Тіоцетам: інструкція, застосування, ціна

Тіоцетам  лікарський препарат з пірацетамом і тіотриазоліном в складі. Застосовують при захворюваннях і травмах головного мозку.

Склад і форма випуску

Тіоцетам виробляють у вигляді розчину для ін'єкцій з прозоро безбарвним або зі злегка жовтуватим відтінком.

1 мл розчину містить морфолінієвої солі тіазотної кислоти в перерахунку на 100% речовини – 25 мг, що еквівалентно 16,6 мг тіазотної кислоти; 100 мг пірацетаму.

У складі також є допоміжна речовина вода для ін'єкцій.

Медикамент належить до психостимулюючих і ноотропних засобів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Цереброактивний розчин Тіоцетам проявляє ноотропні, протиішемічні, антиоксидантні і мембраностабілізуючі властивості. Фармакологічний ефект препарату обумовлений взаємопотенціюючою дією тіазотної кислоти і пірацетаму.

Ліки прискорюють утилізацію глюкози в реакціях аеробного та анаеробного окислення, нормалізують біоенергетичні процеси, стабілізують метаболізм у тканинах мозку та збільшують стійкість організму до кисневого голодування (гіпоксії).

Препарат також гальмує шляхи утворення активних форм кисню, реактивує ферментативну антиоксидантну систему, особливо супероксиддисмутазу, гальмує вільнорадикальні процеси в тканинах мозку при ішемії, покращує реологічні властивості крові за рахунок активації фібринолітичної системи, стабілізує і зменшує відповідно зони некрозу та ішемії.

Тіоцетам підвищує інтенсивність роботи метаболічного ГАМК-шунта і концентрацію ГАМК в ішемізованих тканинах.

Медпрепарат покращує інтегративну та когнітивну діяльність мозку, сприяє процесу навчання, усуває амнезію, підвищує показники короткочасної і довготривалої пам'яті. Також усуває наслідки стресу (почуття тривожності, фобії, депресії, порушення сну), зменшує відставання у фізичному і розумовому розвитку недоношених дітей.

Показання для застосування

Призначають Тіоцетам при діабетичних, токсичних, судинних і травматичних захворюваннях, які пов'язані з дегенеративними змінами в тканинах головного мозку, ішемічному інсульті та лікуванні його наслідків (порушення мови і емоційної сфери, психічні та соматичні розлади, втрата активності).

Медрозчин допомагає усунути синдром абстиненції (ломки) при алкогольному отруєнні.

Протипоказання

Пацієнтам з гіперчутливістю до пірацетаму або тіазотної кислоти приймати препарат заборонено.

Незважаючи на те що Тіоцетам підвищує стійкість організму до кисневого голодування, від нього краще відмовитися при термінальній стадії ниркової недостатності.

Не рекомендовано до застосування хворим хореєю Гантингтона і з гострим порушенням мозкового кровообігу за геморагічним типом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Тіоцетам заборонено призначати з ліками, що мають кислий водневий показник (pH).

Завдяки пірацетаму всередині розчину Тіоцетам, можуть бути різні види взаємодій. Однак при деяких з них можуть виникати побічні ефекти. Так, в комбінації з тиреоїдними гормонами може з'явитися підвищена дратівливість, порушення топографічної орієнтування, а також порушення сну.

Хворим з важкою переносимістю рецидивуючого тромбозу варто бути більш обережними під час поєднання Аценокумарола з пірацетамом у високих дозах (9,6 г/день), тому що можуть знизитися рівні агрегації тромбоцитів, фібриногену, факторів Віллебранда (коагуляційна активність, ко-фактор ристоцетин і протеїн в плазмі крові), в'язкість крові і плазми.

У пацієнтів з епілепсією 4-тижнева і більш тривала терапія протиепілептичними засобами з 20 мг пірацетаму в добу не вплине на рівень концентрації протиепілептичних карбамазепін, фенітоїн, фенобарбітал і натрію вальпроат у сироватці крові.

А вживання розчину з алкогольними напоями не вплине на ступінь насиченості пірацетаму (1,6 г) і алкоголю в сироватці крові.

Особливості застосування

Не варто зловживати препаратом особинам з хронічним синдромом порушення всіх функцій нирок.

