Інфанрикс : інструкція, застосування, ціна

Інфанрикс — комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку у дітей. За допомогою кашлюкових антигентів (РТ, FHA і пертактин), вакцина здатна забезпечити відповідний імунітет проти кашлюку. Імунна відповідь на антигени препарату виявлена у 95% дітей, які пройшли клінічні випробування.

Склад і форма випуску

Одна доза препарату (0,5 мл) містить:

діючі речовини:

  • дифтерійний анатоксин — не менше 30 МО;
  • правцевий анатоксин — не менше 40 МО;
  • детоксикований кашлюковий анатоксин (PT) - 25 мкг;
  • філаментозний гемаглютинін (FHA) - 25 мкг;
  • пертактин (PRN) - 8 мкг.

Дифтерійний та правцевий анатоксини, отримані з культур Corynebacterium diphtheriai Clostridium tetani, інактивують і очищують. Компоненти безклітинної кашлюкової вакцини (PT, FHA і пертактин) готують шляхом вирощування І фази культури Bordetella pertussis, із якої PT, FHA і пертактин екстрагують та обробляють формальдегідом. Інактивація РТ є незворотньою.

Допоміжні речовини: алюмінію гідроксид, натрію хлорид та вода для ін’єкцій.

Кінцева вакцина приготовлена у фізіологічному розчині.

Лікарська форма: суспензія для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: мутна рідина, повільно осідаючи утворює білий осад. Безбарвний супернатант.

Упаковка: суспензія для ін’єкцій по 1 дозі (0,5 мл) у попередньо заповненому шприці № 1 у комплекті з однією або двома голками.

Інфанрикс — комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку, що складається з очищених дифтерійного та правцевого анатоксинів, а також суміші трьох очищених антигенів збудника кашлюку (кашлюковий анатоксин, філаментозний гемаглютинін, пертактин), адсорбованих на гідроокису алюмінію.

Інфанрикс відповідає вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я до виробництва біологічних речовин, вакцин для профілактики дифтерії та правця. При виробництві вакцини субстанції людського походження не використовуються.

Показання до застосування

Вакцина забезпечує первинну імунізацію та вироблення захисних факторів, які працюють на відторгнення антигену дифтерії, кашлюку та правця у пацієнтів до 2-оз місячного віку. Застосовується, як ревакцинація для дітей, які вже були імунізовані кількома дозами вакцини.

Щеплення дітей здійснюється згідно з вимогами щодо профілактичних щеплень.

Протипоказання

Вакцину ІНФАНРИКС™ не слід призначати особам з відомою гіперчутливістю до будь-якого компоненту вакцини або особам, у яких виникли ознаки гіперчутливості після попереднього введення вакцини ІНФАНРИКС™, або вакцини для профілактики дифтерії, правця і кашлюку з цільноклітинними компонентами.

Вакцина ІНФАНРИКС™ протипоказана для щеплення дітей, у яких виникла енцефалопатія невідомої етіології протягом 7 днів, після попереднього щеплення вакциною, що містила кашлюковий компонент. У цьому випадку курс вакцинації слід продовжити вакциною з дифтерійним і правцевими компонентами.

Спосіб застосування та дози

Для одноразового застосування рекомендують 0,5 мл препарату. На першому році життя, діти проходять первинну вакцинацію, яка передбачає введення трьох доз. Наступна вакцинація препаратом відбувається, коли дитина досягає дворічного віку. Останнє введення відбувається на шостому році життя пацієнта.

Вакцина використовується для глибокого внутрішньом’язового введення.

Для пацієнтів з проблемами згортання крові вакцина призначається з обережністю, адже препарат може спричинити кровотечі. Після введення препарату, ділянка, на якій проводилася ін’єкція, мусить міцно затиснутися за допомогою вати без паралельного розтирання (2-3 хвилини).

Перед вакцинацією важливо звіритися з медичною карткою пацієнта, провести клінічне обстеження в фахівця, який дозволить провести ін’єкцію.

Пацієнти з хронічними патологіями, які викликають лихоманку не приймають ІНФАНРИКС та інші подібні препарати, щоб не завдати шкоди здоров'ю. Виявлення незначних інфекцій в організмі пацієнта не повинно стати протипоказанням до застосування препарату.

Реакції, при яких наступну вакцинацію призначають з обережністю:

  • температура тіла вакцинованого підіймаэться до 40,5°C протягом двох діб після здійснення вакцинації;
  • стан шоку, або колапс протягом двох діб після здійснення вакцинації;
  • істерика, крик та плач пацієнта, що спостерігається протягом 3-ох годин після здійснення вакцинації;
  • лихоманка чи судоми, що спостерігаються протягом 3-ох днів після вакцинації.

