Ритмокор: інструкція, застосування, ціна
Ритмокор – лікарський засіб, що застосовується для комплексного лікування станів, що супроводжуються гіпокаліємією та гіпомагніємією.
Важливо:
Заборона реалізації, зберігання та застосування всіх серій вироблених до 22.08.2019.
Інструкція вказана для: Ритмокор капсули №48 (12х4)
Склад і форма випуску
діючі речовини: 1 капсула містить 2,3,4,5,6-пентагідроксикапронової кислоти, магнієвої солі в перерахуванні на 100 % речовину – 300 мг,
2,3,4,5,6-пентагідроксикапронової кислоти, калієвої солі в перерахуванні на 100 % речовину – 60 мг;
допоміжні речовини: кремнію діоксин колоїдний безводний, кальцію стеарат.
Лікарська форма:
Капсули.
Основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули циліндричної форми з напівсферичними кінцями біло-зеленого кольору (з написом "ФарКоС" або без напису). Вміст капсули – порошок білого або майже білого кольору без запаху.
Упаковка:
По 12 капсул у блістері. По 4 або 5 блістерів у коробці.
Фармакотерапевтична група:
Мінеральні добавки. Препарати магнію.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Препарат належить до комбінованих лікарських засобів, якому властива метаболітична, мембраностабілізуюча, антиоксидантна, антиаритмічна дії.
Окисно-відновні ферменти клітин та підвищення рівня креатинфосфату та аденозинтрифосфорної кислоти зумовлюють метаболічну активність препарату. Функціонування іонних насосів клітин оптимізується завдяки ефектам препарату.
Препарату властива антиаритмічна дія, він сприяє посиленню клінічної ефективності антиаритмічних засобів, оскільки містить іони магнію та калію та володіє необхідними ефектами.
Фармакокінетика
Через 1-1,5 години визначається максимальна концентрація препарату в крові після його внутрішнього застосування. 95 % препарату метаболізується впродовж 2 діб. Через нирки виводяться продукти метаболізму.
Показання до застування
Препарат призначається для комплексного лікування захворювань та станів, які супроводжуються зниженням рівня магнію та калію в організмі.
Препарат призначають у разі ішемічної хвороби серця, вегето-судинної дистонії, порушень ритму серця (передсердної та шлуночкової екстрасистолічної аритмії), міокардіопатії, синдрому хронічної втоми, порушень електролітного обміну (аби скоригувати рівні іонів калію та магнію).
Протипоказання
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Атріовентрикулярна блокада III ступеню. Кардіогенний шок (при систолічному артеріальному тиску у дорослих нижче 90 мм рт. ст.). Коматозні стани нез'ясованої етіології. Декомпенсовані форми цукрового діабету. Гостре та хронічне порушення функції нирок II–IV ступеню. Хвороба Аддісона. Гіперкаліємія та гіпермагніємія.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Немає досвіду застосування препарату в ці періоди. Препарат протипоказаний.
Передозування
Немає зареєстрованих випадків передозування. До складу препарату входять іони магнію та калію, тому у разі передозування можуть виникати зміни на ЕКГ, що є характерними для гіперкаліємії та гіпермагніємії, проявами яких є парестезія, тремор, зниження сухожильних рефлексів, пригнічення дихання.
Гіперкаліємія проявляється нудотою, блюванням, болем у животі, діареєю, брадикардією, металевим присмаком у роті, слабкістю, м’язовим паралічем, дезорієнтацією.
Гіпермагніємія проявляється спрагою, почервонінням шкіри обличчя, артеріальною гіпотензією, аритмією, порушеннями нервово-м’язової передачі, судомами, змінами на ЕКГ. Аби прояви гіперкаліємії зменшились, застосовуються препарати кальцію.
Побічні реакції
Побічні реакції проявляються вкрай рідко, оскільки переважно препарат переноситься добре.
Препарат добре переноситься, побічні реакції розвиваються дуже рідко.
