препарату
Вітапрост випускається у формі білих із сіро-бурим/жовтуватим відтінком, торпедоподібних супозиторіїв у дозуванні по 50 мг №10 (по 5-ть свічок у двох блістерах в упакуванні, виготовленому з картону) та у формі круглих, світло-синіх/блакитних таблеток, з незначними вкрапленнями, випуклих з обох боків і вкритих оболонкою, яка не розчиняється у шлунку (розчиняється у кишківнику) у дозуванні по 100 мг №20 (по 10 таблеток у двох блістерах в упакуванні, виготовленому з картону).
Фармакотерапевтична група
Вітапрост належить до групи препаратів, які призначаються у лікуванні урологічних захворювань.
Фармакологічні властивості
Діюча речовина лікарського засобу є витяжкою з простати биків і бичків (статевозрілих тварин), комплексом пептидів, які є біологічно активними і виявляють специфічний органотропний вплив на простату чоловіків, відновлюють її функції та циркуляцію крові у ній, покращують трофіку, зменшують набряки, усувають причини, які викликали морфо-функціональні розлади цієї залози. На тлі прийому Вітапросту нормалізується секреторна функція епітеліальних клітин. У функціональній одиниці передміхурової залози збільшується вміст лецитину, а також фосфоліпідів, наближених до нього, що є індикатором здоров’я залози. Підвищується тонус гладкої мускулатури, з якої складається сечовий міхур, гальмується процес утворення тромбів у поверхневих венах і лейкоцитарна інфільтрація. Синуси простати перестають розтягуватися, відтак у них не застоюється секрет, на мікрофлору якого Вітапрост виявляє, крім того, опосередкований бактеріостатичний ефект.
У разі введення у пряму кишку, лікарський засіб швидко абсорбується її слизовою і, оминувши печінковий бар’єр, потрапляє відразу у системний кровообіг. Водночас це не впливає на біологічну доступність Вітапросту (не зменшується його частка, яка надходить у кров’яне русло).
Показання до застосування
Ліки призначають при простатиті, що набув форми хронічного, та станах, які розвинулися після перенесених хірургічних втручань на простаті (у чоловіків).
Протипоказання
Лікарський засіб не застосовують у терапії пацієнтів, які мають підвищену чутливість до діючої речовини (екстракту простати), її екстрагенту (оцтової кислоти) або допоміжної речовини (твердого жиру).
Спосіб застосування та дозування
Потрібно зняти упакування із супозиторії та ввести її якомога глибше у пряму кишку. Вводити по одній свічці один раз на день! Перед цим необхідно випорожнити кишківник – сходити у туалет, а якщо це неможливо через відсутність позову до дефекації, потрібно зробити клізму.
Після того, як супозиторія була введена у задній прохід, слід пів години полежати (можна й 40 хвилин), аби під дією тепла тіла свічка розчинилися, а діюча речовина – повністю абсорбувалася слизовою кишки. Терапія Вітапростом повинна тривати щонайменше 5-ть і щонайдовше 10-ть днів.
Побічні реакції
Застосування препарату може супроводжуватися реакціями підвищеної чутливості, у т.ч. почервонінням, свербежем і набряком ануса та ділянки довкола нього.
Якщо ці ефекти проявилися, потрібно відмовитися від подальшого застосування лікарського засобу та повідомити про це лікаря-куратора.
Передозування
Відсутня інформація про передозування Вітапростом.
Взаємодія з іншими медикаментами/інші види взаємодій
Немає даних про те, як препарат взаємодіє з іншими ліками, БАДами, продуктами харчування тощо.
Застосування лікарського засобу вагітними жінками
Вітапрост призначений для лікування простатиту, що набув форми хронічного, і станів, які розвинулися після перенесених хірургічних втручань на простаті у чоловіків, тому у терапії жінок не застосовується (через відсутність у них згаданого органу та, відповідно, його захворювань).
Діти
У пацієнтів, яким ще не виповнилося 18-ти років, простатиту не діагностують, а відтак у цієї категорії хворих немає потреби приймати цей препарат.
Вплив на концентрацію уваги при роботі з механізмами
Такий взаємозв’язок не простежується.
Термін придатності та умови зберігання
Допускається зберігання супозиторіїв за температури, яка не перевищує 20ºС, у місцях, до якого не мають доступу діти, не довше двох років від дати виготовлення. Не застосовувати свічки після закінчення терміну придатності!
Категорія відпуску
Придбати Вітапрост у формі супозиторіїв в аптеці можна без рецепта лікаря.