Реосорбілакт : інструкція, застосування, ціна
Реосорбілакт – купують для лікування чи профілактичних мір при різноманітних інтоксикаціях організму чи шоковому стані(від травм, опіків і т.п.). для врегулювання кислотно-лужного балансу. Використовується впри будь-якому віці, але тільки за призначенням лікаря, відпускається тільки по рецепту.
Склад і форма випуску
Склад препарату: 100 мл розчину містять сорбітолу 6 г, натрію лактату 1,9 г, натрію хлориду 0,6 г, кальцію хлориду 0,01 г, калію хлориду 0,03 г, магнію хлориду 0,02 г;
Допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.
Розчин для інфузій.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Цей лікарський засіб має реологічну, протишокову, дезінтоксикаційну, залужнюючу дію. Основні фарм. активні речовини цього препарату виконують сорбітол та лактат натрію.Сорбітол у печінці першу чергу метаболізується до фруктози, яка надалі стає глюкозою, а під завершення – глікогеном. Одна частина цієї речовини (сорбітолу) використовується для термінових енергетичних потреб, друга ж – зберігається організмом для подальших потреб у вигляді глікогену. Ізотонічний розчин цієї складової препарату зменшує та усуває можливість злипання тромбоцитів та утворення тромбів (закорковувань), завдяки такій властивості покращується мікроциркуляція і перфузія (проходження рідин через тканини, в тому ж числі й крові).
Розчин бікарбонату діє в дещо інакшому темпі, відновлення рівня кислотності в організмі за допомогою лактату натрію відбувається не так швидко через додавання його до обміну речовин, не виникає різких коливань рівня кислотності. Дія цієї складової препарату буде помітна після 20-30 хв.
Хлорид натрію – плазмозамінна складова препарату, має дезінтоксикаційний ефект, збільшує кількість рідини, шляхом її довшого утримання в організмі. Відновлює нестачу іонів натрію і хлору при різноманітних патологічних станах.
Хлорид кальцію відновлює нестачу іонів кальцію. Його іони потрібні для реалізації процесу передачі нервових імпульсів, діяльності (можливості скорочуватись) скелетних і гладких м’язів, роботи міокарда, підтримки можливості утворення кісткової тканини, коагуляції (згортання) крові. Зменшує швидкість проходження речовин через тканини та стінки судин, пригнічує можливий розвиток запальних процесів, покращує витривалість організму до збудників інфекцій і може значно підвищувати фагоцитоз (поїдання різних об'єктів клітинами).
Хлорид калію збалансовує водно-електролітний баланс в організмі. Чинить негативну хронотропну (сповільнення серцевих скорочень) і батмотропну дію, при високому дозуванні – негативну інотропну, дромотропну та не яскраво виражену діуретичну (сечогінну) дію. Бере участь у процесі проведення нервових імпульсів. Підвищує кількість ацетилхоліну і викликає стимуляцію симпатичного відділу у вегетативній нервовій системі. Покращує скорочення скелетних м’язів при м’язовій дистрофії, міастенії(патологічна м'язова слабкість та стомлюваність).
Фармакокінетика
Сорбітол швидко підключається до загального метаболізму організму, 80-90% якого повністю перероблюється в печінці та нагромаджується у вигляді глікогену, 5% зберігається в мозкових тканинах, м'язі серця та скелетній мускулатурі, 6-12% виводиться разом із сечею. При введенні в судину від лактату натрію відділяється, власне, сам натрій, СО2 та Н2О, що й створюють бікарбонат натрію, що призводить до підвищення лужного резерву в крові людини. Варто вважати активною лише половину отриманого лактату натрію, а інша частина ніяким чином не метаболізується й виводиться з організму разом із сечею.
Хлорид натрію швидко виводиться із судин, він тільки на певний час підвищує кількість крові, що циркулює в організмі. Підвищує вироблення сечі в організмі людини.
Показання та спосіб використання. Дозування
Цей лікарський препарат використовують для лікування та профілактики:
- при гострій крововтраті, опіковому захворюванні;
- при інфекційних захворюваннях, що супроводжуються інтоксикацією (сепсис, гепатит),
- загостреного хронічного гепатиту;
- для передопераційної підготовки хворого та в післяопераційний період;
- для покращення артеріального і венозного кровообігу
- тромбозів, тромбофлебітів, ендартеріїтів (підвищує текучість крові),
- хвороби Рейно.
Для покращення капілярного кровотоку з метою профілактики та лікування гемолітичного шоку та під час операцій, шоку від травм, опіків, інтоксикації,
Цей лікарський засіб дорослим призначають внутрішньовенно, струминне або краплинне введення в організм.
- При шоках травматичного, опікового, післяопераційного чи гемолітичного характеру призначають по 600 -1000 мл (10-15 мл/кг маси тіла хворого) одноразово і повторно, спочатку струминне введення, потім краплинним методом.
- При наявності у хворого хронічного гепатиту – по 400 мл (6-7 мл/кг маси тiла) краплинне введення, повторно.
- Якщо наявна гостра крововтрата – по 1 500-1 800 мл (до 25 мл/кг маси тіла). В цьому випадку інфузії лікарського засобу бажано проводити на дошпитальному етапі, в спеціалізованій машині “швидкої допомоги”.
- В передопераційний період і після різноманітних хірургічних втручань – у дозуванні 400 мл (6-7 мл/кг маси тіла), краплинне введення, одноразово або повторно, щоденно, протягом 3-5 днів.
- При тромбооблітеруючих хворобах кровоносних судин – із розрахунку 8-10 мл на кілограм маси тіла, краплинне введення, повторно, через день, може бути призначено до 10 інфузій протягом курсу лікування.
- Дітям до 6 років бажано вводити препарат в дозуванні із розрахунку 10 мл/кг маси тіла, у віковому діапазоні від 6 до 12 років – використовувати половину дози для дорослих. Якщо дитині більш як 12 років, то дозування таке ж як і для дорослих.
Протипоказання
Індивідуальна чутливість до компонентів препарату. Цей лікарський засіб не використовують при алкалозі, а також у випадках, коли протипоказано вливання великих об’ємів рiдини (крововилив у мозок, тромбоемболія(закорковування судини тромбом), серцево-судинна декомпенсація, артеріальна гіпетензія III ст.).
Передозування
Можуть проявлятись явища алкалозу (порушення кислотно-лужного балансу в організмі), які швидко проходять без додаткового втручання, якщо відразу зупинити використання цього лікарського засобу.
Побічні ефекти
Можуть виникнути явища алкалозу, алергічні реакції (поява свербежу чи висипів на шкірі).
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Цей лікарський препарат заборонено змішувати з розчинами, що містять в собі фосфатні чи карбонатні сполуки. Не використовувати як розчинник-носій для інакших препаратів.
Особливості використання
Препарат використовувати під контролем лікаря та слідкувати за показниками кислотно-лужного балансу та електролітів в крові, а також функціонального стану печінки. Обережно використовувати препарат для хворих на калькульозний холецистит.
Ціна
200 мілілітрів, у пляшці – 90,50-125 грн, по Україні.
400 мілілітрів, у пляшці – 129, 50-152,20 грн, по Україні.
Термін придатності та умови зберігання
Зберігати не більше 2 років.
Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від прямих сонячних променів, при температурі не вище 25°C.