ФІЛЬТР

Феністил : інструкція, застосування, ціна

Феністил – протиалергічний препарат, який виявляє ефект при різних алергічних захворюваннях. Випускається у трьох лікарських формах, що дозволяє індивідуально підібрати оптимальну дозу пацієнтам різного віку, зокрема дітям від 1 року (або, за необхідності, від 1-го місяця) і людям похилого віку.

Склад

Діюча речовина: в 1 мл розчину міститься 1 мг диметиндену малеат (похідний фенілалкіламіну).

Допоміжні речовини: натрію гідрофосфат, додекагідрат, пропіленгліколь, кислота бензойна Е 210, динатрію едетат, кислота лимонна, моногідрат, сахарин натрію, вода очищена.

Форма випуску та основні фізико-хімічні властивості

  • Гель однорідної структури, безбарвний або злегка жовтавий, прозорий або трохи каламутний у тубі ємкістю 30 г.
  • Емульсія нашкірна. В’язка, однорідної структури у флаконі ємкістю 8 мл, оснащеному кульковим аплікатором для зручного нанесення.
  • Краплі оральні. Розчин без кольору або коричнувато-жовтуватий, прозорий у флаконі ємкістю 20 мл, оснащений крапельницею для точного розрахунку дози.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Завдяки стимуляції гістамінметилтрансферази, діюча речовина препарату блокує гістамінові Н1-рецептори, не впливаючи при цьому на Н-2-рецептори.

Диметиндену малеат пригнічує відповідь, викликану агоністами серотоніну, ацетилхоліну і брадикініну.

Фармацевтичний інгредієнт представлений як рацемат з R-(-)-диметинденом із вираженою Н1-антигістаміновою дією. Реакції гіперчутливості негайного типу роблять капіляри гіперпроникними. Диметиндену малеат істотно знижує проникність стінок дрібних кров’яних судин. У зв'язці з речовинами, які блокують агоністів гістамінових Н2-рецепторів, діюча речовина пригнічує вплив гістаміну на процес циркуляції крові. Як показали дослідження, після застосування крапель у дозі 4 мг диметиндену малеату, ризик шкірних реакцій зберігається ще протягом цілої доби.

Фармакокінетика. Засвоєння диметиндену малеату (системна біодоступність) сягає 70%. При застосуванні Феністилу у вигляді крапель оральних пік концентрації фармацевтичного інгредієнту у плазмі крові припадає на 2 годину з моменту прийому препарату. Якщо концентрація діючої речовини становить 0,09-2 мкг/мл, лікарський засіб зв’язується із білками плазми крові на 90%, що вказує на хороший терапевтичний ефект при застосуванні Феністилу у краплях оральних. Диметиндену малеат активно перетворюється у печінці шляхом гідроксилювання та метоксилювання.

Через 6 годин кількість субстанції зменшується наполовину. Разом із продуктами обміну виводиться з організму нирками.

Клінічні дослідження доводять: ризик виникнення побічних реакцій при застосуванні Феністилу у краплях оральних є мінімальний, якщо дотримуватися рекомендованих доз. Діюча речовина не чинить мутагенної і кластогенної дії.

Показання

Краплі оральні застосовують при кропив’янці, харчових і медикаментозних алергіях, алергічному риніті (сезонному і несезонному) – як засіб для зняття симптомів і полегшення перебігу захворювання.

Лікарський засіб усуває свербіж будь-якого ґенезу (зокрема при вітряній віспі і укусах комах), окрім свербежу, викликаного холестатичним синдромом.

Краплі можна застосовувати як додаткове симптоматичне лікування при алергічних дерматозах (у т.ч., при екземах).

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якої діючої або допоміжної речовини препарату. Звуження воротаря шлунка або дванадцятипалої кишки.

Спосіб застосування та дозування

Дорослі і діти віком від 12-ти років: добову дозу у 3-6 мг рекомендується розділити на 3 прийоми. Застосовувати краплі 3 рази на добу по 20-40 крапель.

Якщо пацієнт потерпає від розладів сну, скаржиться на сонливість протягом дня, схему прийому слід дещо змінити: випивати 20 крапель зранку і 40 – ввечері, незадовго до того, як лягти у ліжко. Особам похилого віку коригувати дозу Феністилу не потрібно.

Діти віком 1-12 років: препарат потрібно приймати у розрахунку 0,1 мг на кг ваги. У 2 краплях Феністилу міститься 0,1 мг препарату. Прийом лікарського засобу у дітей також необхідно розділити на 3 прийоми.

Краплі – приємні на смак і не володіють неприємним запахом. Додавати їх у пляшечку з теплою рідкою їжею бажано безпосередньо перед годуванням. Необхідно пам’ятати, що діюча речовина при впливі високих температур втрачає ефективність. Якщо дитина може їсти самостійно або її годують з ложечки, краплі можна налити у чайну ложечку і нічим не розводити.

