ФІЛЬТР

Геломиртол форте: інструкція, застосування, ціна

Геломиртол форте – відхаркувальний засіб, що застосовується у складі комплексного лікування бронхіту та у разі синуситів.

Склад і форма випуску

діюча речовина: 1 капсула містить 300 мг миртолу стандартизованого;

допоміжна речовина: олія рапсова рафінована;

склад капсульної оболонки: желатин; гліцерин 85 %, сорбіту розчин, що не кристалізується (Е 420); кислота хлористоводнева 13 % (отримана з кислоти хлористоводневої 25 % і води очищеної); гіпромелози ацетату сукцинат; триетилцитрат; натрію лаурилсульфат; тальк; декстрин; амонію гліциризат.

Лікарська форма:

Капсули кишковорозчинні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора м’яка желатинова капсула (витягнутої форми) з природним жовтуватого кольору забарвленням. Вміст капсул: прозора рідина з характерним запахом.

Упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 2 блістери у картонній коробці.

Фармакотерапевтична група:

Відхаркувальні засоби, за винятком комбінованих препаратів, що містять протикашльові засоби.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Активна речовина цього препарату, миртол стандартизований, є ефірною олією, яка має рослинне походження

Активна речовина препарату володіє секретомоторними та секретолічними властивостями, які забезпечують процес розрідження мокротиння, активують мукоциліарний епітелій та призводять до посиленого виділення мокротиння.

Якщо препарат застосовувати у високих дозах, то він проявляє імуномодуляторні, протиінфекційні, судинорозширювальні, спазмолітичні  властивості.

Показання до застосування

Препарат призначається як складова комплексного лікування хронічного та гострого бронхіту, у разі синуситів (запалення придаткових пазух носової порожнини).

 Протипоказання

Підвищена чутливість до компонентів препарату; запальні захворювання шлунка, кишечнику та жовчовивідних шляхів; тяжкі порушення функції печінки. 

Особливі заходи безпеки

 У разі погіршення стану пацієнта чи збереження симптомів захворювання, у разі появи задишки, підвищення температури, появи крові чи гною у мокротинні потрібно негайно звернутись по консультацію лікаря.

Пацієнтам з бронхіальною астмою та коклюшем потрібно отримати лікарську консультацію, перш ніж розпочинати застосування препарату.

 Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Невідомо, чи взаємодіє цей препарат з іншими лікарськими засобами.

 Особливості застосування

Застосування у період вагітності або годування груддю

Немає  даних щодо безпечності чи шкідливості препарату для матері та плоду. Проте у період вагітності ( особливо стосується І триместру) та лактації препарат застосовується лише під ретельним контролем лікаря.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Немає інформації про те, чи впливає цей препарат на швидкість психомоторних реакцій пацієнта під час керування авто чи роботи з іншими механізмами.

 Спосіб застосування та дози

 Рекомендується застосовувати капсули препарату за пів години до споживання їжі. Запивається прохолодною водою у великій кількості ( можна запивати іншими напоями).

Дітям, які досягли 10-річного віку, та дорослим призначають по одній капсулі три-чотири рази на 24 години ( добу) у разі клінічної картини гострого запалення. Для того, щоб покращити сон, остання доза приймається перед сном.

Слід приймати по одній капсулі двічі на добу у разі хронічного процесу. У разі довготривалої терапії рекомендується таке ж дозування.

З метою полегшення відходження мокротиння вранці у разі хронічного бронхіту потрібно додатково приймати одну капсулу препарату ввечері, перед сном.

Дітям від шести до десяти років ( призначається дітям у період здатності до самостійного проковтування капсули) рекомендується приймати по одній капсулі двічі на добу. Застосовувати препарат слід у період проявів симптомів хвороби та впродовж двох-чотирьох днів після зникнення симптомів.

 Діти. Ця лікарська форма препарату призначається лише після досягнення дітьми 6-річного віку.

Передозування

Не було зафіксовано випадків передозування цим препаратом.

Побічні реакції

Побічні реакції проявляються больовими явищами та дискомфортом у шлунково-кишковому тракті (рідко), нудотою, блюванням та діареєю (дуже рідко), алергічними реакціями: висипами на шкірі, свербежем, набряком обличчя, почервонінням, задишкою, циркуляторними порушеннями (поодинокі випадки), загостренням жовчнокам'яної і сечокам’яної хвороби (один випадок на 10 000).

Термін придатності

Цей препарат можна застосовувати впродовж трьох років.

 Умови зберігання

Місце зберігання має знаходитись подалі від дітей, має бути сухим. Температурні умови - до 25 °С.

Ціна

Середня ціна – 200 гривень. Відпускається без рецепту.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  ТОВ Г. Поль Боскамп Гмбх & Ко КГ
 • Діючі речовини:
  Миртол
 • Код АТХ:

  R05C

  R - Засоби, що діють на респіраторну систему

  R05 - Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях

  R05C - Відхаркувальні засоби, за виключенням комбінованих препаратів, які містять протикашльові засоби