ФІЛЬТР

Фурамаг: інструкція, застосування, ціна

Фурамаг – входить у групу протимікробних засобів системного застосування, що використовується у разі інфекцій сечовивідної та статевої систем.

Склад і форма випуску

Діюча речовина: фурагін розчинний. 1 капсула містить фурагіну розчинного 25 мг;

Допоміжні речовини: магнію гідроксикарбонат, калію карбонат, тальк, капсула: титану діоксид (Е 171), барвник заліза оксид жовтий (Е 172), желатин.

У аптеці можна знайти у формі капсул.

Придбати можна тільки за рецептом лікаря.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Препарат Фурамаг здійснює антибактеріальну дію щодо грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів. Він ефективно впливає та знищує грампозитивні коки (стрепто- та стафілококи), грамнегативні палички (ешерихії coli, сальмонел, шигел, протея, клебсієл, ентеробактерій), найпростіші лямблії. До діючої речовини Фурамагу мікроорганізми пристосовуються дуже повільно та важко чинять опір. 

Фармакокінетика

Після застосування Фурамагу у середині шлунка не відбувається трансформація діючої речовини у фурагін, завдяки чому підвищується бактеріостатичний і бактерицидний ефект препарату. Після всмоктування у травному тракті (в основному, у тонкій кишці) у системі ворітної вени печінки утворюється бактеріостатична концентрація препарату.

Максимальна концентрація у крові досягається приблизно за 3-8 годин після застосування. Через 4 години після прийому препарату концентрація його у сечі значно вища, ніж після прийому такої ж дози фурагіну. Всмоктування Фурамагу значно покращиться, якщо вживати його після прийому їжі.

Показання

Фурамаг застосовується у разі лікування таких захворювань:

  • гострий цистит;
  • хронічний цистит;
  • уретрит;
  • простатит;
  • пієлонефрит;
  • у випадках різних гінекологічних інфекцій.

Затосовується також для запобігання та профілактики ускладнень різних інфекційних захворювань сечовивідної та статевої систем.

Протипоказання

Протипоказано застосовувати препарат у таких випадках:

  • у разі наявної печінкової та ниркової недостатності;
  • при поліневропатії (діабетичній також);
  • у разі наявної порфірії (хвороби, яка виникає на фоні порушення обміну продуктів розпаду гемоглобіну);
  • під час проведення гемодіалізу або перитонеального гемодіалізу;
  • якщо присутня гіперчутливість до діючої речовини або будь-якого іншого компоненту складу;
  • при дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Передозування

У разі передозування спостерігаються такі симптоми: атаксія, тремор.

Лікування передозування проводиться за допомогою таких методів: відміна прийому Фурамагу, вживання великої кількості рідини. При виникненні клінічних ознак передозування варто застосовувати антигістамінні препарати. Для профілактики невритів можливе призначення вітамінів групи В (тіаміну бромід).

Побічні реакції

З боку імунної системи: гіперчутливість, шкірний свербіж, висипання, кропив'янка, ангіоневротичний набряк.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, сонливість, периферична невропатія, неврит, поліневрит.

З боку кровообігу, судин та лімфи: порушення кровотворення (агранулоцитоз, тромбоцитопенія, апластична анемія), легка внутрішньочерепна гіпертензія.

З боку органів зору та слуху: шум у вухах, порушення зору.

З боку дихальної системи: гострі і хронічні реакції підвищеної чутливості легенів, гостра легенева реакція, пропасниця, еозинофілія, кашель (з або без мокроти), біль у грудях, сильна задишка, охриплість голосу.

З боку шлунково-кишкового тракту: диспепсія, закреп, біль у животі, панкреатит, нудота, метеоризм, блювання, відсутність апетиту, діарея.

З боку шкірного покриву: папульозні висипання, кропив'янка, ексфоліативний дерматит, поліморфна еритема, зворотна алопеція, свербіж, ангіоневротичний набряк.

З боку опорно-рухового апарату: артралгія, біль у ребрах, судоми.

З боку печінки і жовчовивідних шляхів: біль у правому подребер’ї, порушення функції печінки, холестатична жовтяниця, гепатит.

Загальне: підвищення температури тіла, втома, відчуття стороннього тіла в глотці.

Лабораторні показники: альбумінурія, еритроцитурія.

Особливості застосування

З обережністю Фурамаг потрібно застосовувати пацієнтам з анемією, порушенням функціонування нирок, дефіцитом вітамінів групи В і фолієвої кислоти, захворюваннями легень.