Побічна дія

Розпочавши терапію Феністилом у краплях оральних, хворі можуть відчувати сонливість, втому, підвищену нервозність. Це – найбільш поширені побічні ефекти.

У рідкісних випадках може розвинутися анафілактичний шок і набряк Квінке.

Вкрай рідко, але можуть виникати алергічні реакції.

Також фіксувалися поодинокі випадки розладів з боку ШКТ, поява відчуття сухості у роті та горлі, нудоти, а також надмірного нервового збудження.

Передозування

Всі антигістамінні препарати слід приймати з обережністю. Дорослі пацієнти можуть відчувати сонливість (через вплив ліків на центральну нервову систему).

Діти та люди похилого віку (а також деякі дорослі) можуть, навпаки, виявляти надмірну збудженість. Прийом Феністилу у краплях оральних може супроводжуватися розладами координації рухів, тремтінням рук, судомами і галюцинаціями, розширенням зіниць, почервонінням обличчя, сухістю у роті, гарячкою та розладами сечовипускання (сеча не виділяється регулярно).

Феністил може провокувати зниження артеріального тиску – аж до занепаду серцевої і дихальної діяльності. У таких випадках пацієнт потребує невідкладної госпіталізації, оскільки такий стан загрожує життю.

Взаємодія з іншими препаратами та інші види взаємодій

Якщо пацієнт одночасно застосовує Феністил і опіоїдні знеболювальні препарати, антидепресанти, антипсихотичні або снодійні препарати, транквілізатори, протисудомні або протиблювотні засоби, інші протиалергічні ліки, скополамін, прокарбазин (хіміопрепарат проти лімфоми) чи етиловий спирт, це загрожує пригніченням роботи центральної нервової системи – аж до розвитку коми.

У хворих на глаукому та в осіб, які страждають на затримку сечовипускання, лікування Феністилом не можна поєднувати з трициклічними антидепресантами, бронхолітиками, спазмолітиками, націленими на усунення спазмів органів ШКТ, зіницерозширювальними засобами, антимускариновими і антихолінергічними засобами, оскільки це може вплинути на погіршення перебігу глаукоми та урологічних патологій.  

Особливості застосування

У випадку глаукоми, контрактури шийки сечового міхура, хронічних обструктивних захворювань легень та епілепсії препарат слід приймати з обережністю.

Також при прийомі Феністилу у карплях оральних слід моніторувати стан дітей і людей похилого віку, оскільки через вікові особливості вони відчувають більше збудження.

Не можна перевищувати зазначеної в інструкції дози. Не можна розпочинати лікування у дітей, не проконсультувавшись попередньо із лікарем.

Допускається прийом Феністилу у краплях протягом 14-21 дня. 

Період вагітності та годування грудьми

Немає інформації про те, як Феністил у краплях оральних впливає на організм матері та плоду, оскільки клінічні дослідження на цю тему не проводилися. В експериментах на тваринах препарат не виказав негативної дії ані на самку, ані на плід, ані на майбутнє потомство.

Допускається застосування Феністилу у краплях оральних під час вагітності, але тільки з дозволу лікаря, який оцінить співвідношення можливої користі та ризиків для здоров’я жінки і плоду.

Диметинден малеат потенційно може проникати у материнське молоко. Тому у випадку, якщо є необхідність застосування Феністилу у краплях оральних під час періоду лактації, грудне вигодовування потрібно припинити.

Діти

Краплі оральні Феністил забороняється давати немовлятам віком до 1 місяця, особливо недоношеним дітям. З обережністю давати дітям, яким не виповнився 1 рік, оскільки препарат може викликати напади нічного апное (раптової зупинки дихання уві сні). Перед застосуванням крапель оральних Феністил обов’язково слід проконсультуватися із лікарем. Діти віком від 1 місяця до 1 року можуть приймати засіб, але лише якщо для цього існують чіткі показання.

Діти молодшого віку при прийомі Феністилу у формі крапель оральних можуть поводитися гіперактивно.

Ціна в аптеках

152-204 гривні за флакон ємкістю 20 мл №1.

Умови і терміни зберігання

Краплі оральні Феністил потрібно зберігати не довше 2х років подалі від нагрівальних приладів у картонній оригінальній упаковці у місці, до якого не мають доступу діти.

Категорія відпуску

Без рецепта

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Новартіс Консьюмер Хелс С.А., Швейцарія
  • Діючі речовини:
    Диметинден
  • Код АТХ:

    R06AB03

    R - Засоби, що діють на респіраторну систему

    R06 - Антигістамінні засоби для системного застосування

    R06A - Антигістамінні засоби для системного застосування

    R06AB - Заміщені алкіламіни

    R06AB03 - Диметинден