ФІЛЬТР

Ізофра: інструкція, застосування, ціна

Ізофра (Isofra) – лікарський засіб, призначений для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа (синуситах, ринітах, ринофарингітах та інших хворобах верхніх дихальних шляхів інфекційно-запального характеру), а також для профілактики і терапії запалень, які можуть розвинутися на тлі проведених хірургічних операцій (наприклад, після видалення аденоїдів або поліпів із пазух носа).

Склад

діюча речовина: 1 мл розчину

фраміцетину сульфат 12,5 мг (8000 МО)

Допоміжні речовини: метилпарабен (Е218), натрію хлорид, натрію цитрат, кислоти лимонної моногідрат, вода очищена.

Форма випуску

Розчин у вигляді назального спрею. Флакон ємністю 15 мл з розпилювачем (дозволяє подавати препарат у вигляді спрею) в упаковці з картону.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина.

Фармакологічна група

Протинабрякові та інші лікарські засоби, призначені для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Код ATX R01A X08.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Аміноглікозид фраміцетин, який є діючою речовиною препарату, викликає порушення синтезу білка у клітинах збудника інфекційно-запального захворювання верхніх дихальних шляхів (грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів, у т.ч. штамів стафілокока, які не реагують на лікування пеніциліном та іншими антибактеріальними препаратами).

Фармакокінетика.

З огляду на недостатнє всмоктування аминоглікозиду фраміцетин, його фармакокінетика не досліджувалася.

Показання

Якщо немає ушкоджень стінок порожнини носа, Ізофру можна застосовувати при синуситах, ринітах, ринофарингітах та інших хворобах верхніх дихальних шляхів, які мають інфекційно-запальний характер.

Найчастіше ГРВЗ проявляються гострим риносинуситом і цей симптом виникає як у дорослих, так і у дітей. Збудником захворювання, як правило, стає вірус, однак згодом до нього часто приєднується бактеріальна флора. Риносинусит тоді триває від 7 до 10 днів і може супроводжуватися гнійними виділеннями та больовими відчуттями, які локалізуються переважно з одного боку. У таких випадках рекомендується застосування місцевих антибактеріальних препаратів, призначених лікарем.

Клінічні дослідження довели безпеку і ефективність Ізофри у складі комплексного лікування - у середньому лікарський засіб усуває прояви захворювання протягом 5 днів, попереджає можливі ускладнення, не дозволяє хворобі перейти у хронічну форму і полегшує її перебіг.

Лікарський засіб зручний у використанні, не всмоктується всіма органами і тканинами організму, не викликає побічних реакцій на зразок порушень роботи вестибулярного апарату або порушень слуху.

Допускається застосування Ізофри для профілактики і терапії запалень, які можуть розвинутися на тлі проведених хірургічних операцій (наприклад, після видалення аденоїдів або поліпів із пазух носа).

Протипоказання

Підвищена чутливість до діючої або допоміжної речовини. Препарат забороняється застосовувати дітям віком до 1 року

Побічна дія

Зрідка (в 1 випадку на 10 000 або рідше, ніж в 1 випадку на 1000) при застосуванні фраміцетину виникають шкірні реакції (наприклад, свербіж і/або кропив'янка).

Схема прийому і дозування лікарського засобу

Препарат належить вводити (по 1 разу) в обидва носові ходи від 4 до 6 разів на день (дорослим пацієнтам).

Пацієнтам дитячого віку (починаючи з 1-го року життя) Ізофру впорскують по 1 разу в обидва носові ходи 3 рази на день.

Щоб впорснути засіб у порожнину носа, слід натиснути на флакон. Флакон при цьому необхідно тримати вертикально. Голову рекомендується нахилити вперед, але злегка, що забезпечить зручність у використанні та ефективність засобу (зросить слизову носа, а не виллється цівкою рідини).

Терапія Ізофрою може тривати не довше 10 днів.

Передозування

Такі випадки не були зафіксовані.

Ймовірність конфлікту з іншими препаратами

Інформація про це відсутня. Однак якщо пацієнт приймає інші ліки місцево (у пазухи носа), йому слід проінформувати про це лікаря.

Особливості застосування

Не можна застосовувати препарат довше, ніж зазначено в інструкції або рекомендовано лікарем, оскільки збудники захворювань, при яких рекомендується застосування Ізофри, можуть виробити стійкість до дії ліків.

Ізофра не призначена для промивання придаткових пазух носа.

Якщо пацієнт застосовує препарат протягом 7 днів, а лікувальний ефект відсутній, слід відмовитися від подальшої терапії Ізофрою.

Застосування Ізофри у період вагітності та годування груддю

Як Ізофра впливає на стан здоров'я жінки і плоду, – дослідження на цю тему не проводилися, проте відомо, що препарат може системно проникати через слизову оболонку і потенційно здатний викликати порушення вестибулярної, а також слухової функції, тому застосовувати Ізофру вагітним жінкам не рекомендується.

Препарат не призначають жінкам у період грудного вигодовування, оскільки фраміцетин може потрапити в організм дитини з материнським молоком. Втім, як і будь-які інші аміноглікозиди.

Діти

Препарат застосовують для лікування дітей віком до 1 року.

Вплив на швидкість реакції при керуванні транспортним засобом та іншими механізмами

Такий взаємозв'язок не виявлено.

Ціна в аптеках

153-199 гривень за аерозоль для носа 15 мл.

Термін зберігання

Ізофру слід зберігати не довше 3 років від дати виготовлення у місцях, захищених від прямих сонячних променів при температурі не вище 25ºС.

Категорія відпуску

Безрецептурний препарат.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Софартекс для "Лаб. Бушара-Рекордаті", Франція
 • Діючі речовини:
  Фраміцетин (Фраміцетин )
 • Код АТХ:

  R01AX08

  R - Засоби, що діють на респіраторну систему

  R01 - Засоби, що застосовуються при захворюваннях порожнини носа

  R01A - Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа

  R01AX - Інші засоби для лікування захворювань порожнини носа

  R01AX08 - Фраміцетин