ФІЛЬТР

Кандибіотик: інструкція, застосування, ціна

Кандибіотик – препарат для місцевого застосування у терапії вушних захворювань.

Склад і форма випуску

діючі речовини: хлорамфенікол, клотримазол, беклометазону дипропіонат, лідокаїну гідрохлорид;

1 мл розчину містить хлорамфеніколу 50 мг, клотримазолу 10 мг, беклометазону дипропіонату 0,25 мг, лідокаїну гідрохлориду 20 мг;

допоміжні речовини: гліцерин, пропіленгліколь.

Лікарська форма:

Краплі вушні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина світло-жовтого кольору.

Упаковка:

По 5 мл у флаконі з піпеткою-ковпачком, вкладеному у поліетиленовий пакетик, у картонній коробці.

Фармакотерапевтична група:

Препарати, що застосовуються в отології. Комбіновані препарати, що містять кортикостероїди, та протимікробні засоби.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Цей засіб лікування є комбінованим препаратом, що застосовується зовнішньо. Чинить протизапальний, протимікробний та місцево анестезуючий ефекти. Властивості хлорамфеніколу, клотримазолу, беклометазону дипропіонату та лідокаїну, що містяться у препараті, зумовлюють фармакологічну дію препарату.

Хлорамфенікол є похідною речовиною амфеніколу. Препарат володіє широким спектром дії проти мікробів. Здатність впливати на синтез білка у клітинах бактерій зумовлює вплив хлорамфеніколу на мікроорганізми. Препарат здебільшого проявляє бактеріостатичну дію щодо цілої низки грампозитивних та грамнегативних бактерій. На анаеробну флору препарат також ефективно впливає.

За хімічною будовою клотримазол належить до похідних імідазолу. Чутливими до клотримазолу є дерматофіти, дріжджові гриби (роду Candida, Torulopsis glabarata, Rhodotorula), плісняві гриби, а також збудники Pityriasis versicolor (різнобарвного лишаю) та еритразми.

Щодо грампозитивних (стафілококи, стрептококи) та грамнегативних бактерій (Bacterоіdes, Gardnerella vaginalis), а також щодо Trichomonas vaginalis, Malasseria furfur, Corinebacterium minussimum клотримазол чинить антимікробну дію.

Із порушенням синтезу ергостерину пов'язаний ефект клотримазолу, оскільки ергостерин міститься у складі клітинної мембрани грибів, що призводить до змін структури та властивостей мембран, а також до лізису клітин.

Синтетичним аналогом гормонів кори надниркових залоз є беклометазону дипропіонат, який проявляє протизапальні, протиалергічні, антиексудативні та протисвербіжні властивості.

Місцевим антисептиком є лідокаїн, який призводить до зниження сприйняття та проведення імпульсів у місці дії по чутливих нервових волокнах. Цей ефект є зворотним.

Фармакокінетика.

Спеціальні дослідження фармакокінетики препарату не проводились.

Показання до застосування

Застосовують препарат у разі виникнення алергічних та запальних захворювань зовнішнього і середнього вуха; отореї; інфекційних захворювань зовнішнього та середнього вуха, спричинених чутливими до дії препарату мікроорганізмами. А також у разі хірургічних втручань на соскоподібному відростку.

Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату та до інших амідних місцевоанестезуючих засобів.

Вітряна віспа, простий або оперізувальний герпес, порушення цілісності барабанної перетинки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Немає описаної взаємодії. Лікарська взаємодія із іншими системними препаратами вважається малоймовірною, оскільки черезшкірна абсорбція окремих активних інгредієнтів препарату є низькою.

Особливості щодо застосування

 Препарат застосовується у порожнину вуха, призначений  лише для місцевого застосування. У разі виникнення ознак підвищеної чутливості до будь-якого з компонентів препарату слід припинити застосування цього препарату.

Для довготривалого лікування препарат застосовувати не слід. Не слід торкатись жодних поверхонь піпеткою-ковпачком (включаючи поверхню вуха) для забезпечення асептичності та запобігання бактеріальному забрудненню.

 Необхідно звернутися до лікаря, якщо пацієнт випадково проковтнув лікарський засіб.

Пацієнтам з перфорацією барабанної перетинки не рекомендується застосовувати вушні препарати з хлорамфеніколом внаслідок високого ризику ототоксичності.

