ФІЛЬТР

Еспол: інструкція, застосування, ціна

Еспол – лікарський засіб, що застосовується при суглобовому та м'язовому болю.

Склад і форма випуску

Еспол випускається у формі мазі по 30 г у тубах.

Діючі речовини: 1 г мазі: перцю стручкового екстракт густий (Extractum Capsici annui spissum) – 100 мг, (5,55:1) (екстрагент – етанол 80 %), в перерахунку на суму капсаіціноідів – 1 мг; диметилсульфоксид – 30 мг.

Допоміжні речовини: олія кориандрова, олія лавандова, хлороформ, ланолін, парафін білий м'який, парафін жовтий м'який.

Основні фізико-хімічні властивості: мазь від світло-коричневого до червонувато-коричневого кольору, однорідної консистенції зі слабким специфічним запахом.

Фармакологічні властивості

Еспол має численні терапевтичні ефекти: аналгезуючий, відволікаючий, зігріваючий, розсмоктуючий, протизапальний і місцевоподразнювальний. Такий результат обумовлений комплексною дією компонентів, які входять до складу фармакологічного засобу.

Капсаїцини екстракту перцю стручкового надають сильну місцевоподразнювальну дію на рецептори шкіри. Диметилсульфоксид виявляє аналгетичну і протизапальну дію. Також ця речовина проявляє помірну фібринолітичну активність. Це дозволяє підсилювати проникнення інших ліків через неушкоджену шкіру і слизові оболонки більш глибоко. Масло кориандрове забезпечує загальнозміцнюючу і тонізуючу дію, а лавандова олія відома своїми слабозаспокійливими та спазмолітичними властивостями. Перераховані компоненти мазі викликають рефлекторне розширення дрібних судин, завдяки чому істотно поліпшують кровопостачання в осередок болю. У результаті посилюється дренаж цієї ділянки, здійснюється видалення продуктів запалення.

Фармакокінетика

Ефект починає спостерігатися в середньому через 10-15 хвилин після застосування, досягаючи максимуму через пів години. Тривалість знеболювання за допомогою Есполу становить від 30 хвилин до 2 годин.

Показання

Еспол призначають, коли у пацієнта є:

  • міозит;
  • переломи;
  • травми без порушення цілісності шкіри;
  • невралгія;
  • розтягнення і розрив м'язів;
  • люмбаго;
  • попереково-крижовий радикуліт.

Протипоказання

Не варто використовувати Еспол, якщо є підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу або пацієнт страждає від таких захворювань, як: бронхіальна астма, ниркова недостатність, печінкова недостатність, серцево-судинна недостатність, недостатність кровообігу, глаукома, катаракта, виражений атеросклероз, стенокардія, інсульт, інфаркт міокарда, коматозні стани.

Його не рекомендується застосовувати, коли у пацієнта присутні ушкодження з порушенням цілісності шкіри, відкриті рани, екземи або відбувається активна стадія будь-якого запального процесу. Не призначають препарат і при гнійних захворюваннях шкіри.

Протипоказаний Еспол при вагітності, під час годування груддю, а також дітям до 12 років.

Передозування

У разі передозування Есполом можлива поява алергічних реакцій, в тому числі: шкірні висипання, кропив'янка, лущення шкіри. Якщо з'явилися ці ознаки, то потрібно якнайшвидше видалити залишки мазі зі шкіри. Це можна зробити серветкою, яка була попередньо змочена мильною водою. Потім варто звернутися до лікаря. Зазвичай призначається симптоматична терапія.

Побічні ефекти

При використанні мазі з боку шкіри можуть спостерігатися: дерматити, шкірні висипання, свербіж, лущення шкіри та відчуття тепла/печіння безпосередньо в місці застосування, гіперемія шкіри, еритема, поколювання, контактна екзема.

Іноді виникають реакції підвищеної чутливості, серед яких: ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, гіперчутливість, алергічні реакції (кропив'янка, утворення пухирів). З боку ЦНС можливі: запаморочення, головний біль, безсоння, адинамія. З боку ШКТ: нудота, блювання.

