Левомеколь : інструкція, застосування, ціна

Левомеколь – це препарат, який сприяє загоюванню (рубцюванню) ран. Це комбінована мазь  для місцевого застосування, вона має антимікробну, репаративну та протизапальну дію.

Склад і форма випуску

1 г мазі містить такі діючі речовини: хлорамфеніколу (левоміцетину) –  7,5 мг, метилурацилу –  40 мг. Також використані наступні допоміжні речовини: поліетиленгліколь 400, поліетиленгліколь 1500.

Левомеколь випускається в формі мазі білого або білого з жовтуватим відтінком кольору.

Фармакологічні властивості

Хлорамфенікол (або левоміцетин) чинить антимікробну дію внаслідок порушення синтезу білків мікроорганізмів. Ця речовина також діє бактеріостатично, активна щодо грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів (наприклад, стафілококу, стрептококу, синьогнійної й кишкової палички).

Метилурацил помітно прискорює процеси клітинної регенерації. Крім того, ця речовина сприяє рубцюванню ран та може чинити протизапальну дію.

Фармакокінетика

Препарат доволі легко проникає у тканини, не пошкоджуючи біологічних мембран. Проте ступінь системного всмоктування після застосування даного препарату невідомий.

Показання

Левомеколь призначать для лікування:

  • трофічних виразок;
  • інфікованих опіків;
  • пролежнів;
  • фурункулів, карбункулів;
  • будь-яких гнійних ран, які перебувають у першій фазі ранового процесу.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; псоріаз, екзема, грибкові ураження шкіри.

Передозування

Тривале (від 5–7 діб) зовнішнє застосування може призвести до контактної сенсибілізації. Вона  супроводжується розвитком реакцій підвищеної чутливості під час наступного використання препарату. Терапія має симптоматичний характер.

Побічні реакції

В індивідуальних випадках можливі алергічні реакції. Вони проявляються таким чином: шкірні висипи, свербіж, дерматити, відчуття печіння, набряк, гіперемія, кропив’янка. Також можлива загальна слабкість. Якщо є якісь побічні реакції після застосування препарату Левомеколь необхідно припинити його застосування та звернутися до лікаря

Особливості застосування

Використання антибактеріальних засобів для зовнішнього застосування (в тому числі мазі Левомеколь) може призводити до сенсибілізації шкіри. Тому можливий розвиток реакцій підвищеної чутливості при застосуванні цього засобу в майбутньому.

При наявності в ранових поверхнях гною або некротичних мас антибактеріальна дія препарату зберігається. Важливо не допускати попадання препарату на слизову оболонку очей.

При застосуванні препарату довше 1 місяця необхідно здійснювати контроль стану периферичної картини крові.

Спосіб застосування та дози

Левомеколь застосовують зовнішньо. З цією метою маззю просочують стерильні марлеві серветки, а потім ними заповнюють рану. Такі перев’язки важливо проводити щодня до очищення ран від гнійно-некротичних мас та до початку їх грануляції.

Також можна вводити цей препарат у гнійні порожнини через катетер (простіше кажучи, дренажну трубку) за допомогою шприца. Для цього Левомеколь попередньо треба підігріти до 35–36°С.

Навіть якщо ранові поверхні мають велику площу, добова доза мазі у перерахуванні на левоміцетин не повинна бути більшою за 3 г.

Левомеколь рекомендується застосовувати з першої доби ушкодження та упродовж 4 днів. Гіперосмолярну мазь не варто застосовувати тривалий час, оскільки вона здатна спричинити осмотичний шок у непошкоджених клітинах. Тому на 5–7 добу лікування треба змінити мазь на інші препарати, що відновлюють цілісність пошкодженої тканини.

Діти

Препарат дозволяється застосовувати дітям, якім виповнилося 3 роки.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

У період вагітності або годування груддю використання мазі Левомеколь виправдане тільки, коли передбачувана користь перевищує потенційний ризик.

Здатність впливати на швидкість реакції

Ніяк не впливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Небажано одночасно застосовувати Левомеколь з препаратами, які пригнічують кровотворення. Наприклад: сульфаніламідами, цитостатиками, похідними піразоліну. Також не рекомендується використовувати його одночасно з дифенілом, барбітуратами, етанолом.

Крім того, застосування цієї мазі в один і той самий час з Еритроміцином, Олеандоміцином, Ністатином та Леворином значно підвищує антибактеріальну активність мазі, а ось з солями Бензилпеніциліну – навпаки, знижує.

Умови та термін зберігання

Зберігати Левомеколь треба в оригінальній упаковці. Термін придатності становить 2 роки, якщо мазь знаходиться в закритому вигляді при температурі не вище 25°С. Не можна допускати заморожування.

Ціна

Левомеколь продається в тубах по 40 г за 15–19 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПрАТ фармацевтична фабрика "Віола", м. Запоріжжя, Україна
  • Діючі речовини:
    Метилурацил
  • Код АТХ:

    D03AX

    D - Дерматологічні засоби

    D03 - Засоби для лікування ран та виразкових уражень

    D03A - Препарати, що сприяють загоєнню (рубцюванню) ран

    D03AX - Інші препарати, що сприяють загоєнню