ФІЛЬТР

Еслівер форте: інструкція, застосування, ціна

Еслівер форте – препарат, що застосовується у разі печінкових захворювань та захворювань жовчовивідних шляхів.

Важливо: реєстрація препарату закінчилась.

Склад лікарського засобу

діючі речовини: 1 капсула містить природних фосфоліпідів (субстанція EPL) 300 мг, нікотинаміду 30 мг, піридоксину гідрохлориду 6 мг, рибофлавіну 6 мг, тіаміну мононітрату 6 мг, токоферолу ацетату 50%* 12мг, ціанокобаламіну 6 мкг;

*олія віт.Е 93%, кремнію діоксид осаджений, кальцію карбонат, тальк.

допоміжні речовини: тальк, магнію-алюмінію силікату гідрат, бутилгідрокситолуол (E 321), натрію метилпарабен (Е 219), натрію пропілпарабен (Е 217), динатрію едетат (Трилон Б);

Склад капсули (оболонки):

Червоний корпус.

Желатин, титану діоксид (E171), барвник Жовтий захід FCF (E 110), барвник Діамантовий блакитний (E133), барвник Понсо 4R (E 124).

Коричнева кришечка.

Желатин, титану діоксид (Е171), барвник Кармоїзин (E 122), барвник Діамантовий блакитний (E133), барвник Хіноліновий жовтий (E 104).

Лікарська форма:

Капсули.

Тверді желатинові капсули № "0" з коричневою кришечкою і червоним корпусом. Вміст капсули - порошок від рожево-жовтого до оранжевого кольору. Допускається наявність окремих часточок від жовтувато-білого до коричневого кольору.

Упаковка:

№30 – по 10 капсул у блістері, по 3 блістери у картонній упаковці;

№50 – по 10 капсул у блістері, по 5 блістерів у картонній упаковці.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів. Гепатотропні препарати.

Фармакологічні властивості

Субстанція EPL, яка є природним фосфоліпідом, — основна діюча речовина препарату. Ендогенні фосфоліпіди мають подібну хімічну структуру до фосфоліпідів, проте у фосфоліпідах міститься багато поліненасичених жирних кислот, тому вони мають перевагу.

Переважно, вбудовуються ці молекули у структури мембран клітин, забезпечуючи полегшення відновлення тканин печінки, які були ушкоджені.

Фосфоліпіди захищають клітини печінки, якщо вони були уражені вірусами, токсичними речовинами, алкоголем. Швидкість того, як речовини надходять та виводяться, зростає, ферментні системи відновлюються, а метаболізм печінки покращується.

Якщо метаболізм жирів був порушений, фосфоліпіди регулюють метаболізм ліпопротеїнів, що призводить до перетворення нейтральних жирів та холестерину на придатні для транспортування форми внаслідок того, що збільшується здатність ліпопротеїнів високої щільності до приєднання холестерину, а також це призводить до спрямування цих форм для подальшого процесу окислення.

Коли фосфоліпіди виводяться через жовчовивідні шляхи, відбувається зниження літогенного індексу та стабілізується жовч.

Діючі речовини препарату (кожна відповідає за окремий процес) проявляють гіполіпідемічну дію, не допускає жирове переродження печінки, беруть участь у процесі метаболізму фосфоліпідів, білків та амінокислот, беруть участь у обміні вуглеводів, одна з діючих речовин (рибофлавін) – кофактор великої кількості дихальних ферментів, а також діючі речовини проявляють антиоксиданту дію на рівні мембран клітин, запобігають процесу окислення ненасичених жирних кислот.

Всмоктування більше дев’яноста відсотків препарату  відбувається у тонкому кишківнику у разі перорального застосування.

Фосфоліпаза-А розщеплює основну кількість препарату до 1-ацил-лізо-фосфатидилхоліну, п’ятдесят відсотків препарату розщеплюється до поліненасиченого фосфатидилхоліну у тонкому кишечнику ще під час процесу всмоктування.

Через лімфатичні шляхи поліненасичений фосфатидилхолін потрапляє у кров, а далі відбувається його транспортування у печінку разом з ЛПВЩ.

Через шість годин-добу максимальна концентрація фосфатидилхоліну у крові  становить двадцять відсотків у разі перорального застосування.

Показання для застосування

Препарат застосовується у разі жирової дегенерації печінки (разом з ураженням печінки у разі діабету), гострих і хронічних гепатитів, цирозу печінки, перед- і післяопераційної терапії пацієнта при операціях на печінці та жовчовивідних шляхах, токсичних уражень печінки, токсикозів у період вагітності, псоріазу, радіаційного синдрому.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату. Алергічні захворювання. Внутрішньопечінковий холестаз. Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки у стадії загострення.

Особливі застереження

У разі підвищеного ризику розвитку тромбоемболії, тяжких захворювань серця та нирок препарат застосовують після консультації лікаря та дуже обережно.

