Спіруліна : інструкція, застосування, ціна

Спіруліна – два види водоростей із роду ціаней (синьо-зелених водоростей). У висушеному вигляді використовується як імуномоделюючий засіб з антиоксидантним ефектом, який регулює процеси травлення, обмінні процеси в організмі, роботу щитоподібної залози та серця. Випускається у формі біологічно активної добавки.

Склад

Діюча речовина: в 1 таблетці міститься 500 мг спіруліни (Spirulina).

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кремнію діоксин колоїдний, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група

Спіруліна належить до групи різних біогенних препаратів, лікарських засобів, які впливають на роботу шлунково-кишкового тракту (процес травлення), а також обмінні процеси. Код АТС А 16А Х 10.

Форма випуску препарату та його основні фізичні і хімічні властивості

Спіруліна випускається у формі таблеток темно-зеленого кольору у дозуванні 500 мг №60 (60 таблеток у флаконі, виготовленого з пластику). Таблетки мають виражений морський запах (запах водоростей).

Фармакологічні властивості спіруліни

Біологічно активна добавка містить протеїни та всі амінокислоти, а також вітаміни і мінеральні речовини (близько півсотні). Спіруліна позитивно впливає на травні процеси, мікрофлору кишечника, стимулює катаболізм (енергетичний обмін) та зменшує необхідність надходження у тканини визначеного потребами організму об’єму кисню, зміцнює імунітет, регулює роботу серця і щитоподібної залози. 

Дослідження фармакокінетики спіруліни не проводилися.

Показання

Біологічно активну добавку призначають пацієнтам із захворюваннями, патологічний процес при яких локалізується у шлунку та/або кишечнику, зокрема при гастриті, виразці шлунка або дванадцятипалої кишки, дисбактеріозі, які можуть супроводжуватися шкірними проявами; із хворобами щитоподібної залози (її недостатністю) та серцевими патологіями, у т.ч. атеросклерозом, серцевою недостатністю, ішемічною хворобою серця. Спіруліна виявляє антиоксидантну та імунозміцнюючу дію (рекомендується як допоміжний засіб при лікуванні злоякісних пухлин). Препарат можна приймати спортсменам під час інтенсивних тренувань і змагань, а також особам із гіповітамінозом, дефіцитом білків.

Протипоказання

Протипоказань до прийому спіруліни не існує.

Спосіб застосування і дозування препарату

Для дітей віком від 3 років – по 1 таблетці двічі на добу.

Для пацієнтів із захворюваннями ШКТ – по 1 таблетці тричі на добу. Таблетку необхідно випити за півгодини до їжі.

Для хворих із недостатністю щитоподібної залози – по 2 таблетки тричі на день. Курс лікування – від 2 до 3 місяців. При інших проблемах зі здоров’ях тривалість терапії мусить визначити лікар.

Побічні ефекти

При прийомі спіруліни побічні реакції не спостерігалися.

Передозування

Немає інформації про такі випадки.

Взаємодія з іншими ліками

Допускається комбінація спіруліни з іншими лікарськими засобами, однак перед тим, як почати лікування цим препаратом, потрібно повідомити про це лікуючого лікаря.

Особливості застосування

Не існує жодних застережень щодо прийому спіруліни.

Застосування у період вагітності та годування грудьми

Вагітні жінки та жінки у період лактації можуть приймати спіруліну, але перед початком лікування цим засобом їм слід попередити свого лікуючого лікаря, що дозволить звести до мінімуму або й узагалі унеможливити ризик появи небажаних побічних реакцій.

Діти

Спіруліну можуть приймати діти, починаючи із 3-х років.

Ціна 

Біологічно активна добавка вказаного виробника доступна для замовлення в Інтернеті. В українських аптеках представлені аналоги українського, чеського та американського виробництва.

Умови і термін зберігання

Спіруліну рекомендується зберігати у сухому, захищеному від потрапляння прямих сонячних променів, недоступному для дітей місці при кімнатній температурі не довше 3-х років із дати виготовлення.

Категорія відпуску

Препарат не вимагає рецепту від лікаря.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Pharmascience Inc., Канада
  • Діючі речовини:
    Спіруліна (Spirulina)
  • Код АТХ:

    A16AX10

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A16 - Інші засоби, що діють на травну систему та метаболічні процесси

    A16A - Інші засоби, що діють на травну систему та метаболічні процесси

    A16AX - Різні речовини, що діють на травну систему та метаболізм

    A16AX10 - Різні препарати