Терафлекс : інструкція, застосування, ціна
Терафлекс – купують при патологіях опорно-рухового апарату або при переломах(для прискорення зростання кісток). Містить в собі нешкідливі для організму людини речовини, але спостерігались певні побічні ефекти в післяреєстраційний період, що ускладнює систематизацію цієї інформації. Через неповноту дослідження, препарат не рекомендується використовувати вагітним та дітям. Його можна використовувати у період лікування НПЗЗ або кортикостероїдами.
Склад і форма випуску
В препараті міститься дві діючі речовини, – D-глюкозамін гідрохлорид та натрій хондроїтину сульфат.
Желатин, стеаринова кислота, стеарат магнію, моногідрат марганцю сульфат, – виступають допоміжними речовинами.
Тверді та прозорі желатинові капсули. Містять в собі порошок білого або світло-бежевого кольору з кристалічними частинками.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Дія препарату спрямована на підвищення регенерації хрящової тканини. Діючі речовини цього лікарського засобу допомагають при лікуванні остеоартрозу. Лікарський засіб зменшує запалення в тканинах на клітинному рівні, стимулює синтез як протеогліканів внутрішньої дії, так і ендогенної гіалуронової кислоти, знижує катаболічну активність хондроцитів шляхом пригнічення частини ферментів, що сприяють руйнуванню хряща, а також зменшує формування інших речовин, які можуть пошкоджувати хрящові тканини (дія перевірена у контрольованому середовищі, у пробірці), таких як супероксидні радикали. Пригнічує активність лізосомальних ферментів.
Хондроїтин – один з головних елементів хряща. Він має протизапальний ефект, що допомагає на ранніх стадіях і завдяки цьому сповільнює руйнування хрящової тканини. Послаблює больовий синдром, покращує функціонування суглобів та зменшує потребу у нестероїдних протизапальних засобах при остеоартрозі колінних та кульшових суглобів.
В організмі людини є в природному вигляді глюкозамін та запобігає руйнуванню хряща і допомагає у його відновленні.
Фармакокінетика
Після прийому всередину терапевтичної дози цього лікарського засобу через 3‒4 години рівень сульфат хондроїтину в плазмі досягає максимальної позначки. Ефективність дози, що була застосована перорально, становить 12 %.
85 % хондроїтину та його деполімеризованих похідних зв’язуються з декількома протеїнами плазми у крові людини.
Хондроїтин та його деполімеризовані похідні виводяться, більшою мірою, з сечею. Період напіввиведення може тривати від 5 до 15 годин.
При пероральному прийомі препарату гідрохлорид глюкозаміну всмоктується швидко та майже повною мірою у кишківнику. Фармакокінетика глюкозаміну лінійна стосовно стандартного дозування – 1,5 г протягом дня. Збільшення кількості діючої речовини призведе до пропорційного збільшення максимальної концентрації глюкозаміну в організмі.
Більше ніж четверть глюкозаміну переходить з плазми крові до хрящових тканин та синовіальної перетинки.
У печінці більше ніж 70 % глюкозаміну перероблюється до вигляду сечовини, вуглекислого газу та води.
Виводиться з організму людини у незмінному вигляді в основному із сечею та частково з калом. Період напіввиведення – 68 годин.
Показання та спосіб використання. Дозування
Первинні та вторинні остеоартрози, остеохондрози, плечолопатковий періартрит, переломи.
Приймати перорально, запивати невеликою кількістю води.
Дорослим – 1 капсула, тричі протягом доби.
Лікування бажано проводити не менше двох місяців. Курс має тривати від 3 до 6 місяців. При необхідності довшого лікування – зробити перерву в 3 місяці та назначити новий курс.
Цей препарат не призначають для лікування гострого больового синдрому. Покращення стану хворого (особливо полегшення болю) може бути мінімальним або навіть нульовим протягом декількох тижнів, а у певних випадках і довше. Якщо після 2–3 місяців стан хворого не покращився, варто звернутись до лікаря за консультацією.
Якщо у вас посилились симптоми захворювання після початку лікування цим препаратом, то обов'язково зверніться до лікаря.
Діти
Замало інформації щодо ефективно та безпеки використання цих ліків на дітях. Використання препарату для лікування дітей – не бажане.
Використання у період вагітності або годування груддю
Не має клінічної інформації про безпечність використання цього препарату вагітними, тож його не бажано використовувати у період вагітності або годування груддю.
Протипоказання
Підвищена чутливість хоча б до одного з компонентів препарату, схильність до кровотеч, тромбофлебіти, порушення функції печінки або нирок у стадії декомпенсації. Не використовувати людям з алергією до морепродуктів.
Передозування
Не було жодного повідомлення з приводу передозування цим препаратом. За результатами досліджень гострої та хронічної токсичності, ніяких симптомів не варто очікувати, навіть при використанні дозування, що перевищує рекомендовані норми. Але якщо з'являються його прояви, то потрібно проводити симптоматичне лікування. Варто використовувати стандартні підтримувальні заходи.
Побічні ефекти
По інформації, що доступна, не відстежувалось жодних негативних впливів на організм людини при дотриманні рекомендованого дозування лікарського засобу.
Всі побічні ефекти, що відомі на сьогодні спостерігались у післяреєстраційний період використання цього препарату.
- Біль в надчеревній ділянці живота, диспепсія, запор, метеоризм, діарея, нудота та блювання.
- Алергічні реакції, у тому числі шкірні висипання, кропив'янка, відчуття свербежу, еритема, дерматит, висипання плям та папул неправильної форми, набряки, ангіоневротичний набряк. При проявленні будь-яких алергічних реакцій, використання лікарського засобу потрібно зупинити, необхідно відразу звернутись до лікаря.
- Запаморочення, головний біль, сонливість, безсоння, підвищена втомлюваність.
Дуже рідко, але надходили повідомлення про порушення серцевого ритму, розлади зору та втрату волосяного покриву при прийомі 1,2 грама хондроїтину сульфату.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії
Не проводилось ніяких специфічних досліджень взаємодії цього лікарського засобу з іншими.
Препарат можна приймати при лікуванні нестероїдними протизапальними засобами та кортикостероїдами.
Сульфат хондроїтину може посилити дію препаратів, що уповільнюють зсідання крові, тож варто слідкувати за цим показником при одночасному використанні подібних лікарських засобів. Певні джерела говорять, що одночасне використання глюкозаміну та варфарину сприяє підвищеному шансу розвитку кровотечі, бажано проконсультуватись з лікарем і слідкувати за згортанням крові.
Можна збільшити ефективність лікування якщо збагатити свій раціон вітамінами А, С та солями марганцю, магнію, міді, цинку, селену, бо вони кооперують у своїй діяльності.
Особливості використання
Не збільшувати на власний розсуд добову дозу лікарського засобу.
Якщо у вас є цукровий діабет, то бажано частіше, на початку лікування, навіть, в обов'язковому порядку, слідкувати за рівнем цукру в крові.
У пацієнтів з астмою були випадки загострення симптомів після початку лікування препаратами, які містять в собі глюкозамін.
У пацієнтів з серцевою або нирковою недостатністю рідко коли, але спостерігались набряки або затримка води в організмі. Це може бути пов’язано з ефектом накопичення розчинника(води або подібних рідин) хондроїтином сульфату.
Ціна
60 желатинових капсул, у пластиковому флаконі – 251,90-387,10 грн по Україні.
120 желатинових капсул, у пластиковому флаконі – 437,15-573,80 грн по Україні.
Термін придатності та умови зберігання
Зберігати не більше 3 років.
Зберігати в оригінальному упаковуванні при температурі не вище 25° С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.