Лінекс: інструкція, застосування, ціна

Лінекс – пробіотик, який допомагає при хворобах травного тракту, діареї, дисбактеріозі, болях в кишечнику, його здутті, блювоті і нудоті.

Склад і форма випуску

Діючі речовини кожної капсули: 1,2×107 КУО антибіотикорезистентних молочнокислих бактерій: 4,5×106 КУО Lactobacillus acidophilus (sp. L. gasseri), 3,0×106 КУО Bifidobacterium infantis, 4,5×106 КУО Enterococcus faecium.

До допоміжних речовин входять лактози моногідрат, крохмаль картопляний, декстрин, магнію стеарат.

Оболонку капсул виготовляють з желатину та титану діоксид (E 171).

Тверді капсули мають білу кришку, а всередині білий порошок.

Лінекс відносять до антидіарейних мікробних препаратів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Лінекс складається з ліофілізованих життєздатних молочнокислих бактерій, які допомагають підтримувати та регулювати стан мікрофлори кишківника. Також вони синтезують вітаміни B1, B2, B6, B12 і вітамін К, допомагають у метаболізмі жовчних кислот і пігментів, запобігають адгезії патогенних мікроорганізмів до стінки кишківника, стимулюють місцевий і гуморальний імунітет у кишківнику, синтезують речовини з антибактеріальною активністю (бактеріоцини).

Фармакокінетика

Бактерії Лінексу чинять місцеву дію у травному тракті відразу після перорального застосування. Доклінічні дослідження продемонстрували безпечність лікарського засобу.

Показання для застосування

Пробіотик Лінекс призначають при комплексному лікуванні дисбіозу кишківника, а також для попередження та лікування діареї. Ефективний вплив має на дірею, викликану вірусними або бактеріальними інфекціями – ротавірусна інфекція та діарея мандрівників. 

При діареї, яка з'явилася після прийняття антибіотиків або інших синтетичних протимікробних препаратів, Лінекс теж допомагає.

Протипоказання

Заборонено проводити лікування препаратом пацієнтам з гіперчутливістю до компонентів препарату чи його аналогів. 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Для збільшення впливу Лінексу варто приймати його після 3 годин проміжку від застосування антибіотиків і хіміотерапевтичних засобів.

Інших комбінацій, з якими можна було б приймати препарат, немає.

Особливості застосування

Перед тим, як починати лікування Лінексом, необхідно звернутися до лікаря, який призначить точні дози та частоту прийняття.

Рекомендовано приймати перорально при температурі тіла вище 38°C, появі у калі прихованої крові або слизу, після двох днів діареї чи ж при інтенсивній діареї зі зневодненням і значним схудненням, при сильному болі в животі (через діарею), цукровому діабеті, серцево-судинних захворюваннях, імунодефіциті (СНІД).

При діареї дітям, які ще не досягли 6 років, приймати Лінекс без допомоги лікаря не варто.

1 капсула антидіарейного засобу містить 98,28 мг лактози, тому його застосування не рекомендується особам зі спадковою непереносністю галактози, дефіцитом лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

В складі Лінекса є залишки білка молока, які можуть спровокувати алергічні реакції.

Використання при вагітності та годуванні грудьми

На період вагітності чи годування груддю Лінекс не впливає, але при сильній діареї для того, щоб уникнути дефіциту рідини, електролітів чи будь-яких інших поганих реакцій організму, варто вжити певних заходів. Такі дії варто зробити, щоб не нашкодити майбутній дитині чи вагітній жінці.

Протидіяти діареї вагітним жінкам чи тим, хто годує груддю, краще під наглядом медичного фахівця. Однак варто пам'ятати, що використання препарату в дані періоди не рекомендується.

Здатність впливати на швидкість реакції

Інформація про побічні реакції, які можуть вплинути на керування автотранспортом чи механізмами різної складності, відсутня.

Спосіб застосування та дози

Лікарський засіб необхідно приймати під час вживання їжі. Так, шлунковий сік не нашкодить дії молочнокислих бактерій. Варто пам'ятати, що Лінекс, як і будь-який інший медзасіб, не дозволяється приймати одночасно з алкоголем чи гарячими напоями.

Курс лікування в кожного пацієнта є різним, все залежить від важкості захворювання та індивідуальних особливостей організму. Якщо розпочато терапію Лінексом, то її варто продовжувати до того часу, доки не зникнуть усі симптоми, що заважають поліпшенню стану хворого. Але до лікаря краще звернутися, якщо після двох днів лікування Лінексом діарея не зникає.

Дорослі та діти, яким виповнилось 12 років, можуть приймати по 2 капсули 3 рази протягом 24 годин.

Діти

Немовлятам та дітям (молодшим 2 років) варто давати по 1 капсулі 3 рази на добу.

Дітям від 2 до 12 років дозволено збільшувати дозу до 1-2 капсул 3 рази на день. Але для більшої безпеки та для уникнення негативних симптомів дітям, які не досягли 6 років, лікування діареї слід проводити під спостереженням лікаря.

Часто у дітей молодшого віку при ковтанні капсул виникає блювотний рефлекс. В таких випадках не варто хвилюватись, тому що капсулу можна розкрити і змішати її вміст з чайною ложкою рідини (води, чаю, соку). Після змішання суміш не підлягає зберіганню.

Передозування

Інформація про випадки передозування не зафіксована.

Побічні реакції

Побічні ефекти від дії медпрепарату спостерігаються дуже рідко. Можливими реакціями можуть бути збільшення чутливості, висипання та свербіж.

Термін придатності

Зберігати дозволяється 2 роки. Зовні на упакуванні буде вказана дата випуску, від якої варто починати відлік до останнього дня дії препарату.

Умови зберігання

Зберігати капсули необхідно в упакуванні при температурі нижче 25°C, але варто обирати віддалене від дітей місце.

Категорія відпуску

Купити в аптеках України можна без рецепта.

Ціна 

Лінекс можна придбати за 117 грн. – 270 грн. Вартість залежить від кількості капсул в упакуванні та дозування.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Лек, підприємство комп. "Сандоз", Польща/Словенія
  • Діючі речовини:
    Бактерії Lactobacіllus Caseі живі (Bacteria Lactobacillus Casei live)
  • Код АТХ:

    A07FA01

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A07 - Протидіарейні препарати

    A07F - Антидіарейні мікробні препарати

    A07FA - Антидіарейні мікробні препарати

    A07FA01 - Лактобактерії