Квадевіт : інструкція, застосування, ціна
Квадевіт – мультивітамінний лікарський засіб, який застосовується при гіповітамінозі для покращення розумових та фізичних показників організму.
Через комплексне поєднання вітамінів Квадевіт володіє широким спектром дії.
Вітамін А допомагає у синтезі білків-ферментів, які згодом формують епітеліальні клітини та кістки. Крім цього, компонент пришвидшує поділ імунокомпетентних клітин та нормалізує синтез імуноглобулінів. Таким чином вітамін А допомагає захищати організм від інфекційних захворювань.
Вітамін Е – фізіологічний оксидант, який здійснює протекторну дію щодо клітинних мембран, які піддаються зовнішнім ушкодженням.
Вітамін В1 покращує діяльність ЦНС, а також бере активну участь в обміні вуглеводів. Вітамін В2 пришвидшує окислювально-відновні реакції, що зумовлює дихання клітин. В6 покращує обмін амінокислот, гемоглобіну та нейротрансмітерів, а В12 нормалізує кровотворення та допомагає росту еритроцитів.
Вітамін С (кислота аскорбінова) бере участь в окислювально-відновних функціях, важливих для росту та формування кісток, зубів, шкіри, ендотелію капілярів, та забезпечує нормальне функціонування імунітету та нервової системи пацієнта.
Кальцію D-пантотенат впливає на вироблення гормонів та антитіл, а також на засвоєння іонів калію, вітаміну Е та глюкози.
Ще один компонент, який покращує функцію ЦНС та стимулює кровотворення, – фітин або сполука фосфору, до якої входить суміш солей кальцію та магнію інозитфосфорних кислот. Завдяки глутаміновій кислоті в організмі зменшується вироблення аміаку, а метіонін запобігає ожирінню клітин печінки.
Інші компоненти препарату зумовлюють толерантність до глюкози, нормалізують роботу клітин крові; допомагають в синтезі амінокислот, зменшують ураження капілярів, пригнічують ефект гіалуронідази, допомагають засвоювати залізо та забезпечують адекватний нервовий імпульс.
Через те, що всі мікроелементи препарату підібрані в збалансованій кількості, одна таблетка Квадевіту може відновити денну дозу вітамінів, яку потребує людський організм.
Склад і форма випуску
1 таблетка містить:
діючі речовини:
- вітаміну А - 2500 МО;
- вітаміну Е - 3 мг,
- вітаміну В1 - 2,5 мг,
- вітаміну В2 - 2,5 мг,
- вітаміну В6 - 2 мг,
- фолієвої кислоти - 0,1 мг,
- рутину - 10 мг,
- нікотинаміду - 20 мг,
- вітаміну С - 75 мг,
- вітаміну В12 - 10 мкг,
- L-Глутамінової кислоти - 50 мг,
- DL-Метіоніну - 50 мг,
- кальцію D-пантотенату - 5 мг,
- фітину - 30 мг,
- калію - 10,5 мг,
- міді - 0,4 мг;
допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, маніт (Е 421), магнію стеарат;
оболонка: суміш для плівкового покриття Opadry AMB II White: спирт полівініловий частково гідролізований, тальк, титану діоксид (Е 171), гліцерол монокапрілокапрат, натрію лаурилсульфат; суміш для плівкового покриття Opadry II Yellow: полідекстроза, тальк, хіноліновий жовтий алюмінієвий лак (Е 104), гіпромелоза, мальтодекстрин, тригліцериди середнього ланцюга, титану діоксид (Е 171).
Лікарська форма. Таблетки, вкриті плівковою оболонкою
Основні фізико-хімічні властивості: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою жовтого кольору. Мають характерний запах.
Фармакотерапевтична група. Полівітамінні препарати з іншими добавками.
Показання до застосування
Квадевіт показаний як профілактичний та терапевтичний препарат:
- при фізичному або розумовому надмірному навантаженні;
- при вітамінній недостатності, підвищеній потребі в вітамінах або макроелементах, як доповнення до харчування, дієти або для заміни органічних вітамінів при шлунково-кишкових розладах;
- під час відновлення організму після тяжких захворювань, стресових ситуацій, травм;
- для покращення резистентності організму, а також для запобігання сезонним інфекціям в сезон епідемій;
- для пришвидшення загоювання опіків, ран та інших механічних пошкоджень шкіри;
- для зниження токсичності антибактеріальних препаратів під час проходження хіміотерапії;
- для зниження побічних реакцій при лікуванні антибіотиками;
- для лікування порушень мозкового кровообігу, уражень великих артеріальних судин та серцево-судинної недостатності в комплексній терапії.
Протипоказання
Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу, тяжкі порушення функції нирок, подагра, гіперурикемія, нефролітіаз, еритремія, еритроцитоз, тромбоемболії, активна форма туберкульозу легенів, непереносимість фруктози, тромбофлебіт, гіпервітаміноз А та Е, порушення обміну заліза або міді, тиреотоксикоз, хронічний гломерулонефрит, хронічна серцева недостатність, саркоїдоз в анамнезі, активна пептична виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.
Спосіб застосування та дози
Таблетки Квадевіт застосовувати перорально після прийому їжі.
