ФІЛЬТР

Лактовіт: інструкція, застосування, ціна

Лактовіт –  антидіарейний мікробний препарат для терапії деяких захворювань шлунково-кишкового тракту.

Склад і форма випуску

Головна діюча речовина: фолієва кислота, вітамін B12, Lactic Acid Bacillus Bacillus coagulans. 1 капсула Лактовіту містить у складі 1,5 мг фолієвої кислоти, 15 мкг вітаміну B12, 120 мільйонів спор Lactic Acid Bacillus.

Додаткові речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, лактози моногідрат.

Речовини капсули: желатин, вода очищена, натрію лаурилсульфат, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), діамантовий блакитний (Е 133), кармоїзин (Е 122), тартразин (Е 102), титану діоксид (Е 171).

Випускається у формі капсул жовтого кольору із кришечкою сірого кольору. Всередині міститься кристалічний порошок жовтого кольору.

В аптеці можна купити за рецептом від лікаря.

Фармакологічні властивості

Фармакодинамічні характеристики

Лактовіт ― це комбінований препарат, до складу якого входять Lactic Acid Bacillus, фолієва кислота  та вітамін B12. Спори бактерій здійснюють свою активність у шлунку, далі у дванадцятипалій кишці переходять у живу вегетативну форму та створюють сприятливі умови для розвитку корисної мікрофлори кишківника завдяки виробленню L(+) молочної кислоти. Лактобактерії активують ферментативне розщеплення білків, жирів та складних вуглеводів (також при лактазній недостатності у дітей) та сприяють процесам відновлення слизової оболонки кишківника.

Фармакокінетичні характеристики

Інформація щодо фармокінетичних показників відсутня.

Показання до застосування

Препарат Лактовіт варто застосовувати у таких випадках:

  • при хронічних колітах різної етіології, зокрема неспецифічних виразкових колітах;
  • у разі різних соматичних захворювань, що ускладнені дисбактеріозами та які виникли через прийом антибіотиків, сульфаніламідних препаратів тощо;
  • для лікування гострих шлункових інфекцій, що спричинені активністю патогенних і умовно-патогенних бактерій;
  • в акушерсько-гінекологічній практиці при неспецифічних запальних захворюваннях геніталій та для передпологової підготовки вагітних, що у групі ризику із порушенням чистоти вагінального секрету до III―IV ступеня;
  • для здійснення підтримуючої терапії при кропив’янці, екземі, діатезі у дітей, атопічному дерматиті.

Протипоказання

Протипоказано застосовувати Лактовіт у таких випадках:

  • якщо у пацієнта є підвищена чутливість до діючої речовини та інших компонентів складу;
  • пацієнтам, у яких в історії хвороби є еритремія, еритроцитоз, тромбоемболія, злоякісні новоутворення, злоякісна анемія, нелікований дефіцит кобаламіну;
  • при фенілкетонурії;
  • якщо пацієнт хворіє на хворобу Лебера.

Передозування препаратом

Можливі симптоми передозування: нудота, метеоризм, здуття, гіркий присмак у роті, набряк легень, застійна серцева недостатність, тромбоз периферичних судин, доброякісна форма акне, порушення активності ферментів печінки, біль у ділянці серця, гіперкоагуляція. Також можливе посилення небажаних реакцій від дії препарату.

Лікування передозування: симптоматичне лікування, завершення прийому препарату Лактовіт.

Небажані клінічні реакції

Побічні ефекти можуть виникати з боку:

Шлунково-кишкового тракту: диспепсія, нудота, блювання, метеоризм, дискомфорт у животі, відсутність апетиту, діарея, гіркий присмак у роті.

Шкірного покриву: почервоніння шкіри, свербіж, шкірні висипання, екзантема, кропив’янка, доброякісна форма акне, бульозні висипи, дерматит.

Імунної системи: реакції гіперчутливості, зокрема анафілаксія, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, набряки, порушення дихання, напади ядухи.

Нервової системи: головний біль, запаморочення, нервове збудження, розлади сну уночі, судоми, артеріальна гіпотензія.

Кардіологічної системи: біль у серці, тахікардія, периферичний судинний тромбоз.

Нирок та  сечовивідних шляхів: гіпертрофія епітеліальних клітин у канальцях нирок і порушення їхнього функціонування.

Крові та лімфи: гіперкоагуляція.

Обміну речовин: порушення пуринового обміну.

Загальне: припливи, загальна слабкість, нездужання, пітливість, гіпертермія, лихоманка.

Особливості застосування

Варто запивати Лактовіт тільки холодною рідиною або кімнатної температури для збереження життєздатності компонентів лікарського засобу.

Дітям віком старше 6 місяців Лактовіт можна застосовувати перед прийомом їжі.

Через високу антибіотикостійкість бактерій, що виробляють молочну кислоту,  застосування препарату не перешкоджає антибіотикотерапії.

Можна здійснювати терапію Лактовітом й після курсу лікування бактеріофагами.

Під час прийому вітаміну В12 клінічна картина, а також лабораторні показники при фунікулярному мієлозі або перніціозній анемії можуть втрачати свою специфічність.

Пацієнтам з новоутвореннями, за винятком випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією та дефіцитом вітаміну В12, не варто приймати Лактовіт. Також його не варто приймати при тяжкій або гострій формі декомпенсації серцевої діяльності та стенокардії.

Допоміжні речовини

Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів, потрібно проконсультуватися з лікарем перед тим, як приймати Лактовіт, оскільки у складі є лактоза.

Тартразин (Е 102), кармоїзин (Е122), метилпарабен (Е 218) та пропілпарабен (Е 216), які містяться у складі препарату, можуть сприяти виникненню алергічних реакцій.

