ФІЛЬТР

Фурацилін: інструкція, застосування, ціна

Фурацилін – сильний антибактеріологічний засіб, анестетик, здатен впливати на більшу частину бактерій. Звикання до нього відбувається дуже повільно і не повністю. Фурацилін сприяє обеззараженню ран, їх загоєнню.

Склад і форма випуску

Діюча речовина фурациліну – нітрофурал.

Для таблеток нітрофуралу 20 мг в таблетці.

Допоміжні речовини: натрію хлорид, натрію кроскармелоза, повідон, кислота стеаринова

Таблетки жовтого або жовтувато-зеленуватого кольору з рискою поділу, розчин виходить жовтого кольору.

Таблетки – блістеровані по 10 штук, 20 штук у пачці.

Фармакологічні властивості

Нітрофурал – антибактеріальний препарат. Він проявляє сильну антисептичну дію, і особливо активний проти стафілококів, стрептококів, дизентерійної і кишкової паличок, сальмонели, збудників газової гангрени.

Під час прийому нітрофурал сприяє грануляції та загоєнню ран через його дію – відновлювати нітрогрупу в аміногрупу, гальмування клітинного дихання мікроорганізмів, порушення функції ДНК.

Фурацилін ефективний проти грампозитивних і грамнегативних бактерій, ефективно знищує мікроби, на які не впливає більшість інших препаратів.

Показання для застосування

Фурацилін застосовується для лікування хвороб носогорла – синусити, гайморит, ангіна, стоматит. Крім того, він ефективний для лікування гінгівіту та гнійних і запальних процесів. Фурацилін використовують для обробки відкритих ран, саден, опіків ІІ і ІІІ ступенів, для лікування від анаеробних інфекцій, остеомієліту, емпієми плеври.

Протипоказання

Фурацилін не можна застосовувати при алергічних реакціях на діючу речовину та компоненти, у разі кровотечі, при алергічних дерматозах.

Фурацилін застосовується зовнішньо та для промивання носогорла. Його використання внутрішньо вкрай небажано, може викликати нудоту, блювання, інтоксикацію. Не бажано застосовувати фурацилін для дітей.

Застосування під час годування груддю та вагітності

Використання Фурациліну під час лактації та на будь-якому триместрі вагітностї можливе тільки під пильним контролем лікаря

Вплив на керування транспортом або іншими механізмами

Вчені не досліджували рівень впливу фурациліну на реакцію, тому під час лікування необхідно дотримуватися усіх можливих застережних заходів під час керування авто та іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози

Таблетки фурациліну можна використовувати як розчин 0,02%. Для цього необхідно 1 таблетку розчиняти в 100 мл ізотонічного розчину NaCl або води дистильованої. Часто для зручності використовують гарячу воду, яку потім охолоджують. Розчин можна стерилізувати при температурі 100 градусів Цельсія, і зберігати тривалий термін.

Застосовувати фурацилін можна так:

  • Полоскання горла – 1 таблетка на 100 мл води
  • При промиванні гнійних ран, опіках ІІ та ІІІ ступенів, пролежнях, виразкових ураженнях та при підготовці гранулюючої поверхні – зрошення водним розчином і накладення вологих пов’язок.
  • Після проведення операції через остеомієліт, лікар має промити порожнини водним розчином фурациліну, а потім накласти вологу пов’язку.
  • Лікування емпіємі плеври – відсмоктати гній, промити порожнину стандартним способом, а потім ввести 100-200 мл фурациліну.
  • Водним розчином з таблеток Фурациліну промивають відкриті, гнійні рани та опіки.
  • Операція при анаеробній інфекції – необхідно після хірургічного втручання промити розчином фурациліну.
  • При отитах – на вату чи тундру нанести 8–10 крапель водного розчину фурациліну і прикладати у вушну раковину 2 р/добу.

Про застосування фурациліну дітям немає відомостей.

Взаємодія з іншими препаратами

Фурацилін несумісний із новокаїном, адреналіном, резорцинолом, перекисом водню та схожими окисленими препаратами

Передозування

При передозуванням Фурациліну посилюється ефект побічної дії.

Побічні дії

Фурацилін має небагато побічних дій. При випадковому ковтанні викликає нудоту, інтоксикацію. Може проявитись алергія, або подразнення шкіри.

Умови та термін зберігання

Зберігати 5 років в темному місці, недоступному для дітей в оригінальній упаковці. Температура повітря не вище 15 градусів Цельсія для розчину, до 25 для таблеток

Ціна

Фурацилин таб.20 мг №20 – 42–55грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПАТ "Київмедпрепарат", м. Київ, Україна
  • Діючі речовини:
    Нітрофурал (Nitrofural)
  • Код АТХ:

    D08AF01

    D - Дерматологічні засоби

    D08 - Антисептичні та дезинфікуючі засоби

    D08A - Антисептичні та дезинфікуючі засоби

    D08AF - Похідні нітрофурану

    D08AF01 - Нітрофурал