Ці побічні ефекти досить швидко проходять після відміни Есполу.

Спосіб застосування та дози

Еспол призначається тільки для зовнішнього застосування дорослим і дітям з 12 років.

Стовпчик мазі довжиною 4-7 см (2-3 г) легкими втираючими рухами наноситься тонким шаром на ділянку шкіри розміром з долоню. При цьому не можна допускати попадання препарату на уражену шкіру або рану. Мазь наноситься 2-3 рази на добу. Тривалість застосування звичайно становить 1-10 днів, але повинна визначатися лікарем.

Після нанесення мазі важливо ретельно вимити руки. Коли процедура закінчена, то мазь, що залишилася на шкірі, варто видалити серветкою, змоченою мильною водою.

Не можна допускати попадання мазі на пошкоджену шкіру, а також в очі та на слизові оболонки.

Накладення пов'язок може відбуватися лише після всмоктування більшої частини мазі.

Рекомендується уникати застосування додаткових джерел тепла під час лікування, до них відносяться: сонячне або інфрачервоне випромінювання, грілка, тепла вода і т. п. Важливо розуміти, що ефект тепла також може бути посилений ще й шляхом фізичної активності (підвищена пітливість). У разі надмірного теплового ефекту варто припинити лікування, а надлишок мазі видалити.

Діти

Застосовувати Еспол дітям можна тільки з 12 років.

Застосування при вагітності та годуванні груддю

Не варто застосовувати в зазначені періоди мазь Еспол.

Здатність впливати на швидкість реакції

Слід використовувати Еспол з обережністю, оскільки мазь може впливати на центральну нервову систему, є ймовірність запаморочення.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Диметилсульфоксид, який входить до складу препарату Еспол, здатний підсилювати дію етанолу (алкоголь, у підсумку, гальмує виведення препарату) та інсуліну, ацетилсаліцилової кислоти, бутадіону. Аналогічно він впливає на препарати на основі наперстянки, хінідину, нітрогліцерину, антибіотиків (наприклад, стрептоміцину, мономіцину тощо), хлорамфеніколу, рифампіцину, гризеофульвіну. Крім того, ця речовина сенсибілізує організм до засобів для наркозу. Рекомендується враховувати посилення препаратом специфічної активності та токсичності лікарських засобів.

Можна застосовувати Еспол разом з нестероїдними протизапальними засобами у комплексному лікуванні деформуючого артрозу і ревматоїдного артриту. Дозволяється використовувати у комбінації з антимікробними засобами місцевої дії (наприклад, лініментом синтоміцину для лікування стрептодермії).

Не можна застосовувати мазь та інші місцевоподразнювальні засоби одночасно, особливо, якщо вони збільшують кровопостачання і викликають почервоніння шкіри. Також заборонено спільне використання зі знеболювальними гелями. Взаємодія з іншими фармакологічними засобами, які наносяться на те ж саме місце, можливо протягом 12 годин після безпосереднього видалення мазі.

Еспол може посилювати ймовірність виникнення нейропатії, якщо його використовувати разом з препаратами, що містять сулиндак.

За необхідності одночасного застосування будь-яких інших ліків не забудьте повідомити лікаря.

Умови та термін зберігання

Еспол зберігають 3 роки за температури до +20°C.

Ціна

Мазь Еспол в обсязі 30 г можна придбати за 33-45 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПАТ "Хімфармзавод "Червона зірка""
  • Діючі речовини:
    Диметилсульфоксид (Dimethylsulfoxydum)
  • Код АТХ:

    M02AX10

    M - Засоби, що діють на опорно-руховий апарат

    M02 - Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому та м'язовому болю

    M02A - Препарати для місцевого застосування при больовому синдромі при захворюваннях кістково-м'язової сист

    M02AX - Інші засоби, що застосовуються місцево при болях у суглобах і м’язах

    M02AX10 - Різні препарати