ФІЛЬТР

Гексорал: інструкція, застосування, ціна

Гексорал – антимікробний та антисептичний спрей для локального використання, який використовується як у стоматології, так і для лікування запалень горла, тонзилітів, фарингітів та інших ушкоджень порожнини рота та глотки.

Діюча речовина лікарського препарату – гексетидин – володіє швидким та тривалим антибактеріальним і протигрибковим ефектом. Гексетидин ефективно усуває патогенні мікроорганізми, які провокують виникнення інфекцій в горлі та роті.

Використання препарату дозволяє усунути локальний біль, пришвидшити загоювання ран та зупинити кровотечу в ротовій порожнині чи глотці.

Склад і форма випуску

діюча речовина: hexetidine;

1 мл розчину містить 2 мг гексетидину;

допоміжні речовини: полісорбат 80, кислота лимонна, моногідрат, сахарин натрію, левоментол, олія евкаліптова, кальцію-натрію едетат, етанол 96 %, натрію гідроксид, вода очищена, азот.

Лікарська форма: спрей для ротової порожнини.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина з ароматом м’яти.

Фармакотерапевтична група. Засоби для застосування у стоматології. Протимікробні та антисептичні засоби для місцевого застосування. 

Показання до застосування

Препарат використовується для усунення запалення горла, при тонзилітах, фарингітах, ларингітах, глоситах; застосовується в після- та передопераційних випадках при тонзилектомії; для лікування ушкоджень порожнини рота та глотки, запалень та кровоточивості ясен, стоматиту, запалення лунки зуба, неприємного запаху з рота, а також для підтримання гігієни порожнини рота при інших захворюваннях.

Протипоказання

Гексорал спрей протипоказаний:

 • при наявності гіперчутливості до гексетидину, олії евкаліптової, левоментолу або до будь-якого іншого компонента препарату;
 • пацієнтам з бронхіальною астмою або з будь-якими іншими захворюваннями дихальних шляхів, пов’язаних з наявною гіперчутливістю дихальних шляхів. Інгаляція може спричинити бронхоконстрикцію;
 • хворим із атрофічним фарингітом.

Спосіб застосування та дози

Повнолітні та пацієнти віком від шести років.

Гексорал – лікарський препарат для локального використання в порожнині рота.

Інструкція з проведення процедури застосування Гексоралу:

 • Щоб розпочати процедуру, варто закріпити гнучку трубку до відповідного отвору на голівці флакона, легко натиснувши на неї.
 • Кінець гнучкої трубки слід направити від себе.
 • Тримаючи гнучку трубку в роті, варто направити її на пошкоджену ділянку ротової порожнини чи горла. Здійснюючи процедуру, важливо тримати флакон вертикально.
 • Перед тим, як здійснити впорскування спрею, рекомендується затримати дихання.
 • Щоб вилучити вміст флакону та впорснути спрей, потрібно натиснути на голівку балона та утримувати натиск 1-2 секунди.

Рекомендована доза препарату – одне впорскування на проблемну ділянку, три рази на добу. Точну тривалість курсу визначає лікар після встановлення діагнозу, ступеня та особливостей перебігу хвороби.

Якщо симптоми захворювань зберігаються – варто звернутися до лікаря. Спрей не застосовують для усунення хронічних станів та тривалих симптомів.

Вдихання препарату може розвинути ларингоспазм.

Перед початком терапії важливо проконсультуватися з лікарем.

Діти

Пацієнти до шести років не використовують препарат.

Особливості застосування

Епілепсія у пацієнтів передбачає обережне використання препарату, оскільки компоненти спрею можуть мінімізувати епілептичний поріг та зумовлювати судоми у дітей та окремих пацієнтів.

Алергічні реакції передбачають обережне використання препарату. Найперше, це стосується пацієнтів з алергією на ацетилсаліцилову кислоту. Вважається, що в окремих випадках препарат може загострювати бронхіальну астму.

В складі Гексоралу міститься етанол. Якщо в анамнезі пацієнта є інформація про пошкодження або захворювання печінки – препарат призначається з обережністю.

При вприскуванні препарату слід затамовувати подих, оскільки на вдихах Гексорал може потрапити в дихальні шляхи та викликати ларингоспазм. У складі препарату міститься левоментол, тому існує ризик розвитку ларингоспазмів у дітей. Не варто використовувати препарат для пацієнтів, яким не виповнилося шість років.

Якщо лікування спреєм посилює запалення чи провокує побічні реакції, варто припинити його використання та отримати медичний рецепт для альтернативної терапії.

Не використовувати препарат понад десять днів (якщо не призначено іншу схему лікування).

Вплив на швидкість реакції.

У складі препарату міститься етанол, тому водіям та людям, які працюють зі складними механізмами, що потребують підвищеної концентрації уваги, не варто приймати препарат безпосередньо перед керуванням транспортом/складними операціями з механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Контрольовані медичні дослідження на вагітних жінках не проводилися. Наразі немає точних даних щодо потенційного ризику для плоду та новонародженого.

Також невідомо, чи виділяються метаболіти препарату з грудним молоком жінки. Гексетидин всмоктується системно, тому вважається, що препарат не спричиняє шкоди для плоду та новонародженої дитини.

Проте, краще уникати застосування препарату в період вагітності та грудного вигодовування, оскільки потенційний ризик від препарату не спростований.

Передозування

Якщо при застосуванні препарату, відбулося ковтання значних доз спрею, існує ризик нудоти та блювання. В такому разі істотного всмоктування гексетидину не відбудеться.

При надмірному впорскуванні препарату, може відбутися всмоктування спрею ротовою порожниною, що призведе до алкогольної інтоксикації через наявність в складі Гексоралу етилового спирту.

Якщо препарат використовується виключно за призначенням, концентрація гексетидину не буде токсичною.

При передозуваннях препаратом, випадків розвитку реакцій гіперчутливості не зафіксовано.

При передозуваннях препаратом, нудоті та блюванні варто звернутися по медичну допомогу.

Побічні реакції

При використанні препарату зустрічалися випадки побічних реакцій зі сторони імунної, нервової, дихальної системи, а також зі сторони травного тракту, шкіри та підшкірної клітковини.

Серед поширених побічних реакцій виділяють: розвиток гіперчутливості, ангіоневротичний набряк (ларингоспазм, бронхоспазм); розлад смаку, розлад акту ковтання, біль при ковтанні; кашель, диспное, ларингоспазм; сухість у роті, збільшення слинних залоз; дерматит.

Серед локальних реакцій та загальних порушень: зміна кольору зубів і язика; печіння/оніміння слизової оболонки; подразнення язика, пухирці; виникнення виразок на місцях застосування препарату.

При проковтуванні значної кількості препарату можуть розвиватися нудота та блювання.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Виявлено взаємодії з антисептичними лікарськими препаратами. Лужні розчини знижують активність гексетидину.

Умови та термін зберігання

В закритому вигляді препарат придатний до вживання протягом трьох років.

Після першого відкриття флакону – 6 місяців.

Умови зберігання.

Препарат зберігати за температури, яка не перевищує 30 °C. Зберігати в місці, захищеному від природного світла. Зберігати в місці, захищеному від дітей.

Не застосовувати через 6 місяців після відкриття флакону.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  Фамар Орлеан
 • Діючі речовини:
  Гексетидин
 • Код АТХ:

  A01AB12

  A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

  A01 - Засоби для застосування у стоматології

  A01A - Засоби для застосування у стоматології

  A01AB - Протимікробні та антисептичні препарати для місцевого застосування в стоматології

  A01AB12 - Гексетидин