Людям старше 60 років з серцево-судинною патологією потрібно бути уважними до інструкції і порад лікарів перед початком лікування препаратом. Іншим людям похилого віку потрібно контролювати стан і функціонування нирок.

Імовірність появи алергічних реакцій на Тіоцетам або його склад менше, ніж у схильних до алергії.

Через здатність пірацетаму знижувати агрегацію тромбоцитів, краще з обережністю призначати Тіоцетам особам з порушенням гемостазу, проблемами з кровотечами (виразки шлунково-кишкового тракту), геморагічним інсультом і при великих хірургічних операціях (в тому числі і стоматологічні втручання), симптомами тяжкої кровотечі. Обережними потрібно бути і хворим, яким призначили антикоагулянти, тромбоцитарні антиагреганти і низькі дози ацетилсаліцилової кислоти.

Використання при вагітності та годуванні грудьми

Вагітним і годуючим грудним молоком жінкам додавати препарат до переліку медзасобів не слід.

Здатність впливати на швидкість реакції

Особам, які будуть сідати за кермо автотранспорту і працювати з різними механізмами, рекомендується зменшити дозу або й зовсім відмовитися на цей час від Тіоцетаму, тому що можуть виникнути неприємні реакції, пов'язані з нервовою системою.

Спосіб застосування та дози

Для лікування наслідків ішемічного інсульту можна вводити крапельно в венну 1 раз в 24 години по 20-30 мл препарату, який потрібно розводити в 100-150 мл 0,9% розчину натрію хлориду. Курс терапії становить 2 тижні.

Лікарський засіб допомагає і в боротьбі з енцефалопатією і абстинентного синдрому при алкогольному сп'янінні. Для цього потрібно вводити по 5 мл препарату в м'яз раз на добу протягом 10-15 днів.

При діабетичній енцефалопатії необхідно вдаватися до внутрішньом'язової ін'єкції по 5 мл також один раз на добу, але тривалість терапії буде менше - 10 днів з подальшим призначенням 45-денного прийому по одній таблетці Тіоцетам Форте або по 2 таблетки Тіоцетаму 3 рази в 24 години. Таблетки потрібно буде приймати перорально за 30 хв до прийому їжі.

Діти

Дітям Тіоцетам не рекомендують.

Передозування

При збільшенні дозування побічна дія препарату може посилитися.

У разі передозування необхідно не тільки припинити застосування розчину, але й почати симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Під час і після застосування розчину Тіоцетам можуть спостерігатися головний біль, слабкість, нудота, блювота, різні алергічні реакції, дерматити, висипання, свербіж, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, зниження артеріального тиску, запаморочення, головний біль, шум у вухах, безсоння, тремор, гіперемія шкіри і свербіж у місці введення розчину, геморагічні порушення, гіперчутливість, анафілактоїдні реакції, підвищена нервозність, депресія, підвищена збудливість, тривожність, сплутаність свідомості, галюцінації, гіперкінезія, сонливість, атаксія, порушення рівноваги, діарея, підвищення сексуальної активності, гіпотензія, тромбофлебіт, астенія, лихоманка, збільшення маси тіла, тахікардія, сухість у роті, здуття живота, задишка, напади задухи, збільшення частоти нападів епілепсії, абдомінальний біль, а також біль у верхній частині живота.

Термін придатності

Зберігати 5 років в закритому упакуванні від виробника.

Умови зберігання

Зберігати в недоступному для дітей місці в упакуванні від виробника при температурі менше 25°С.

Категорія відпуску

В аптеках на території України можна придбати тільки за рецептом лікаря.

Ціна 

В аптеках розчин для ін'єкцій Тіоцетам 10 мл можна купити за 143 грн. – 250 грн., 5 мл розчину – 203 грн. – 220 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПАТ "Галичфарм", м.Львів, Україна
  • Діючі речовини:
    Комбіновані препарати (comb drug)
  • Код АТХ:

    N06BX

    N - Засоби, що діють на нервову систему

    N06 - Психоаналептики

    N06B - Психостимулятори, засоби, що застосовуються при синдромі порушення уваги і гіперактивності (adhd)

    N06BX - Інші психостимулюючі та ноотропні засоби