ФІЛЬТР

Мірамістин : інструкція, застосування, ціна

Мірамістин – знезаражувальний розчин, який здатний боротися з різними вірусами, бактеріями (грампозитивними, грамнегативними, аеробними, анаеробними, спороутворюючими, аспорогенними) і грибками. Використовують його при опіках, відкритих ранах, герпесі, ВІЛ, сифілісі, внутрішньоутробному інфікуванні плода, атопічному дерматиті і захворюваннях в отоларингології.

Склад

Антисептичний і дезінфекційний розчин має прозорий (іноді жовтий) колір. Він призначений для зовнішнього застосування. Під час струшування може утворювати піна.

В 1 мл розчину входить 0,1 мг діючої речовини мірамістину.

Допоміжною речовиною є очищена вода.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Молекула Мірамістину здатна знищити шар (над мембраною) мікроорганізму, що допомагає зробити його вразливим, а потім знищити непотрібні клітини (на оболонки клітин майже не діє).

Має знищувальну властивість при боротьбі зі збудниками захворювань, які з'являються після статевої близькості (трихомонади, гонококи, хламідії, бліді трепонеми, герпес). Робить мікроорганізми вразливими до впливу антибіотиків.

Фармакокінетика

При зовнішньому використанні не проходить через шкіру і слизові оболонки.

Показання

Де варто застосовувати Мірамістин:

  • в хірургії чи травматології (місцеве лікування ран з інфекції, опіків II і III А ступенів, обробка опікових ран перед дерматопластикою);
  • у венерології (профілактика захворювань, що передаються статевим шляхом);
  • в акушерстві та гінекології (профілактика та лікування нагноєння рани після пологів, ран промежин та піхв, запальних захворювань статевих органів);
  • у дерматології (кандидози шкіри, проблеми зі слизовими оболонками, мікози стоп);
  • в оториноларингології (гострі і хронічні отити, гайморити, тонзиліти);
  • у стоматології (гігієнічна обробка зйомних протезів, пародонтити, стоматити, профілактика мікробних ускладнень після лікарського втручання чи пошкоджень на слизовій оболонці порожнини рота).

Протипоказання

Не варто застосовувати пацієнтам з надмірною чутливістю до Мірамістину.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Якщо Мірамістин поєднувати з антибіотиками, то опірність мікроорганізмів до антибіотиків може значно знизитися.

Особливості застосування

Після обробки Мірамістином сечовипускального каналу, зовнішніх статевих органів, піхви, лобка та внутрішніх поверхонь стегон необхідно відмовитись від сечовипускання на 2 години.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Через відсутність в характерних діях Мірамістину всмоктування (резорбції) його використання дозволяється вагітним і годуючим груддю жінкам.

Здатність впливати на швидкість реакції

На реакції та самопочуття при керуванні автотранспортом чи будь-якими іншими механічними пристроями не впливає.

Спосіб застосування та дози

Застосовувати Мірамістин потрібно місцево, використовуючи при цьому марлеві тампони. Лікувальну процедуру повторювати 2-3 рази в день протягом 3-5 діб.

При дренуванні ран і порожнин тіла варто використовувати 1 л лікарського засобу протягом дня.

Щоб оберегти себе від післяпологових інфекцій, до пологів варто 5-7 днів застосовувати піхвові зрошення. При використанні внутрішньопіхвових тампонів необхідно змочити кожен 50 мл препарату і використовувати після пологів кожні 2 години протягом 5 днів.

Змочені Мірамістином тампони не більше двох тижнів внутрішньопіхвовим введенням лікують захворювання жіночих статевих органів та оброблюють зовні шкіру органи статетвого розиноження. Іноді проводять електрофорез.

Під час лікування слизових оболонок, кандидомікозів шкіри, мікозів стоп і складок жіночих органів необхідно один раз в день зрошувати, натискаючи 3-4 рази за допомогою розпилювальної насадки.

Для профілактики захворювань, які передаються статевим шляхом, Мірамістин може допомогти лише протягом 2 годин після статевого акту. За допомогою уретральної насадки наповнення флакона необхідно вводити у сечовипускальний канал – 2-3 мл (чоловікам), 1-2 мл (жінкам), у піхву – 5-10 мл кожні 2-3 хвилини. Після процедури 2 години не варто відвідувати кімнати, де можна було б позбавитися від надмірної кількості рідини в сечовому міхурі.

При гаймориті під час проколу гнійничка варто промивати 10 мл розчину верхньощелепну пазуху. При терапії тонзилітів і ларингітів декілька разів на день полоскати горло Мірамістином. При отитах – змочити тампон препаратом, а після промити зовнішній слуховий прохід. Дію повторювати 4-6 разів на день протягом 10-14 днів.

При лікуванні пародонтитів медичний засіб вводять у пародонтальні кишені на турундах з побрискуваннями на ясна протягом 15 хвилин. При загостреннях рекомендовано проводити промивання пародонтальних кишень за допомогою шприца і вводити у порожнину абсцесу турунди.

Після вестибулопластики чи френулектомії розчин використовують у вигляді ванночок. Для обробки зйомних протезів їх варто промити чистою водою, а після помістити на ніч у певну посудину, де буде антисептик.

Діти

Для гігієни та лікування хвороб у дітей засіб не використовують через неповну дослідженність.

Передозування

Передозування Мірамістином поки що не були зафіксовані.

Побічні реакції

Іноді можуть виникати свербіж, гіперемія, сухість шкіри та короткочасне відчуття печіння, але останнє за 15-20 секунд самостійно зникає.

Термін придатності

3 роки в закритому флаконі.

Умови зберігання

Зберігати у віддаленому від дітей місці, в рідкому стані в флаконі від виробника при температурі не вище 30°С.

Категорія відпуску

Випускається без рецепта.

Ціна

Мірамістин-Дарниця розчин 0.01% 50 мл коштує 77.13-108.56 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
  • Діючі речовини:
    Мірамістин (Miramistin)
  • Код АТХ:

    D08AJ

    D - Дерматологічні засоби

    D08 - Антисептичні та дезинфікуючі засоби

    D08A - Антисептичні та дезинфікуючі засоби

    D08AJ - Сполуки четвертинного амонію