ФІЛЬТР

Ніфуроксазид: інструкція, застосування, ціна

Ніфуроксазид – протимікробний лікарський засіб, похідний нітроферану. Допомагає при кишкових інфекціях, які можуть призвести до серйозних захворювань. Перша назва препарату була Ерцеферил.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: nifuroxazide.

1 таблетка містить 200 мг ніфуроксазиду у перерахуванні на 100% речовини.

Допоміжними речовинами препарату є целюлоза мікрокристалічна; повідон; лактоза, моногідрат; кальцію стеарат; суміш для покриття "Opadry II Yellow" 33G22623, що містить: гіпромелозу; лактозу, моногідрат; титану діоксид (Е 171); поліетиленгліколь 3000 (макрогол); триацетин; хіноліновий жовтий (Е 104); жовтий захід FCF (Е 110); заліза оксид жовтий (Е 172); індигокармін (Е 132).

Таблетки Ніфуроксазиду вкриті плівковою оболонкою жовтого кольору, мають овальну форму, двоопуклу поверхню, лінію з одного боку та напис КМП з іншого боку. 

Медпрепарат відносять до протимікробних засобів, що застосовуються при кишкових інфекціях.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Ніфуроксазид належить до групи 5-нітрофуранів та кишкових антисептиків. Засіб зупиняє активність дегідрогеназ, пригнічує процеси клітинного дихання, цикл трикарбонових кислот, а також порушує синтез білка у мікробній клітині. Зменшує продукування токсинів мікроорганізмами. У середньотерапевтичних дозах виявляє бактеріостатичну активність, а у вищих – діє бактерицидно.

Препарат проявляє активність щодо грампозитивних мікроорганізмів сімейства Staphylococcus і грамнегативних мікроорганізмів сімейства Enterobacterіасеae (Escherichia, Enterobacter, Salmonella, Shigella). Неактивний щодо бактерій роду Pseudomonas і роду Proteus (вид Proteus inconstans), а також штамів підгрупи A виду Providentia alcalifaciens.

Фармакокінетика

Після перорального застосування Ніфуроксазид не всмоктується з травного тракту, забезпечуючи високу концентрацію діючої речовини у кишківнику. У плазмі крові визначають концентрації слідів препарату; незначну кількість виявляють у сечі у незмінному вигляді. Виводиться з калом. Швидкість виведення препарату залежить від застосованої дози препарату та моторики травного тракту.

Показання

Призначений для прийняття при інфекційній діареї, діареї при харчових інтоксикаціях, хронічних колітах та ентероколітах інфекційної етіології, апендициті, хронічному аутоімунному гастриті. Можна використовувати, додаючи до списку ліків в комплексному лікуванні синдрому дисбіозу кишківника. Допомагає Ніфуроксазид і в профілактиці розповсюдження інфекції в шлунково-кишковому тракті після хірургічних втручань.

Протипоказання

Особам з підвищеною чутливістю до похідних 5-нітрофурану чи інших компонентів препарату краще відмовитись від лікування препаратом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Під час терапії заборонено пити алкогольні напої та приймати препарати з їх вмістом, тому що можуть виникнути дисульфірамоподібні реакції (відчуття жару, гіперемія шкіри, шум у вухах, складне дихання і тахікардія).

Поєднувати дані таблетки з іншими пероральними медзасобами не варто через можливе збільшення концентрації Ніфуроксазиду.

Особливості застосування

Ніфуроксазид не варто застосовувати більше як тиждень. Якщо діарея триває довше 3 днів з початку лікування, потрібна поглиблена діагностика, яка зможе визначити причини розвитку симптомів. Можливо, доведеться приймати антибіотики.

Препарат немає всіх необхідних властивостей для повного оздоровчого комплексу, тому лікувати кишкові інфекції лише ним буде майже безрезультатною процедурою. При зневодненні Ніфуроксазид рекомендують додавати до списку призначених лікарем ліків. При пероральному прийнятті даний препарат виконуватиме регідротацію.

