ФІЛЬТР

Флотто : інструкція, застосування, ціна

Флотто – це лікарський засіб, що використовується в комплексній терапії гострого катарального середнього отиту. Особливо часто призначається дітям у ранньому віці. Комбінація діючих речовин (феназону та лідокаїну) обумовлює знеболюючий, протизапальний, а також протинабряковий ефект.

Склад і форма випуску

Флотто випускається у формі вушних крапель.

Діючі речовини: 1 мл розчину містить феназону – 45,5 мг; лідокаїну гідрохлорид – 11,4 мг.

Допоміжні речовини: натрію тіосульфат, етанол 96%, гліцерин, натрію гідроксид, вода очищена.

Основні фізико-хімічні властивості: майже прозорий розчин від безбарвного до злегка коричнево-жовтого кольору, практично вільний від механічних включень/

Фармакологічні властивості

Флотто є комбінованим препаратом для місцевого застосування в отології. Він має виражену знеболюючу та одночасно протизапальну дію. Це обумовлено синергізмом його компонентів.

Феназон – похідне піразолону, анальгетик, який характеризується протизапальними властивостями. Ця речовина знижує проникність капілярів. Лідокаїн – місцевий анестетик амідної групи, який забезпечує місцеве знеболення шляхом блокування утворення та подальшого проходження нервового імпульсу.

Фармакокінетика

Системне всмоктування активних компонентів не відбувається, якщо відсутні ушкодження барабанної перетинки.

Дія препарату починається через 5 хвилин після закапування. Це проявляється зменшенням хворобливості барабанної перетинки та редукцією запалення. Через 15 – 30 хвилин больовий синдром майже зникає.

Показання

Флотто використовується з метою місцевого симптоматичного лікування та знеболювання при захворюваннях середнього вуха з інтактною барабанною перетинкою. Найбільш часто препарат використовується при:

 • застійному середньому отиті в гострому періоді;
 • набряковому вірусному отиті (післягрипозному);
 • баротравматичному отиті.

Протипоказання

Флотто не варто використовувати за наявності підвищеної чутливості до компонентів препарату або до амідних місцевоанестезуючих лікарських засобів. Також протипоказанням є інфекційне або травматичне ушкодження (перфорація) барабанної перетинки.

Передозування

У разі використання Флотто в рекомендованих дозах передозування малоймовірне.

Побічні ефекти

З боку органів слуху і рівноваги можливі такі побічні місцеві реакції, як: подразнення, свербіж, гіперемія зовнішнього слухового проходу, висипання на шкірі.

Спосіб застосування та дози

Перед призначенням вушних крапель Флотто слід обов'язково перевірити цілісність барабанної перетинки. Якщо вона перфорована, то це може призвести до контакту препарату зі структурами середнього вуха, що загрожує побічними місцевими реакціями.

Важливо враховувати, що застосування Флотто може впливати на результат антидопінгового тесту.

Дорослим і дітям старше 1-го місяця слід закапувати препарат в зовнішній слуховий прохід 2-3 рази на добу по 4 краплі. Весь курс лікування не повинен становити понад 10 днів. Якщо поліпшення не відбувається, необхідно переглянути лікування.

Щоб запобігти появі неприємних відчуттів внаслідок контакту шкіри слухового проходу з холодним розчином, варто зігріти флакон у руці безпосередньо перед використанням лікарського засобу. Важливо закривати флакон з краплями після кожного застосування.

Діти

Немає даних щодо безпеки та ефективності використання Флотто у дітей у віці до 1 місяця. А дітям, старшим 1 місяця, препарат застосовувати лише за призначенням лікаря.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Флотто можна застосовувати в зазначені періоди, але тільки після консультації з лікарем.

Здатність впливати на швидкість реакції

Відсутні дані щодо впливу Флотто на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Дані відсутні.

Умови та термін зберігання

Краплі вушні Флотто можна зберігати 3 роки за кімнатної температури, але після розкриття флакону препарат слід використати протягом 1 місяця.

Ціна

Вушні краплі Флотто можна придбати за 71 – 101 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
 • Виробник:
  К.О. Ромфарм Компані С.Р.Л
 • Діючі речовини:
  Лідокаїн
 • Код АТХ:

  S02DA30

  S - Засоби, що діють на органи чуття

  S02 - Препарати, що застосовуються в отології

  S02D - Інші засоби, що застосовуються в отології

  S02DA - Анальгетики та анестетики

  S02DA30 - Комбінації