ФІЛЬТР

Фуразолідон: інструкція, застосування, ціна

Фуразолідон – купують для лікування хвороб бактеріального походження, наприклад, при дизентерії, харчовому отруєнні, паратифі та подібних захворюваннях. Слабо діє проти анаеробних та гнійних інфекцій. Має значний ряд побічних ефектів, тож бажано перед використанням проконсультуватись у лікаря. В такій формі та дозуванні цей препарат не призначають дітям яким менш ніж вісім років. Протипоказаний при вагітності та під час вигодовування груддю. Відпускається за рецептом.

Склад і форма випуску

Головна діюча речовина: 1 таблетка містить фуразолідону 50 мг. 

Допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактози моногідрат, кремнію діоксид колоїдний безводний, кальцію стеарат.

Таблетки жовтого або зеленувато-жовтого кольору, з плоскою поверхнею і фаскою.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

В залежності від концентрації може проявляти бактеріостатичний чи бактерицидний ефект. Активний щодо грамнегативних паличок, грампозитивних коків, найпростіших (лямблії, трихомонади). Серед кишкових інфекцій найбільш чутливі до цього препарату збудники дизентерії, черевного тифу і паратифів. Має слабкий вплив на збудників гнійних і анаеробних інфекцій. Протидія до цього лікарського препарату розвивається повільно. Стимулює фагоцитоз, не послаблює роботу імунної системи.

Фармакокінетика

При пероральному використанні швидко всмоктується шлунково-кишковим трактом та розподіляється по тканинах, включаючи центральну нервову систему. Терапевтична концентрація у крові зберігається протягом 4-6 годин. Завдяки швидкому метаболізму в печінці не накопичується у високих кількостях в організмі людини. Більшою мірою препарат виводиться з організму шляхом ниркового виділення (65 %). Частково виводиться з жовчю, досягаючи високої кількості у просвіті кишківника, що дозволяє використовувати його при кишкових інфекціях. При нирковій недостатності препарат накопичується у крові через те, що його виведення уповільнюється.

Показання та спосіб використання. Дозування

Це препарат призначають при:

  • бацилярній дизентерії,
  • паратифі,
  • харчовій токсикоінфекції,
  • ентероколіті,
  • лямбліозі,
  • трихомонадному кольпіті.

Для дорослих та дітей віком від 8 років призначають пероральне використання після їжі, запивати великим об'ємом води (100-200 мл).

Якщо спостерігаються бацилярна дизентерія, паратиф, харчова токсикоінфекція:

Дорослим призначають по 2 таблетки 4 рази протягом доби, протягом 5-7 днів або циклами по 3-6 днів з проміжками по 3-4 дні.

Для дітей віком від 8 років цей лікарський засіб призначають з розрахунку 6-7 мг/кг маси тіла на добу. Дозування впродовж доби розподіляють на чотири прийоми. При необхідності використання дозування, що менше ніж одна пігулка цього препарату (менше ніж 50 мг) призначати інші препарати з цією діючою речовиною у відповідній лікарській формі та дозуванні. Довготривалість курсу лікування може становити від 5 до 7 днів, все залежить від тяжкості захворювання, ефективності та чутливості до терапії.

При лямбліозі дорослим призначають по 2 пігулки 4 рази протягом доби. Для дітей віком від 8 років цей лікарський засіб призначають з розрахунком 6 мг/кг маси тіла, дозування розподіляють на 3-4 прийоми протягом доби. Курс лікування може тривати від 5 до 7 днів.

При терапії трихомонадних інфекцій для дорослих призначають по 2 пігулки 3-4 рази протягом доби впродовж 3-4 днів.

При кольпітах проводять комбіноване лікування. Перорально використовують по 2 пігулки цього лікарського засобу 3-4 рази протягом доби протягом 3 діб. Одночасно у піхву вводять порошок, що має у своєму складі фуразолідон з лактозою, в пряму кишку – свічки, що мають у своєму складі препарат.

Високі дозування препарату за потреби: одноразове – 4 пігулки (0,2 г), протягом доби – 16 пігулок (0,8 г). Цей лікарський засіб не бажано використовувати більше ніж 7 днів.

Діти

У цій лікарській формі не використовують препарат для лікування дітей віком молодше 8 років.

Використання у період вагітності або годування груддю

Використання цього лікарського засобу при вагітності та в період годування груддю протипоказане.

Протипоказання

Термінальна стадія хронічної ниркової недостатності, порушення функції печінки, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату і нітрофуранів.

 

Передозування

Серед симптомів передозування спостерігають:

  • гемолітична чи мегалобластична анемія,
  • гострий токсичний гепатит,
  • лейкопенія,
  • поліневрит.

