Магнікум: інструкція, застосування, ціна
Магнікум – протизапальний і протиалергічний медпрепарат, який допомагає в усуненні дефіциту магнію, знижує збудливість нервової системи, захищає організм від інфекцій, нормалізує роботу внутрішніх органів.
Склад і форма випуску
1 таблетка Магнікуму містить 470 мг магнію лактату дигідрату, що еквівалентно 48 мг магнію і 5 мг піридоксину гідрохлориду.
Допоміжні речовини таблеток: целюлоза мікрокристалічна, спирт полівініловий, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, магнію стеарат. Оболонка виготовлена з суміші для плівкового кишковорозчинного покриття Acryl-EZE White (кополімер метакрилової кислоти, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію бікарбонат, натрію лаурилсульфат, тальк, титану діоксид (Е 171), тріетіл цитрат).
Таблетки є кишковорозчинними з комплексу вітамінів групи В з мінералами. Вони мають довгасту форму з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою білого або подібного до нього кольору.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Лікарський препарат ефективний через синергічні дії двох його активних компонентів магнію і піридоксину. Магній активує гліколітичні ферменти, ферменти клітинного окислення, ферменти синтезу нуклеїнових кислот, бере участь у метаболізмі вуглеводів, білків і жирів, а також в окисно-відновних реакціях.
Піридоксин бере участь у метаболізмі амінокислот, у вигляді пиридоксальфосфата входить до складу ферментів, які каталізують декарбоксилювання і переамінування, а також вуглеводів і жирів. Сприяє транспортуванню амінокислот через мембрану, необхідний для активації фосфорілази, утворення нейромедіаторів, гамма-аміномасляної кислоти, гліцину, серотоніну. Бере участь в обміні вітаміну В12, фолієвої кислоти, синтезі порфіринів, ненасичених жирних кислот. Активує метаболічні процеси в міокарді, може мати нейротропні, гемопоетичні, кардіотропні і гепатотропні властивості.
Механізм взаємодії магнію і вітаміну В6 поки що точно не встановлено. Симптоми дефіциту, а також передозування обох компонентів подібні, однак явища дефіциту вітаміну В6 виразніші при одночасному дефіциті магнію, оскільки магній необхідний для активації піридоксин-залежних ферментативних систем.
Фармакокінетика
Одночасне застосування магнію та піридоксину збільшує швидкість абсорбції магнію в кишечнику, покращує його трансмембранне проходження до клітин внаслідок утворення хелатного комплексу вітаміну В6-магній-амінокислоти, збільшує концентрацію магнію в плазмі та еритроцитах, а також зменшує його екскрецію з сечею.
Показання для застосування
До застосування Магнікум рекомендується як профілактичний засіб при хронічній втомі (фізичій і розумовій), дратівливості, підвищеному ризику стресу, депресії, проблемах зі сном, міалгії, атеросклерозі і інфаркті міокарда, а також ускладненнях, викликаних дефіцитом магнію і вітаміну В6.
Таблетки призначають і при появі гіпоми гніємії, яка найчастіше буває у любителів випити алкогольні напої, небайдужих до цигарок, після тривалого застосування проносних, контрацептивних засобів, діуретиків, диурезі осмотичному (у діабетиків з гіперглікемією).
Часто медпрепарат призначають в комплексі з іншими засобами при боротьбі з остеопорозом, серцево-судинними артеріальною гіпертензією, застійною серцевою недостатністю, аритмією серця. Допомагає і при відновленні після деяких переломів кісток.
Протипоказання
Протипоказаний при підвищеній чутливості до складу лікарського засобу, тяжкій нирковій недостатності (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв), гіпермагніємії, гіпервітамінозі вітаміну В6, AV-блокаді, важкої міастенії, хворобі Паркінсона, тяжкій гіпотензії, діареї.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій
У період застосування з препаратами (з фосфатами і солями кальцію в складі) надлишок ліпідів може зменшувати всмоктування магнію в травному тракті. Діуретики, цисплатин, циклосерин, мінералокортикоїди впливають на збільшення виведення магнію з сечею.