Хворим на виразкову хворобу шлунка, дванадцятипалої кишки в анамнезі слід дуже обережно застосовувати препарат після консультації з лікарем.

У разі новоутворень, нефролітіазу, еритремії, еритроцитозу, гіперурикемії препарат застосовують після попередньої консультації з лікарем та з великою обережністю.

Можуть виникати хибнопозитивні результати проб на уробіліноген з використанням реактиву Ерліха у разі застосування препарату.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У період вагітності та лактації препарат дозволяється застосовувати, якщо є призначення від лікаря за показаннями.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Препарат не має впливу на здатність керувати рухомими механізмами.

Діти

Препарат застосовується дітям після досягнення 12-річного віку.

Спосіб застосування та дози

Зазвичай, дорослим та дітям від 12-річного віку призначають одну-дві капсули тричі на добу. Капсули приймаються під час їжі, капсули не розжовуються. Їх потрібно запивати водою у невеликій кількості.

Тривалість курсу лікування та дозування визначаються лікарем методом індивідуального підходу, враховуючи ступінь тяжкості та характер захворювання, особливості його перебігу, терапевтичний ефект, якого було досягнуто, та переносимість самого препарату.

Переважно, тривалість терапії становить щонайменше три місяці.

Призначення препарату для лікування псоріазу починається з курсу, що становить дві капсули тричі на добу, який триває два тижні. Після цього періоду призначається одна капсула тричі на добу впродовж двох місяців, яка поєднується з загальноприйнятими схемами лікування.

Передозування

Передозування препаратом проявляється нудотою, блюванням, діареєю, головним болем, сонливістю, в’ялістю, гіперемією обличчя, дратівливістю, посиленням проявів побічних реакцій.

Тривале застосування препарату з високим дозуванням може призвести до периферичної нейропатією.

У разі передозування потрібно промити шлунок, прийняти активоване вугілля, гіперосмотичні проносні засоби.

Побічні ефекти

Якщо відбувається застосування препарату, то існує ймовірність виникнення побічних реакцій в окремих випадках.

 З боку травного тракту побічні реакції призводять до  диспептичних розладів, нудоти, блювання, діареї, закрепу, печії, дискомфорту та епігастрального болю.

З боку шкіри та підшкірної клітковини – до шкірних висипань, кропив’янки, відчуття свербежу.

Якщо у пацієнта спостерігається індивідуальна непереносимість препарату або будь-якого з його компонентів, то можуть виникати реакції підвищеної чутливості (також: ангіоневротичний набряк, анафілаксія).

Сеча може забарвлюватись у жовтий колір під час застосування препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Дія леводопи послаблюється під впливом вітаміну В6, а також він призводить до запобігання та зменшення токсичних впливів у разі застосування ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів.

Всмоктування вітаміну В12 зменшується під впливом ПАСК, циметидину, препаратів кальцію, етанолу.

Стрептоміцин не поєднується з рибофлавіном, а також ефективність окситетрацикліну, доксицикліну, еритроміцину, тетрацикліну і лінкоміцину ( та інших антибактерійних препаратів) зменшується під впливом рибофлавіну.

Інгібування метаболізму рибофлавіну відбувається під впливом трициклічних антидепресантів. Особливо це стосується тканин серця.

Полівітамінні засоби не слід призначати одночасно з препаратом, оскільки може виникнути передозування першими.

Препарати заліза, срібла, засоби, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянти непрямої дії (дикумарин, неодикумарин) забороняється застосовувати разом з вітаміном Е.

Стероїдні та нестероїдні протизапальні препарати (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон) посилюють свою дію завдяки вітаміну Е. Токсична дія серцевих глікозидів (дигітоксин, дигоксин), вітамінів А та D знижується під впливом препарату.

Високе дозування вітаміну Е може призвести до дефіциту в організмі вітаміну А.

Відносно вітаміну К проявляється антагоністична дія вітаміну Е та його метаболітів.

Протиепілептичні лікарські засоби у пацієнтів з епілепсією (у крові яких спостерігаються продукти перекисного окиснення ліпідів у завищеній кількості) підвищують свою ефективність під впливом препарату.

Всмоктування вітаміну Е знижується під впливом колестираміну, колестиполу, мінеральних олій.

Термін придатності та умови зберігання

Препарат придатний до застосування впродовж 3 років.

Температура зберігання препарату не повинна перевищувати 25 °С. Місце зберігання препарату повинне знаходитись подалі від дітей. Зберігати потрібно в оригінальному упакуванні.

Ціна

Середня ціна на препарат становить 150 гривень. Відпускається препарат без рецепту. 

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Наброс Фарма Пвт. Лтд., Індія
  • Діючі речовини:
    Кремній діоксид (Silicium dioxide)
  • Код АТХ:

    A05BA

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A05 - Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів

    A05B - Препарати, що застосовуються при захворюваннях печінки, ліпотропні засоби

    A05BA - Гепатотропні препарати