Інгаліпт: інструкція, застосування, ціна
- Склад і форма випуску
- Фармакологічні властивості
- Показання до застосування
- Протипоказання
- Передозування
- Побічні ефекти
- Особливості застосування
- Спосіб застосування та дози
- Діти
- Застосування під час вагітності та годування груддю
- Здатність впливати на швидкість реакції
- Взаємодія з іншими лікарськими засобами
- Умови та термін зберігання
- Ціна
Інгаліпт – антисептичний засіб, який використовується при захворюваннях горла.
Склад і форма випуску
Інгаліпт випускається у формі аерозолю.
Діючі речовини: 1 балон (30 мл) містить стрептоциду розчинного 0,75 г; сульфатіазолу натрію гексагідрату 0,75 г, тимолу 0,015 г, олії евкаліптової 0,015 г; олії м'яти перцевої 0,015 г.
Допоміжні речовини: етанол 96 %, цукор, гліцерин, полісорбат 80, вода очищена, азот – тиск до 0,6 МПа.
Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина від світло-жовтого до темно-жовтого кольору, з характерним запахом тимолу та ментолу.
Фармакологічні властивості
Інгаліпт є комбінованим препаратом, який має протизапальну, протимікробну та охолоджувальну дію. Цей засіб активно діє проти грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів.
Фармакокінетика
Поки не була вивчена.
Показання до застосування
Інгаліпт використовується для лікування різних інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів і слизової оболонки порожнини рота, серед яких:
- тонзиліт;
- ларингіт;
- фарингіт;
- афтозний і виразковий стоматити.
Протипоказання
Інгаліпт не слід застосовувати, коли у пацієнта є підвищена індивідуальна чутливість до будь-яких компонентів препарату.
Передозування
При передозуванні Інгаліптом можливе посилення зазначених побічних ефектів препарату. Якщо сталося передозування цим аерозолем, то варто обов'язково відмінити застосування препарату, а також добре прополоскати порожнину рота за допомогою теплої кип'яченої води. Може призначатися симптоматична терапія.
Побічні ефекти
Під час лікування Інгаліптом можуть спостерігатися такі побічні реакції з боку:
- імунітету – алергічні реакції (свербіж, кропив'янка, висипання на шкірі, набряк в місці контакту), набряк Квінке в осіб з підвищеною чутливістю;
- дихальної системи – ускладнення дихання; рефлекторний бронхоспазм, зумовлений вмістом ефірних олій;
- ШКТ – нудота, блювання.
Також можлива загальна слабкість і місцеві реакції, як-от: відчуття печіння у роті, перхотіння або грудки в горлі; гіперемія слизової оболонки зіву.
При виявленні будь-яких побічних або незвичних реакцій під час терапії Інгаліптом слід обов'язково проконсультуватися з лікарем щодо подальшого застосування препарату.
Особливості застосування
Перед використанням Інгаліпту рекомендується добре прополоскати порожнину рота теплою кип'яченою водою. Потім з уражених ділянок порожнини рота (виразки, ерозії) за допомогою стерильних тампонів видалити некротичний наліт.
Після зрошування порожнини рота Інгаліптом необхідно утримуватися від прийому їжі впродовж 15-30 хвилин.
Якщо у пацієнта є схильності до алергій або цукровий діабет, то обов'язково потрібно попередньо проконсультуватися з лікарем.
Препарат здатний спотворювати результати дослідження на алкоголь.
Спосіб застосування та дози
Інгаліпт можна застосовувати дорослим і дітям з 3-річного віку. Цей фармакологічний засіб застосовується місцево шляхом зрошення слизових оболонок порожнини рота та носоглотки.
Безпосередньо перед використанням Інгаліпту необхідно зняти захисний ковпачок з балона й на нього одягти розпилювач, який йде в комплекті. Потім необхідно кілька разів струснути балон. Зрошення препаратом ураженої ділянки горла відбувається шляхом натискання на розпилювач до упору. З цією метою вільний кінець розпилювача вводять у порожнину рота та на голівку клапана натискають протягом 1-2 секунд. Увесь час важливо утримувати балон вертикально. Щоб уникнути закупорки розпилювача після закінчення маніпуляції його варто продути або помістити в склянку з чистою водою. Обов'язково потрібно закрити балон захисним ковпачком, він захистить його від забруднення.
За 1 сеанс інгаляції рекомендується проводити 2–3 розпилення, утримуючи Інгаліпт в порожнині рота протягом 5–7 хвилин. Зрошення слід проводити 3–4 рази на добу. Тривалість використання Інгаліпту повністю залежить від інтенсивності лікування, в середньому необхідно застосовувати препарат 7–10 діб.
Діти
Інгаліпт не можна використовувати дітям молодше 3 років.
Важливо враховувати, що у дітей можливе виникнення рефлекторного бронхоспазму через наявність в складі цього препарату евкаліптової олії та олії м'яти перцевої. Терапію дітей рекомендується проводити під наглядом лікаря.
Застосування під час вагітності та годування груддю
Використання Інгаліпту в ці періоди можливе, але тільки під контролем лікаря, якщо фахівець зважив співвідношення користь/ризик, суворо дотримується режиму дозування препарату.
Здатність впливати на швидкість реакції
Водіям автотранспорту, як і операторам механізмів, варто використовувати Інгаліпт з підвищеною обережністю, оскільки він містить спирт етиловий. Препарат здатний спотворювати результати дослідження на алкоголь.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами
Якщо Інгаліпт одночасно використовувати з ліками, які є похідними п-амінобензойної кислоти (Новокаїн, Анестезин, Дикаїн), то може відбуватися інактивація антибактеріальної активності сульфаніламідів.
Умови та термін зберігання
Інгаліпт зберігається 2 роки за температури не вище +25°С.
Ціна
Інгаліпт (30 мл) можна придбати в середньому за 37-–40 грн.