Особам з тяжкою інвазійною діареєю варто ввести антибіотик, тому що Ніфуроксазиду не властиво всмоктуватися зі шлунково-кишкового тракту.

Припинити лікування препаратом слід у випадку появи реакції гіперчутливості (задишки, шкірних висипань, свербіж).

Під час застосування Ніфуроксазиду необхідно відмовитися від соків, свіжих овочів і фруктів, гострих і тяжких для травлення продуктів.

Не варто застосовувати лактозникам і пацієнтам із поганим обміном вуглеводів, зокрема чутливим до галактози, з Lapp-лактазною недостатністю або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції, через лактозу в складі варто відмовитися від даного протимікробного засобу.

Зловживати препаратом теж не варто, приймайте лише рекомендовану дозу.

Використання при вагітності та годуванні грудьми

Вагітним прийняття препарату дозволяється лише в тих випадках, коли лікар впевнений, що користь від застосування буде більшою за ризик для плода.

Ніфуроксазид не всмоктується зі шлунково-кишкового тракту та не проникає до грудного молока, але через недостатню кількість інформації щодо клінічних даних варто бути обережними під час прийняття ліків.

Здатність впливати на швидкість реакції

Ніфуроксазид дозволено приймати в будь-який час, оскільки негативного впливу на самопочуття чи швидке реагування при керуванні автотранспортом чи роботі з механізмами не виявлено.

Спосіб застосування та дози

Ніфуроксазид необхідно застосовувати лише перорально. Обмежень та вимог до прийняття їжі та її комбінування з препаратом немає.

Дорослим та дітям віком від 7 років варто приймати по 1 таблетці (200 мг) 3-4 рази на добу. Тобто добова доза має складати в загальному 600-800 мг.

Курс лікування необхідно продовжувати не більше 7 діб.

Діти

Таблетки по 200 мг дозволено застосовувати дітям, які досягли 7 років. Дітям молодшого віку при необхідності призначати Ніфуроксазид в іншій лікарській формі.

Передозування

У випадку перевищення дози варто промити шлунок і почати симптоматичне лікування. Точні симптоми під час передозування невідомі.

Побічні реакції

Іноді спостерігають порушення в роботі органів та систем.

Так, з боку кровотворної та лімфатичної системи помічено лише один випадок – гранулоцитопенію.

Рідко можуть виникати біль у животі, нудота, блювання і навіть загострення діареї. При виявленні загострення хвороб прийняття препарату варто пригальмувати. У майбутньому хворому необхідно уникати приймання Ніфуроксазиду та похідних його діючої речовини.

Можуть з'являтися алергічні реакції: висипання, свербіж, кропив’янка, пустульоз. Дуже рідко спостерігають задишку, тяжкі реакції гіперчутливості, ангіоневротичний набряк та анафілактичний шок.

У препараті є барвник жовтий захід FCF (Е 110), який теж може викликати певні алергічні реакції. 

Термін придатності

Зберігати потрібно 3 роки в закритому упакуванні виробника. Зовні на коробці буде вказана дата випуску, від якої варто починати відлік до останнього дня дії препарату.

Умови зберігання

Зберігати в упакуванні при температурі нижче 25°С, але варто обирати віддалене від дітей місце.

Категорія відпуску

Придбати в аптеках на території України можна за рецептом.

Ціна 

Таблетки Ніфуроксазид (200 мг) "Київмедпрепарату" коштують 40-70 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • Діючі речовини:
    Ніфуроксазид (Nifuroxazide)
  • Код АТХ:

    A07AX03

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A07 - Протидіарейні препарати

    A07A - Кишкові протимікробні та протизапальні препарати

    A07AX - Інші протимікробні засоби, що застосовуються для лікування кишкових інфекцій

    A07AX03 - Ніфуроксазид