Лікується передозування шляхом відмови від викорирастання цього лікарського засобу, промиванням шлунку, прийом антигістамінних лікарських засобів, кальцію хлорид, активованого вугілля, вітамінів групи В, прийняття сольових проносних засобів, нормалізація водно-сольового балансу. Використовується симптоматична терапія, вона направлена на підтримку життєво важливих функцій. Якогось спеціального антидота не існує.

Побічні ефекти

Серед побічних ефектів можуть спостерігатись:

  • біль у животі, поява нудоти, гіркоти у роті, зникнення апетиту, блювання, діарея, анорексія, холестаз, гепатотоксичність (негативний вплив на печінку).
  • головний біль, запаморочення, сонливість, периферичні нейропатії.
  • різні алергічні реакції серед яких можуть проявитись: свербіж шкіри, гіперемія шкіри, кропив'янка, висипання на обличчі, тулубі та нижніх кінцівках, у тому числі плямисто-папульозні, може проявитись ангіоневротичний набряк.
  • зниження рівня глюкози в крові, ортостатична гіпотензія, забарвлення сечі у темно-жовтий колір, гарячка, слабкість, загальне нездужання.

В рідкісних випадках можуть спостерігатись гострі легеневі реакції. Також рідко зустрічаються випадки лейкопенія, агранулоцитозу та гемолізу в осіб із дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій 

При одночасному використанні цього лікарського засобу з пригнічувачами моноаміноксидази, симпатоміметиками, трициклічними антидепресантами та харчовими продуктами, що мають у своєму складі тирамін, виникає ризик розвитку гіпертонічного кризу (різка зміна артеріального тиску).

При одночасному використанні з хлорамфеніколом і ристоміцином збільшується ризик пригнічення кровотворення.

При одночасному використанні цього лікарського засобу з амітриптиліном може проявитись токсичний психоз.

Аміноглікозиди та тетрациклін посилюють протимікробну дію цього препарату.

Препарати, які залужнюють сечу (натрію гідрокарбонат, натрію бікарбонат, ацетазоламід),  зменшують ефективність цього препарату, збільшуючи його виведення разом із сечею. Препарати, які закислюють сечу, навпаки, покращують ефективність цього лікарського засобу.

Підвищує чутливість організму до продукції, яка містить алкоголь. У зв’язку з ризиком дисульфірамоподібних реакцій (побічні ефекти, що прослідковуються у кодованих людей при лікуванні алкогольної залежності) протягом всієї терапії та упродовж чотирьох днів після її завершення не варто споживати алкогольні напої.

Особливості використання

Ризик периферичних полінейропатій збільшується при наявних у хворого: анемії, цукрового діабету, порушень електролітного балансу, гіповітамінозу В.

Для профілактики невритів при довготривалому використанні цього лікарського засобу його можна комбінувати з вітамінами групи В.

Діюча речовина цього препарату пригнічує діяльність моноаміноксидази та при його використанні потрібно дотримуватися тих же заходів безпеки, що й  при використанні  інших пригнічувачів моноаміноксидази.

Через те, що існує ризик підвищення артеріального тиску і розвиток психічних розладів бажано відмовитись від вживання харчової продукції, яка має у своєму складі тирамін та інші судинозвужувальні сполуки (вершки, шоколад, копченості, сир, кава).

Через те, що при використанні цього лікарського засобу може знизитись концентрація уваги, з'явитись запаморочення, сонливість, не варто його використовувати якщо вам потрібно кермувати автотранспортом чи працювати зі складними механізмами.

Не варто використовувати одночасно з цим лікарським засобом препарати для лікування кашлю та застуди.

Цей лікарський засіб має у свєму складі лактозу, тому його не варто використовувати людям, що мають рідкісні спадкові форми непереносимості галактози, недостатністі лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції (неспроможність засвоєння глюкози та галактози кишківником).

Ціна

20 пігулок у 2 блістерах, в картонному упакуванні – 27,60-46,70 грн., по Україні.

Термін придатності та умови зберігання

Зберігати не більше 3 років.

Зберігати в оригінальному упакуванні при температурі не вище 25°C.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПАТ "Монфарм", Монастирище, Черкаська обл., Україна
  • Діючі речовини:
    Фуразолідон
  • Код АТХ:

    G01AX06

    G - Засоби, що діють на сечостатеву систему і статеві гормони

    G01 - Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології

    G01A - Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології, за виключенням комбінованих

    G01AX - Інші антисептики та протимікробні препарати для лікування гінекологічних захворювань

    G01AX06 - Фуразолідон