Неврологічні порушення у дітей, епілепсія, інфантильні спазми, енцефалопатія, – є факторами, які дозволяють відкласти процес імунізації проти кашлюка до покращення стану. Рішення приймається після індивідуального огляду та ретельного прогнозування можливих загроз та переваг для здоров'я дитини.

Судоми та ВІЛ, виявлені в сімейному анамнезі, не є протипоказанням для щеплення.

Після прийняття вакцин варто потурбуватися про те, щоб швидка медична допомога завжди була в межах доступності. Це дасть змогу надати першу допомогу, у випадку анафілактичних реакцій на препарат. Рекомендується знаходитися під наглядом лікаря протягом перших пів години після ведення вакцини.

Засіб практично не містить натрію.

Вакцину ІНФАНРИКС™ не варто вводити внутрішньовенно!

Первинна імунізація групи недоношених новонароджених (≤ 28 тиждень вагітності) відбувається з виваженим ризиком розвитку апное. При процедурі вакцинації, діти повинні отримати професійний нагляд протягом двох-трьох діб після введення препарату. Не слід відкладати процедуру, адже вона важлива саме для цієї категорії новонароджених.

Через взаємодію з голкою, у пацієнтів може виникнути непритомність. Важливо проводити введення вакцини в спеціально облаштованому місці, щоб запобігти травмуванню у випадку непритомності.

Інструкція з застосування/використання.

Вакцина випускається у вигляді білої суспензії. При довготривалому зберіганні утворюється осад білого кольору та прозора рідина. Щоб змішати усі діючі речовини, вакцину добре струшують. Це дасть змогу отримати гомогенну, білу, мутну суспензію. Рекомендується перевірити речовину на наявність механічних домішок, які сприяють зміні зовнішнього вигляду. Якщо ж зміни виявлено — вакцину утилізовують.

Діти.

Вакцина ІНФАНРИКС™ використовується для дітей від 2 місяців.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не призначений для дорослих пацієнтів, через що дані про використання вакцини ІНФАНРИКС™ жінками в період вагітності чи вигодовування груддю — відсутні.

Передозування

У випадку передозування не спостерігалося загострень та погіршень стану пацієнтів. Симптоми були схожі на побічні реакції при дозованому введенні препарату.

Побічні реакції

Клінічні дослідження

У разі бустерної вакцинації збільшується частота місцевих реакцій та лихоманки. Частота виникнення побічних ефектів, здебільшого, нечаста.

Серцево-судинна та лімфатична система. Побічні реакції спостерігаються відносно рідко. Можлива лімфаденопатія.

Порушення обміну речовин (метаболізму). Зафіксовані часті випадки втрати апетиту. Рідше – нудота.

Порушення психіки. Дуже часто проявлялася роздратованість, рідше – тривожність, пронизливий крик, довготривалий плач.

Порушення функцій нервової системи.Частий ризик виникнення сонливості. В окремих випадках зафіксовано головний біль.

Порушення органів дихання. До побічних реакцій відносять бронхіт у дітей, ситуативний кашель.

Порушення функцій ШКТ. Часто вакцина провокує розлади шлунково-кишкового тракту, серед яких блювання, нудота, діарея.

Порушення функції шкіри. Найпоширенішою побічною реакцією є свербіж. Нечасто зустрічається висипання. Рідко вакцинація стимулює виникнення кропивниці на тілі дитини.

Реакції у місці ін’єкції. Часті випадки почервоніння та опухлості місця, куди вводилася ін’єкція, затвердіння ділянки, дифузний набряк.

Інші реакції. Можлива лихоманка, яка супроводжується температурою > 38°C, головний біль, підвищена втомлюваність.

Опухання ін'єктованої кінцівки пацієнта спостерігалися:

  • при бустерній вакцинації;
  • при введені ацелюлярних вакцин для попередження кашлюку;
  • при вакцинації вакцинами від дифтерії та правця.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

ІНФАНРИКС™ призначають суміжно до інших вакцин, призначених для щеплення.

Можливе змішування у шприці з вакцинами для попередження патологій, викликаних Haemophilus influenzae типу b, або Акт-ХІБ. Усі інші препарати вводяться у окремі ін’єкційні ділянки.

Умови та термін зберігання

Дата закінчення терміну придатності вказана на упаковці. Термін зберігання препарату - 3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності.

Вакцину зберігають в темному місці, при температурі 2-8°C. Не зберігати при мінусовій температурі, не заморожувати. Зберігати у місці, недоступному для дітей.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Глаксо Веллком Продакшн
  • Діючі речовини:
    Дифтерійний анатоксин (Diphteria anatoxin)
  • Код АТХ:

    J07AJ52

    J - Протимікробні засоби для системного застосування

    J07 - Вакцини

    J07A - Бактеріальні вакцини

    J07AJ - Протикашлюкові вакцини

    J07AJ52 - Коклюшний очищений антиген в комбінації з токсином