Не рекомендовано вживати Фурамаг за наявності уросепсису та інфекції паренхіми нирок. При довготривалій терапії  може виникнути периферична невропатія (біль, порушення чутливості у ділянці відповідного нерва), а за наявності цукрового діабету може з'явитися поліневропатія. У таких випадках застосування Фурамагу варто зупинити.

Після лабораторних досліджень було доведено, що діюча речовина Фурамагу несприятливо впливає на функціонування яєчок, тим самим зменшується кількість сперми та еякуляту, пригнічується рухливість сперматозоїдів і призводить до паталогічної зміни їх морфології.

На відміну від антибіотиків, Фурамаг практично не змінює мікрофлору кишечнику. При псевдомембранозному коліті в легкій формі достатньо припинити вживання Фурамагу.

Деякі лабораторні дослідження показали, що лікарський засіб може давати хибно-позитивну реакцію на наявність глюкози у сечі, якщо для визначення використовувати метод відновлення міді. На результати визначення глюкози у сечі, виконані ферментним методом, Фурамаг не впливає.

При тривалій терапії необхідно проводити контроль над показниками функціонування нирок і печінки, а також здійснювати аналіз функції легенів, особливо у осіб, старших за 65 років.

Для запобігання появи невритів бажано приймати антигістамінні препарати та вітаміни групи В (нікотинамід, тіамін) суміжно із Фурамагом.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат Фурамаг застосовувати у період вагітності чи лактації заборонено.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Оскільки препарат може впливати на появу побічних реакцій з боку органів зору та слуху, варто утриматися від керування автомобілем чи іншими механізмами у період терапії Фурамагом.

Спосіб застосувння та дозування

Фурамаг потрібно застосовувати після прийому їжі та запивати великою кількістю рідини.

Дорослі

Рекомендована доза для дорослих становить 50-100 мг (2-4 капсули) 3 рази на добу.

Діти 

Дітям 10 і більше років рекомендується вживати по 50 мг 3 рази на добу.

Дітям від 3 до 10 років потрібно вживати 5 мг на кг маси тіла на добу, розділивши добову дозу на 3 прийоми.

Дітям, молодшим трьох років, препарат застосовувати не можна.

Тривалість терапії встановлюється індивідуально і тільки лікарем. Приймати подвійну дозу у разі заміщення пропущеної заборонено. 

Препарат Фурамаг можна застосовувати і для профілактики захворювань, у такому разі слід вживати таке дозування: дорослі  ─по 50 мг 3 рази на добу, діти ─ по 25 мг 3 рази на добу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Засоби, що олужнюють сечу, понижують терапевтичний ефект препарату Фурамаг, оскільки прискорюють його вихід із сечею.

Засоби, які окислюють сечу (аскорбінова кислота, кальцію хлорид) збільшують концентрацію медичного засобу у сечі, посилюється терапевтичний ефект Фурамагу, але тоді зростає ризик токсичності.

Одночасний прийом з левоміцетином, ристоміцином і сульфаніламідами більше пригнічує кровотворення.

Нітрофурани є антагоністами хінолонів (налідиксова кислота, оксолінова кислота, норфлоксацин). Проте клінічна значимість цієї взаємодії досі не досліджена, тому варто уникати суміжного прийому з хінолонами.

Застосування пробенециду і сульфінпіразону пригнічує вихід діючої речовини, що потенційно збільшує ризик появи небажаних побічних симптомів і токсичності.

Одночасне застосування Фурамагу та антацидів, що містять магнію трисилікат, пригнічує засвоєння Фурамагу в організмі.

При нирковій недостатності не варто одночасно приймати медичний засіб з аміноглікозидами.

Антибактеріальна дія Фурамагу збільшується при суміжному прийомі з антибіотиками (пеніциліни і цефалоспорини), добре комбінується з тетрацикліном і еритроміцином.

Під час терапії Фурамагом не можна вживати алкоголь, оскільки він може збільшувати вираженість клінічних ознак (тахікардія, біль у серці, головний біль, нудота, блювання, судоми, зниження артеріального тиску, лихоманка, підвищена тривожність).

Термін придатності та умови зберігання

Максимально допустимий термін зберігання – 3 роки. 

Зберігати у сухому, захищеному від сонячного проміння, недоступному для дітей місці за температури не вище 25 С. 

Ціна

Ціна Фурамагу в аптеках приблизно становить:

Капсули 25 мг №30 – 201 гривня.

Капсули 50 мг №30 – 274 – 295 гривень.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    АТ "Олайнфарм", Латвія
  • Діючі речовини:
    Фуразидин
  • Код АТХ:

    J01XE

    J - Протимікробні засоби для системного застосування

    J01 - Антибактеріальні засоби для системного застосування

    J01X - Інші антибактеріальні засоби

    J01XE - Похідні нітрофурану