Ноофен: інструкція, застосування, ціна
Ноофен – психостимулюючий, ноотропний препарат з яскраво вираженою антигіпоксичною та антиамнестичною дією. Ноофен стимулює розумову діяльність, процес навчання, покращує пам’ять, підвищує фізичну активність; усуває психоемоційне напруження, тривожність, страх, емоційну лабільність, дратівливість, покращує сон; подовжує та посилює дію снодійних, наркотичних, нейролептичних і протисудомних засобів.
Препарат мінімізує вираження астенії, покращує загальне самопочуття пацієнта, підвищує його ініціативність, мотивацію та ентузіазм без надмірного збудження ЦНС.
Склад і форма випуску
Діюча речовина: фенібут;
1 таблетка містить фенібуту 250 мг; допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль картопляний; кальцію стеарат.
Лікарська форма: Таблетки.
Основні фізико-хімічні властивості: плоскоциліндричні таблетки від білого до білого з жовтуватим відтінком кольору, з фаскою і рискою з одного боку.
Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби.
Показання до застосування
Препарат рекомендовано при нервово-психічній слабкості та невротичних станах: емоційна неврівноваженість, порушення пам’яті, зниження концентрації; гострий неспокій та тривожність; нав’язливий страх; неврози.
Дітям від 8 років дозволено приймати препарат для терапії енурезу, нервових тиків, заїкання.
Пацієнти літнього віку приймають препарат для лікування нічної тривожності та безсоння.
Ноофен використовують для профілактики стресу, напередодні діагностичних процедур, що супроводжуватимуться больовими відчуттями, перед хірургічними втручаннями та операціями.
Захворювання Меньєра, профілактика порушень вестибулярного апарату, захитування в транспорті та запаморочень.
Використовується як допоміжний засіб для лікування синдрому відміни в пацієнтів з алкоголізмом.
Протипоказання
Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гостра ниркова недостатність.
Спосіб застосування та дози
Лікарський засіб вживають перорально, перед прийомами їжі.
Дозування при нервово-психічній слабкості та невротичних станах:
Дорослі: приймають від 250-500 мг препарату; використовують пігулки тричі протягом доби. Найвища рекомендована доза - 750 мг.
Пацієнти літнього віку: від 500 мг препарату у три прийоми протягом доби.
Дітям від 8 років: від 250 мг 3 рази протягом доби.
Діти від 14 років – використовують такі ж дози, як дорослі.
Курс лікування варіює від 2 до 3 тижнів. За потреби, курс лікування подовжують до 5-6 тижнів.
Дисфункція вестибулярного апарату інфекційного походження та хвороба Меньєра: 750 мг Ноофену використовують 3 рази на добу, терапія триває від тижня до 10 днів.
Якщо у пацієнта зменшується вираженість вестибулярних розладів – варто знизити дозу до 250- 500 мг, використовувати препарат 3 рази на добу протягом 5 - 7 днів; згодом – мінімізувати дозу до 250 мг 1 раз на добу, терапія триває 5 днів.
Легкий перебіг хвороби передбачає від 250 мг препарату двічі на добу, протягом 5-7 днів; згодом – мінімізувати дозу до 250 мг 1 раз на добу, терапія триває 7 днів.
Дисфункція вестибулярного апарату усувається за допомогою дозування у 250 мг 3 рази на день, терапія триває 12 днів.
Профілактика захитування: від 250-500 мг препарату варто прийняти внутрішньо за годину до дороги або ж як тільки проявилися перші ознаки захитування.
Якщо проявляються побічні реакції у вигляді блювання, використання Ноофену не буде ефективним, оскільки діюча речовина не засвоїться навіть у разі вживання максимально допустимих доз (750–1000 мг).
Дія лікарського засобу збільшується із підвищенням дози.
Для усунення синдрому відміни, спричиненого алкоголем, призначають 250-500 мг 3 рази на добу та 750 мг перед сном. Надалі добова доза знижується до звичайної (див. "Дорослі").
У разі пропущених прийомів – слід відновити лікування, як тільки з’явиться можливість. Застосовувати препарат в таких же дозах, як і перед пропуском.
Якщо прийом лікарського засобу супроводжується погіршенням самопочуття – варто негайно звернутися до лікаря.
Діти.
Використовується для лікування дітей від 8 років.
Особливості застосування
Ноофен здатний подразнювати шлунково-кишковий тракт, тому пацієнти з порушеним функціонуванням травлення повинні застосовувати його з особливою обережністю: приймати менші дози, слідкувати за клітинним складом крові, перевіряти актуальні дані щодо функціонування печінки.
Пацієнти з непереносимістю галактози, дефіцитом лактази та порушенням глюкозо-галактозної мальабсорбції не використовують препарат, оскільки він містить лактозу.
Вплив на швидкість реакцій при керуванні транспортом та іншими механізмами.
Можливі побічні реакції зі сторони нервової системи: запаморочення, сонливість, головний біль. Рекомендується утримуватися від управління транспортом та іншими механізмами в період терапії.
Застосування в період вагітності або годування груддю
Повідомлень щодо використання препарату в період вагітності чи годування груддю – немає. Жінкам рекомендується утриматися від терапії протягом цього часу.
Передозування
Токсичність Ноофену проявляється тільки в тому разі, якщо приймати препарат в дозах від 7 до 14 г протягом тривалого часу. В такому разі активні компоненти лікарського засобу вражають печінку та можуть призвести до її жирової дистрофії. Дози, що перевищують 2500 мг в довготривалій перспективі можуть спровокувати еозинофілію.
Пацієнти, які дотримувалися рекомендованого способу застосування препарату не відчували загострень побічних реакцій та негативних впливів на печінку.
Серед симптомів передозування: підвищена сонливість, нудота, блювання, ниркова недостатність, артеріальна гіпотензія.
Для усунення передозування використовують симптоматичну терапію. Хворим промивають шлунок. У разі ускладнень (гостра недостатність нирок, артеріальна гіпотензія) вживають допоміжні заходи, направлені на покращення стану пацієнта.
Побічні реакції
Початок лікування Ноофеном може супроводжуватися:
Зі сторони ЦНС: прояви запаморочення та головний біль.
Варто пам’ятати, що зменшення добової дози може зменшити негативний вплив препарату.
Зі сторони ШКТ: нудота (перші прийоми), блювання, біль внизу живота, діарея,
Зі сторони печінки; жовчовивідні шляхи: тривалий прийом надмірних доз може токсично впливати на печінку пацієнта.
Зі сторони імунної системи: алергії (висип, почервоніння шкіри, кропив’янка, свербіж),
Порушення психіки у дітей, за умови недотримання рекомендованих доз та тривалості лікування: емоційна нестабільність, розлади сну.
Будь-які побічні реакції вимагають звернення до лікаря, припинення використання препарату або зменшення його доз.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Лікарський засіб здатний підсилювати та подовжувати дію нейролептиків, протипаркінсонічних, снодійних та наркотичних препаратів.
Ноофен використовується для комбінованої терапії, зокрема для суміжного використання з психотропними лікарськими препаратами. Такі комбінації передбачають пониження доз Ноофену та препаратів, що використовуються паралельно.
Умови та термін зберігання
Термін зберігання Ноофену – 4 роки.
Препарат зберігають в оригінальній упаковці за температури, яка не перевищує 25ºС. Зберігати в місці, недоступному для дітей.