ФІЛЬТР

Карсил: інструкція, застосування, ціна

Карсил – це препарат, що застосовується для системного лікування хвороб печінки.

Склад

Діюча речовина – сілімарин.

1 драже містить сiлiмарину – 35.0 мг.

Допоміжні речовини: Цукор молочний (моногідрат), крохмаль пшеничний, колідон 25, целюлоза мікрокристалічна, тальк, магнію стеарат, глюкози моногідрат, сорбіт, натрію гідрокарбонат; целюлози ацетилфталат, діетилфталат, цукор, гуміарабік, желатин, тальк, титану діоксид, поліетиленгліколь 6000, барвник коричневий AS 9340 Opalux brown, гліцерин.

Оболонка: целюлози ацетилфталат, діетифталат, цукор, гуміарабік, желатин, тальк, титану діоксид, полі етиленгліколь 6000, барвник коричневий AS9340 Opalux brown, гліцерин.

Лікарська форма

Карсил випускається у формі драже коричневого кольору, круглої форми, без особливого запаху.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Силімарин – рослинна активна складова частина Карсилу виявляє стабілізуючу дію на клітинну мембрану, запобігаючи таким чином шкідливому впливу на печінку, і сприяє відновленню уражених клітин печінки.

Механізм дії: ще не з’ясований остаточно. Вважається, що антигепатотоксична дія марину зумовлена його  взаємодією з рецепторами до відповідних токсинів у мембрані гепатоцитів.

Карсил виявляє свою дію, стабілізуючи біомембрани і покращуючи функції клітинних структур. Таким чином відбувається специфічний запобіжний і лікувальний вплив на клітину печінки. Карсил також зумовлює дію, яка стимулює клітинний метаболізм.

Дія флавоноїдів (до яких належить силімарин) пов’язана з їх антиоксидантними ефектами і ефектами, які покращують мікро циркуляцію. Клінічно ці ефекти виражаються у покращаннісуб’єктивної і об’єктивної симптоматики і зниженні величин трансаміназ,γ-глобулінів, білірубіну сироватки крові. Це приводить до покращання загального стану, зменшення скарг у зв’язку з травленням, а у пацієнтів із зниженим засвоєнням їжі внаслідок печінкового захворювання приводить до покращання апетиту і збільшення маси тіла. 

Фармакокінетика

Результати фармакокінетичних досліджень Карсилу, проведених на піддослідних тваринах і здорових добровольцях при пероральному введенні, показують інтенсивне розподілення препарату в організмі. У результаті досліджень поміченим силібініном найвищі концентрації речовини виявляються упечінці і зовсім незначна кількість – у нирках, легенях, серці та інших органах.

Виведення: Карсил виводиться з жовчю у вигляд ікон’югатів і незначною мірою – із сечею. Після одноразового перорального застосування 20 гм/кг Карсилу за 24 години з жовчю виводиться 35% введеної дози.

Показання

Карсил застосовується у випадку токсичних уражень та захворювань печінки таких як:

  • гострий та хронічний гепатит;
  • дистрофія;
  • жирова інфільтрація печінки;
  • цироз.

Також для комплексного лікування захворювань печінки.

Протипоказання

Не можна застосовувати у випадку особливої реакції до складу.

Не можна застосовувати дітям до 5 років.

Особливості застосування

Цей лікарський засіб містить 0,0554г молочного цукру. При застосуванні відповідно до вказівок щодо дозування зкожною дозою доставляється до 0,111 г молочного цукру. Це є небезпечним для осіб з недостатністю лактози, галактоземією або глюкозним/галактоз ним синдромом мальабсорбції.

Карсил містить 0,162г сахарози. У кожній призначеній дозі міститься до 0,324 г сахарози. Це є небезпечним для осіб з уродженою непереносимістю фруктози, глюкозним/галактоз ним синдромом мальабсорбції або цукрово/ізомальтазним дефіцитом.

Лікарський засіб містить 0,0206г глюкози. У кожній призначеній дозі міститься до 0,041 г глюкози.

Препарат містить 0,004г сорбітолу. У кожній призначеній дозі міститься до 0,008 г сорбітолу. Це є небезпечним для осіб з уродженою непереносимістю фруктози. Може спричинити подразнення шлунка і пронос.

До складу цього лікарського засобу  входить крохмаль пшеничний, що може бути небезпечним для осіб з целіакією (глютеновою ентеропатією).

До складу цього лікарського засобу входить гліцерин, який є токсичним у високих дозах. Може спричинити головний біль, подразнення шлунка і пронос.

Застосування під час вагітності та годування груддю

У ці періоди можна застосовувати тільки під наглядом лікаря, якщо результат від лікування більший за потенційний ризик його застосування.

Здатність впливати на швидкість реакції

Препарат не проходив дослідження щодо здатності вливати на швидкість реакції під час керування автомобілем чи іншими рухомими механізмами.

Взаємодія з іншими препаратами

Дані щодо взаємодії Карсилу з іншими препаратами відсутні.

Можливе одночасне застосування з вітамінами для комплексної терапії.

Передозування

До складу цього лікарського засобу входить гліцерин, який є токсичним у високих дозах. Може спричинити головний біль, подразнення шлунка і пронос.

При прийомі дози Карсилу, що у декілька разів перевищує терапевтичну, необхідно викликати блювання, зробити промивання шлунка активованим вугіллям і провести симптоматичне лікування.

Побічні ефекти

  • головний біль;
  • діарея;
  • блювота;
  • подразнення шлунку.

Спосіб застосування та дозування

Карсил застосовують внутрішньо, не розжовуючи, запиваючи великою кількістю води.

Дорослі:

При легких і помірних стадіях захворювання – 1-2 драже 3 рази в день.

При складних формах - дозу можна подвоїти.

Тривалість курсу лікування – не менше 3 місяців.

Діти:

 З 5 років призначається доза 5мг/кг маси тіла, розділена на 2-3 прийоми. 

Умови та термін зберігання

Термін придатності – 2 роки.

Зберігати в оригінальній упаковці, у сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25º С у недоступному для дітей місці.

Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Ціна

Ціна Карсилу в аптеках становить 163 - 182 гривні за 90 мг.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Софарма, Болгарія
  • Діючі речовини:
    Силімарин (Silymarin)
  • Код АТХ:

    A05BA03

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A05 - Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів

    A05B - Препарати, що застосовуються при захворюваннях печінки, ліпотропні засоби

    A05BA - Гепатотропні препарати

    A05BA03 - Силібінін