Пацієнтам з алергічними реакціями на інші топічні або пероральні кортикостероїдні препарати в анамнезі з обережністю слід застосовувати цей препарат внаслідок підвищеного ризику розвитку гіперчутливості.

Топічні кортикостероїди у дітей можуть абсорбуватися у пропорційно більших кількостях, що зумовлює більшу ймовірність системної токсичності.

Зворотне пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної (ГГН) осі виникає після системної абсорбції топічних кортикостероїдів.

Симптом Кушинга, гіперглікемію і глюкозурію є клінічними симптомами.

У разі застосування більш потужних стероїдів, нанесення препарату на велику ділянку тіла у разі довготривалої терапії препаратом, одночасного застосування оклюзійних пов’язок, а також якщо у пацієнта спостерігається печінкова недостатність, то такі побічні реакції можуть спостерігатися з більшою частотою.

Швидко і повністю відновлюється функція ГГН осі після відміни препарату.

Можуть потребувати застосування додаткових системних кортикостероїдів симптоми відміни стероїдів, які можуть виникати у поодиноких випадках.

Слід проінструктувати пацієнтів, що їм слід застосовувати препарат, дуже ретельно дотримуючись вказівок лікаря, виключно для лікування захворювання, для якого призначений препарат, і не довше терміну, який призначив лікар, якщо вони застосовують топічні кортикостероїди.

Пацієнтам, які отримують одночасну системну протигрибкову терапію; хворим на цукровий діабет; пацієнтам з імуносупресією в анамнезі і пацієнтам з ослабленим імунітетом з обережністю слід застосовувати цей препарат.

Із застосуванням хлорамфеніколу може асоціюватися розвиток дискразії крові, включаючи апластичну анемію.

Слід проводити адекватні аналізи крові пацієнта протягом тривалої або переривчастої терапії.

Внаслідок імовірності розвитку реакцій підвищеної чутливості, включаючи гіпоплазію кісткового мозку, тривалого або частого переривчастого застосування топічних препаратів хлорамфеніколу слід уникати.

Пацієнтам з гострою порфірією хлорамфенікол для застосування вважається небезпечним.

Бактеріальна резистентність до клотримазолу спостерігається у деяких випадках.

Слід уникати потрапляння препарату в очі.

Застосування у період вагітності або годування груддю

На здоров'я матері або плода негативного впливу у клінічних та експериментальних дослідженнях не встановлено, проте у період вагітності і годування груддю застосовувати препарат не слід.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не чинить впливу.

Спосіб застосування та дози

 Препарат застосовується лише місцево.

Слід закапувати по 3 – 4 краплі препарату у слуховий прохід три/чотири рази на добу дорослим і дітям віком від 12 років.

Залежно від ступеня тяжкості і перебігу захворювання, лікар індивідуально встановлює курс лікування, який переважно становить 5 – 7 днів.

Для дітей від 2 до 12 років призначають по дві краплі чотири рази на добу. Тривалість лікування – 5 днів.

Щоб забезпечити проникнення препарату у слуховий прохід під час застосування препарату, слід нахилити голову, закапати потрібну кількість крапель у вухо і тримати голову нахиленою деякий час.

 Діти.

Препарат призначають дітям з 2-річного віку.

Передозування

Немає описаних випадків передозування.

Побічні ефекти

Проявляються побічні реакції алергічними реакціями, зокрема свербежем, відчуттям печіння та поколюванням у місці введення препарату; еритемою, кропив’янкою, набряком, контактним дерматитом.

Термін придатності та умови зберігання

Препарат придатний до застосування 24 місяці.

 Зберігати за температури не вище 25 °С у недоступному місці для дітей, яке сухе та захищене від світла.

Категорія відпуску та ціна

Відпускається за рецептом. Середня ціна – 166 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Гленмарк Фармасьютикалз Лтд., Індія
 • Діючі речовини:
  Клотримазол (Clotrimazolum)
 • Код АТХ:

  S02CA

  S - Засоби, що діють на органи чуття

  S02 - Препарати, що застосовуються в отології

  S02C - Комбіновані препарати, які містять кортикостероїди і протимікробні засоби

  S02CA - Комбіновані препарати, які містять кортикостероїди і протимікробні засоби