Для профілактики захворювань та при когнітивних/фізичних перенавантаженнях Квадевіт застосовується для дітей від 14 років, дорослим та пацієнтам літнього віку в дозі – 1 таблетка 2 рази на день. Тривалість лікування становить 1-2 місяці.
Для відновлення організму, лікування порушень мозкового кровообігу, атеросклерозу чи серцево-судинної недостатності, а також пришвидшення загоєння ран застосовується по одній таблетці три рази протягом дня. Тривалість лікування становить 3-4 тижні.
В разі потреби можна провести додатковий курс прийому засобу після перерви, яка становить 2,5-3 місяці.
Для вагітних жінок, а також жінок, які годують груддю, таблетки Квадевіт застосовують за призначенням лікаря. Лікування повинно проходити в мінімальних ефективних дозах. У першому триместрі використовувати 1 таблетку на добу, в другому і третьому триместрах – не більше 2 таблеток на добу. Для профілактики захворювань доза зменшується до 1 таблетки на добу.
Під час годування груддю препарат застосовується в дозуванні 1-2 таблетки на добу.
Діти.
Квадевіт в таблетках не застосовується для дітей до 14 років. Для мультивітамінної терапії цій категорії пацієнтів призначають аналогічні засоби з відомим профілем безпеки.
Особливості застосування
Розпочинаючи терапію мультивітамінним препаратом, важливо дотримуватися регулярності, відповідного дозування та встановленої тривалості прийому.
Якщо під час прийому засобу спостерігається відсутність терапевтичного ефекту або прояв побічних явищ, слід звернутися до лікаря та отримати консультацію щодо подальшого лікування.
Рибофлавін може забарвлювати сечу в яскравий жовтий колір. Це не є ознакою небажаних явищ та не потребує звернення до лікаря.
Хворі з тяжкими функціональними розладами печінки, нефритом, панкреатитом хронічної форми, виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки, жовчнокам’яною хворобою, ішемічною хворобою серця, декомпенсацією серцевої діяльності, цукровим діабетом або новоутвореннями невстановленого походження (окрім станів, які супроводжуються мегалобластною анемією), сечокам’яною хворобою повинні застосовувати препарат з обережністю, оскільки можливе загострення наявних захворювань та їх симптомів.
Для кращого засвоєння та обміну елементів застосування Квадевіту передбачає повну відмову від білків та перехід на безбілкову дієту. Щоб уникнути передозування вітамінами, Квадевіт не застосовується одночасно з іншими вітамінними засобами.
Ймовірний вплив на швидкість реакції.
Інформації про те, що Квадевіт впливав на здатність управляти потенційно небезпечними механізмами або автомобілем, немає. В разі прояву індивідуальних побічних реакцій з боку ЦНС рекомендується тимчасово відмовитися від роботи зі складними механізмами.
Застосування в період вагітності або годування груддю
Для вагітних жінок та жінок, які годують груддю, лікарський засіб призначається тільки після консультації з лікарем.
Важливо врахувати, що добова доза вітаміну А не повинна бути більшою ніж 5 000 МО, це стосується не тільки вагітних, але й жінок, які планують вагітність.
Під час грудного вигодовування препарат застосовується в дозах 1 таблетка для профілактики та 2 таблетки для лікування. Не перевищувати терапевтичних доз, оскільки надмірне вживання ретинолу загрожує новонародженим розвитком гіпервітамінозу А.
Передозування
Досі не надходило даних щодо передозування лікарським засобом Квадевіт.
Очікується, що надмірні дози препарату можуть спровокувати: свербіж, шкірні алергічні реакції, почервоніння окремих ділянок шкіри; диспепсичні явища: блювання, діарею, біль внизу живота, нудоту; ураження шкіри, випадіння волосся, порушення функціонального стану печінки, мігрень, в’ялість, денну сонливість, підвищену дратівливість, гіперемію обличчя.
Для лікування призначається симптоматична терапія та подальше скасування лікарського препарату.
Побічні реакції
Терапевтичні дози препарату добре переносяться та нечасто стають причиною розвитку побічних явищ.
Зазвичай побічні ефекти – це наслідок індивідуальної непереносимості одного із компонентів препарату.
Порушення імунної системи: шкірні алергічні реакції, підвищена температура тіла, порушення дренажної функції бронхів, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк.
Ураження шкіри: кропив’янка, висипка на шкірі та слизових оболонках, свербіж, почервоніння шкіри.
Порушення ШКТ: диспепсичні розлади, діарея, біль в епігастрії, нудота, відрижка, закреп, збільшення секреції шлункового соку, блювання.
Розлади нервової системи: запаморочення, підвищена збудливість, денна сонливість, тривалий головний біль.
Серед інших побічних реакцій: гіперпітливість, порушення зору, подразнення слизової оболонки травного тракту, гіперурикемія, аритмія, транзиторне підвищення активності аспартатамінотрансферази, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, парестезії, зниження толерантності до глюкози, розлади нирок, гіперглікемія, пересихання шкіри на долонях, випадіння волосся.
Умови та термін зберігання
Мультивітамінний засіб доступний до вживання протягом двох років.
Зберігати за температури до 25˚С. В місці, недоступному для дітей.