Вони проявляються висипаннями на шкірі, кропив'янкою, свербежем, гіперемією шкіри, пригніченням дихання, парестезіями, гіпорефлексією, судомами, порушеннями провідності міокарда, зниженням артеріального тиску, AV-блокадою, нудотою, блюванням, діареєю, болем у животі, відчуттям дискомфорту або печінням в епігастральній ділянці, шлунково-кишковою кровотечею, виразками слизової оболонки травного тракту, сухістю у роті, диспепсичними явищами (вкрай рідко), запамороченням (вкрай рідко), пов’язаним з ефектом першої дози, відчуттям жару, алергічними реакціями, у тому числі висипом, свербежем, кропивʼянкою, відчуттям жару, гіперемією шкіри. У разі алергічних проявів призначається десенсибілізаційна терапія.
Спосіб застосування та дози
Тривалість лікування та дозування визначається індивідуально в кожному окремому випадку і встановлюється лікарем.
Капсули приймаються внутрішньо до їжі за 10-15 хвилин. Запивати разову дозу потрібно невеликою кількістю води.
Дозування для дорослих становить 1-2 капсули, які приймають 3-4 рази в 24 години. У разі тяжких випадків можна застосовувати 3 капсули тричі на добу.
Коли був досягнутий терапевтичний ефект, що, зазвичай, відбувається за 5-7 діб, дозування препарату зменшується до 1 капсули тричі на добу. Лікар індивідуально визначає тривалість курсу лікування.
Якщо існує необхідність швидко досягнути лікувального ефекту, то потрібно почати лікування із застосування препарату у формі ін’єкцій.
У разі шлуночкової та передсердної екстрасистолічних аритмій (порушень серцевого ритму), які спричиняють гіпокаліємія та гіпомагніємія, для того, щоб провести профілактику пароксизмальної форми фібриляції передсердь, що не залежить від частоти серцевих скорочень, якщо препарат застосовується в комбінації з серцевими глікозидами, то це зменшує ризик виникнення їх аритмогенних ефектів.
У разі синдрому хронічної втоми препарат застосовується по 1 капсулі тричі на добу. Тривалість лікування становить від 3 до 6 місяців.
Діти від 6 до 12-річного віку приймають по 1 капсулі тричі на добу. Діти від 12-річного віку приймають препарат за схемою дозування для дорослих.
Діти.
Препарат у цій лікарській формі застосовується для лікування дітей від 6-річного віку.
Особливості застосування
Дані ЕКГ потрібно постійно контролювати у разі тривалого застосування препарату.
Пацієнтам, що мають міастенію гравіс, слід дуже обережно застосовувати препарат.
Також особливої обережності потребують стани, які призводять до гіперкаліємії (це стосується, наприклад, гострої дегідратації, тяжких опіків (або іншого поширеного пошкодження тканин)).
Ті пацієнти, які хворіють на цукровий діабет, повинні враховувати, що існує ймовірність того, що рівень глюкози може бути хибно підвищений, якщо використовується ортотолуїдиновий метод, оскільки до складу препарату входить глюконова ( пентагідроксикапронова) кислота. В 1 капсулі міститься 0,03 г хлібних одиниць.
Особливі заходи безпеки
Важливо контролювати рівні магнію та калію у сироватці крові під час лікування препаратом. Слід бути дуже уважними до пацієнтів, які мають високий ризик розвитку гіперкаліємії та гіпермагніємії, які проявляються у вигляді парестезії, тремору, зниження рефлексів сухожиль, пригнічення дихання. Застосування препаратів кальцію допомагає зменшити гіпермагніємію.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Антиаритмічні та гіпотензивні засоби в комбінації з препаратом посилюють активність один одного.
Калієвмісні діуретики та інгібітори ангіотензин перетворювального ферменту у разі одночасного застосування з препаратом можуть впливати на рівень магнію та калію, тому необхідно контролювати їх рівень в сироватці крові.
Серцеві глікозиди у комбінації з препаратом зменшують ризик розвитку їх токсичного впливу на серце.
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом
Існує ймовірність виникнення запаморочення під час лікування препаратом (ефект першої дози), тому це слід враховувати. Хоча, зазвичай, препарат не впливає на швидкість реакції.
Термін придатності
Препарат придатний до застосування впродовж 3 років від дати виготовлення. Після закінчення терміну придатності не слід застосовувати препарат. Термін придатності вказаний на упаковуванні.
Умови зберігання
Препарат зберігається в оригінальному упаковуванні в місці, яке недоступне для дітей, де температура повітря не перевищує 25о С.
Ціна
Середня ціна на препарат в Україні становить 146 гривень. Препарат відпускається без рецепта.