ФІЛЬТР

Імудон : інструкція, застосування, ціна

Імудон – лікарський засіб, що застосовується для профілактики та лікування захворювань ротоглотки.

Інструкція вказана для: Імудон таблетки д/розсмок. №40 (8х5)

Склад і форма випуску

діючі речовини:

1 таблетка містить суміш лізатів бактерій 2,7 мг (у перерахуванні на суху речовину): 0,1575 мг, в тому числі: лізати бактерій: L. acidophilus, L.delbrueckii ss lactis, L. helveticus, L. fermentum, S. pyogenes groupe A, S. sanguis groupe H, S. aureus, E. faecium, E. faecalis, K. pneumoniae ss pneumoniae, F. nucleatum ss fusiforme, C. pseudodiphtheriticum, C. albicans – 0,1575 мг та допоміжні речовини (стабілізатори для суміші лізатів бактерій): гліцин 2 мг, натрію дезоксихолату 0,53 мг, тіомерсалу не більше 0,0125 мг;

допоміжні речовини: гліцин, лактози моногідрат, маніт (Е 421), повідон, сахарин натрію, натрію гідрокарбонат, кислота лимонна безводна, ароматизатор м’ятний, магнію стеарат.

Лікарська форма:

Таблетки для розсмоктування.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки для розсмоктування білого або майже білого кольору, плоскоциліндричної форми, з гладкою блискучою поверхнею, зі скошеними краями, м’ятним запахом, допускаються незначні вкраплення. Упаковка: 8 таблеток у блістері. По 3 або 5 блістерів у пачці з картону.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Препарат – це протективний багатоцільовий комплексний засіб, який складається з інактивованих мікроорганізмів, які часто з’являються у разі патологічних процесів ротової порожнини. Препарату властиві протизапальні та протиінфекційні ефекти, що зумовлюються імунобіологічною дією та її особливостями.

Препарат підвищує фагоцитарну активність, покращуючи фагоцитоз якісно. Кількість лізоциму слини збільшується під дією препарату.

Препарат збільшує кількість та стимулює імунокомпетентні клітини, які відіграють ключову роль у продукуванні антитіл. Місцеві антитіла підвищують свій рівень (стосується секреторних імуноглобулінів А слини) завдяки препарату.

Препарат опосередковано та безпосередньо спрямовує свій лікувальний ефект проти патологічних станів горлянки та ротової порожнини, які проявляються болями, запаленням ясен, еритемою, неприємним запахом з рота, виразками.

Показання до застосування

Препарат призначається для профілактики та комплексного лікування інфекційних та запальних уражень ротової порожнини та горлянкb: еритематозний та виразковий гінгівіт, фарингіт, поверхневий і глибокий пародонтоз, парадонтит, глосит, стоматит (зокрема, афтозний), дисбактеріоз порожнини рота, хронічний тонзиліт, інфекції після стоматологічних маніпуляцій (видалення зубів, встановлення штучних зубних коренів), перед- та післяопераційна профілактика інфекцій після тонзилектомії.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату, аутоімуні захворювання.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає достатньо даних щодо безпечності та ефективності застосування препарату у ці періоди, тому препарат не рекомендується приймати під час вагітності або грудного вигодовування. Немає актуальних епідеміологічних досліджень та досліджень на тваринах.

Передозування

Немає даних щодо передозування.

Побічні реакції

Побічні ефекти загрожують алергічними реакціями: висипами, кропив’янкою, свербежем, ангіоневротичним набряком.

Також побічні реакції можуть призводити до порушень з боку шлунково-кишкового тракту: нудоти, блювання, болю в животі, підвищення температури, кашлю, загострення бронхіальної астми. 

Дуже рідко побічні реакції у разі застосування препарату загрожують тахікардією, вузликовою еритемою, підвищеним потовиділенням, геморагічним васкулітом, синдромом Стівенса – Джонсона, тромбоцитопенією.

Спосіб застосування та дози

Для лікування гострих запальних захворювань ротової порожнини дітям від 14-річного віку та дорослим, а також у разі загострених хронічних захворювань, призначається по 8 таблеток в 24 години.

Таблетки не розжовуються. Таблетки розсмоктуються у ротовій порожнині, інтервал становить 1-2 години. У середньому, курс лікування становить 10 днів.

Для проведення профілактики загострення хронічних захворювань ротової порожнини та глотки призначається 6 таблеток в 24 години. Таблетки не розжовуються. Таблетки потрібно розсмоктати в ротовій порожнині, інтервал становить 2 години. У середньому, курс лікування становить 20 днів.

Профілактичні курси рекомендується повторювати 3-4 рази впродовж року, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Для лікування дітей від 3-річного до 14-річного віку у разі гострих та загострених хронічних захворювань ротової порожнини та горлянки та їх профілактики призначають по 6 таблеток у 24 години. Таблетки не розжовуються. Таблетки розсмоктуються у ротовій порожнині, інтервал 1-2 години. Курс лікування гострих захворювань становить 10 днів. Для проведення профілактики загострення хронічних захворювань курс лікування становить 20 днів. Профілактичні курси лікування рекомендовано проводити 3-4 рази впродовж року, попередньо проконсультувавшись з лікарем.

Діти від 3-річного до 6-річного віку повинні розсмоктувати таблетки під пильним наглядом дорослих.

Діти

Препарат застосовується для лікування дітей з 3-річного віку.

Особливості застосування

Впродовж 60 хвилин після застосування препарату не рекомендується пити воду, їсти, полоскати порожнину рота, оскільки ці дії можуть знизити лікувальну ефективність препарату.

Пацієнти, які знаходяться на дієті з обмеженим вживанням солі або повною її відсутністю, повинні бути обережними, оскільки в 1 таблетці препарату міститься 15 мг Na+.

Препарат не рекомендується застосовувати пацієнтам, які хворіють на бронхіальну астму, оскільки до його складу входять бактеріальні лізати, які загострюють захворювання, викликаючи напади.

Пацієнтам, які мають рідкісні спадкові форми непереносимості галактози, недостатність лактази або синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції, не слід застосовувати препарат, оскільки він містить лактозу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами невідома. Препарат дозволяється застосовувати з лікарськими засобами, що входять до інших груп препаратів.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом

Немає даних про те, що препарат впливає на швидкість реакції під час керування складними механізмами чи транспортом, тому будь-які обмеження не є необхідними.

Термін придатності

Препарат придатний до застосування впродовж 2 років.

Після закінчення терміну придатності, що зазначається на упаковувані, та у разі пошкодження блістера застосовувати препарат забороняється.

Умови зберігання

Препарат зберігається у місці, яке недоступне для дітей, де температура повітря знаходиться в межах від 2 до 25 °С.

Ціна

Середня ціна на препарат в Україні становить 529 гривень. Препарат відпускається без рецепта.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  ВАТ "Фармстандарт-Лексредства", Російська Федерація
 • Діючі речовини:
  Бактерії Lactobacіllus Caseі живі (Bacteria Lactobacillus Casei live)
 • Код АТХ:

  L03AX

  L - Антинеопластичні та імуномодуліруючі засоби

  L03 - Імуностимулятори

  L03A - Імуностимулятори

  L03AX - Інші імунодепресанти