Аміноглікозидні антибіотики, релаксанти скелетної мускулатури і колістин разом з Магнікумом можуть викликати м'язовий параліч.
Магній здатний зменшувати абсорбцію тетрацикліну, теофіліну, препаратів заліза, фторидів та пероральних антикоагулянтів, тому повинна бути як мінімум тригодинна пауза між прийняттям цих препаратів.
Застосування з циклосерином, пеніциламіном, ізоніазидом, гідралізін і пероральними контрацептивами збільшує потребу у вітаміні В6.
Через негативні наслідки заборонено суміщати Магнікум злеводопою.
Особливості застосування
Тим, хто страждає від легкої ниркової недостатності, варто контролювати реакції організму, кількість магнію в сироватці крові, щоб не виникла гіпермагніємія.
Хворим з серцевою і нирковою недостатністю перед початком терапії лікзасобу краще проконсультуватися з медспеціалістом.
Якщо після 1 місяця лікування немає змін в кращу сторону, то потрібно припинити прийняття Магнікуму.
Зловживання Магнікумом, в складі якого є піридоксин, може стати причиною розвитку сенсорної нейропатії, тому пацієнтам з мальабсорбцією і важким дефіцитом магнію застосування медпрепарату рекомендують починати з розчину, внутрішньовенним введенням.
Використання при вагітності та годуванні грудьми
Таблетки Магнікуму вагітним дозволено застосовувати тільки під наглядом і призначенням лікаря. Але ні в якому разі не можна змінювати рекомендовану медспеціалістом дозу.
Годуючим грудним молочком препарат рекомендують застосовувати тільки тоді, коли користь для матері перевищує можливі побічні ефекти у дитини. Точна інформація про потрапляння складу медзасобу до грудного молоко відсутня.
Здатність впливати на швидкість реакції
Пацієнтам, які будуть сідати за кермо автотранспорту і працювати з механізмами, дозволяється приймати медпрепарат через відсутність його впливу на реакцію.
Спосіб застосування та дози
Таблетки Магнікум необхідно приймати перорально, запиваючи водою.
У профілактичній терапії дорослим і дітям (з 12 років) виробники препарату радять застосовувати по 2 таблетки раз в день або 1-2 таблетки двічі протягом 24 годин.
Лікування Магнікумом може проходити тільки за призначенням лікуючого лікаря.
Діти
Магнікум дозволено застосовувати особам, які досягли 12 років.
Передозування
Передозування не шкодить пацієнтам, але хворим, у яких є в анамнезі ниркова недостатність, варто бути обережними. У останніх може бути інтоксикація магнієм.
При легкому передозуванні найчастіше можуть спостерігатися пригнічення дихання, нудота, блювота, пригнічення центральної нервової системи, артеріальна гіпотензія, м'язова слабкість, патологічні зміни на ЕКГ, кома, зупинка серця, анурія, біль в кінцівках і порушення рефлекторних функцій.
Для поліпшення станів необхідні симптоматичне лікування, регідраційна терапія і форсований діурез. Якщо передозування було в особи з нирковою недостатністю, то потрібно вдатися до апарату "штучна нирка" або перитонеального діалізу.
Побічні реакції
Людський організм добре переносить препарат, проте в окремих випадках можуть виникнути розлади, пов'язані з шлунково-кишковим трактом, деякі алергічні реакції (свербіж, кропив'янка, шкірні висипання).
Термін придатності
Зберігати 2 роки в закритому упакуванні від виробника.
Умови зберігання
Зберігати бажано в оригінальному упакуванні при температурі не вище 25°С, в недоступному для поля зору дітей місці.
Категорія відпуску
В аптеках на території України можна придбати тільки за рецептом лікаря.
Ціна
Ціна таблеток Магнікум №50 - 135-200 грн., Таблеток Магнікум-антистрес №60 - 180-220 грн.