Період вагітності та грудного вигодовування

Застосовувати препарат Лактовіт у період вагітності та грудного вигодовування можна лише після консультації з лікарем.

Вплив на швидкість реакції під час керування автотранспортом та іншими рухомими механізмами

Оскільки можливе виникнення побічних реакцій з боку нервової системи, а саме запаморочення, варто бути обережним під час керування автотранспортом чи іншими рухомими механізмами.

Спосіб застосування та дозування

Спосіб застосування:

Для прийому Лактовіту дітям віком молодше 2 років потрібно відкрити капсулу та розчинити вміст в 10 мл грудного молока або кип’яченої води кімнатної температури (вода не повинна бути гарячою) до утворення суспензії. Разова доза – 5 мл суспензії.

Дозування препарату для дорослих та дітей старше 6 місяців

Коліт, дисбактеріоз, порушення з боку кишківника: 2 рази на добу за 40 хвилин до прийому їжі або безпосередньо перед прийомом їжі/годуванням.

Акушерсько-гінекологічна практика: внутрішньо в звичайних дозах.

Передпологова підготовка вагітних, що у групі ризику: внутрішньо по 2 капсули 1 раз на день протягом 5-8 днів.

У дітей від 2 років та дорослих максимальна разова доза становить 1 капсулу, максимальна добова доза – 2 капсули. 

Максимальна разова доза для дорослих становить 2 капсули, максимальна добова доза – 4 капсули.

Тривалість терапії:

Тривалість терапії залежить від стану пацієнта та протікання хвороби. 

Якщо є порушення з боку кишківника, тривалість терапії має тривати не менше ніж 4-6 тижнів;

При хронічних колітах різної етіології терапія триває до 1,5-2 місяців.

Для лікування дисбактеріозів, що виникли через прийом антибіотиків, сульфаніламідних препаратів тощо, терапія триває 3-4 тижні.

Для підтримання ефекту від лікування Лактовітом через 10-14 днів після закінчення терапії за відсутності повної нормалізації мікрофлори призначають підтримуючі дози препарату (половина денної дози) впродовж 1-1,5 місяці.

При захворюваннях, що супроводжуються рецидивами, доцільні повторні курси лікування. У таких випадках перед призначенням Лактовіту потрібне повторне дослідження мікрофлори.

Діти

Застосовувати можна тільки дітям старше 6 місяців. Молодшим дітям можна приймати іншу лікарську форму Лактовіту (у вигляді порошку для оральної суспензії).

Взаємодія з іншими препаратами та інші взаємодії

Фолієва кислота

Ацетилсаліцилова кислота може збільшувати елімінацію фолієвої кислоти. Фолати підвищують ефективність літію. Закис азоту може викликати гострий дефіцит фолієвої кислоти. Дефіцит фолієвої кислоти можуть спричинити такі лікарські засоби, як: протитуберкульозні препарати, антагоністи фолієвої кислоти, такі як піриметамін, триамтерен, триметоприм.

Заборонено приймати разом з мінеральними кислотами, лужними речовинами, відновниками, оскільки відбувається інактивація фолієвої кислоти.

Засвоєння фолієвої кислоти зменшується при одночасному прийомі з аналгетиками, протисудомними препаратами, антацидами, хлорамфеніколом, неоміцином, поліміксинами, антибіотиками, сульфаніламідами, цитостатиками.

При прийомі разом із фолієвою кислотою знижується ефект фенітоїну, примідону, парааміносаліцилової кислоти, сульфазоліну, пероральних гормональних контрацептивів, хлорамфеніколу. 

Також пероральні протизаплідні засоби, етанол, сульфасалазин, циклосерин, глютетимід і метотрексат можуть впливати на метаболізм фолату.

Фолієва кислота може підвищувати метаболізм фенітоїну та зменшувати абсорбцію цинку в кишківнику.

У пацієнтів з дефіцитом фолату застосування фолієвої кислоти може зменшити рівень фенобарбіталу, фенітоїну та примідону у крові і спричинити епілептичний напад.

Зниження чи зміна абсорбції можливі при одночасному застосуванні холестираміну і фолієвої кислоти. Тому препарат необхідно приймати за 1 годину до або через 4―6 годин після прийому холестираміну.

Потрібно уникати одночасної комбінації з флюороурацилом.

Антацидні препарати, що містять алюміній або магній, можуть зменшити поглинання фолієвої кислоти, тому пацієнтам рекомендовано приймати антациди через 2 години після прийому фолієвої кислоти.

Ціанокобаламін

Аміноглікозиди, саліцилати, протиепілептичні препарати, колхіцин, препарати калію зменшують всмоктування ціанокобаламіну та впливають на його фармакокінетичні властивості.

Прийом разом із канаміцином, неоміцином, поліміксинами, тетрациклінами зменшує всмоктування ціанокобаламіну.

При застосуванні разом із тіаміном підсилюється ризик розвитку алергічних реакцій, спричинених тіаміном.

Речовина хлорамфенікол знижує гемопоетичну відповідь на препарат.

Одночасне застосування з цитаменом знижує ефект цитамену.

Пероральні контрацептиви знижують концентрацію ціанокобаламіну в сироватці крові.

Термін придатності та умови зберігання

Максимальний термін зберігання –  2 роки.

Тримати препарат потрібно у безпечних сухих умовах, щоб діти не мали доступу, за температури не вище 25 ºС.

Ціна

Лактовіт форте капсули № 28 - 248 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Мепро Фармасьютикалс Пріват Лімітед/ Mepro Pharmaceuticals Private Limited
  • Діючі речовини:
    Фолієва кислота (folium )
  • Код АТХ:

    A07FA51

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A07 - Протидіарейні препарати

    A07F - Антидіарейні мікробні препарати

    A07FA - Антидіарейні мікробні препарати

    A07FA51 - Лактобактерії, комбінації