ФІЛЬТР

Еглоніл : інструкція, застосування, ціна

Еглоніл – це нейролептичний лікарський засіб.

Склад і форма випуску

Еглоніл випускається у формі капсул по 50 мг №30 (15х2), №30 (30х1) у блістерах; таблетки по 200 мг №12, №60 (12х5) у блістерах; розчину для ін'єкцій по 100 мг/2 мл по 2 мл №6 в ампулах.

Капсули.

Діюча речовина: 1 капсула містить 50 мг сульпіриду.

Допоміжні речовини: лактоза, метилцелюлоза, тальк, магнію стеарат. Оболонка капсули: желатин, титану діоксид (Е 171).

Основні фізико-хімічні властивості: непрозорі білі або майже білі капсули № 4, містять кремово-білий порошок.

Таблетки.

Діюча речовина: 1 таблетка містить 200 мг сульпіриду.

Допоміжні речовини: крохмаль картопляний, лактоза, метилцелюлоза, кремнію діоксид водний, тальк, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості: білі або кольору слонової кістки, круглі таблетки, з насічкою з одного боку та з гравіюванням – з іншого.

Розчин для ін'єкцій.

Діюча речовина: 2 мл розчину містять 100 мг сульпіриду.

Допоміжні речовини: кислота сірчана, натрію хлорид, вода для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина, безбарвна або майже безбарвна, без запаху або майже без запаху.

Фармакологічні властивості

Еглоніл має множинні ефекти: нейролептичний, антидепресивний, антиаутичний і стимулюючий (антидепресивний). Нейролептичну дію пов'язують з виборчою блокадою дофамінових рецепторів.

У невеликих дозах сульпірид часто використовується як додатковий засіб при лікуванні різних психосоматичних захворювань. Так, він показав свою ефективність при усуненні негативних психічних симптомів виразки шлунка, дванадцятипалої кишки. Препарат знижує інтенсивність болю при синдромі подразненої товстої кишки.

Еглоніл має антипсихотичну дію. Периферична дія сульпіриду заснована на пригніченні пресинаптичних рецепторів. Зі збільшенням дофаміну в ЦНС безпосередньо пов'язують поліпшення настрою, а зі зменшенням – розвиток симптоматики депресії. При цьому антипсихотична дія препарату проявляється в дозах понад 600 мг/добу, а в дозах до 600 мг/добу переважає стимулююча, антидепресивна дія.

Встановлено, що низькі дози сульпіриду  (50-300 мг/добу) ефективні при запамороченнях, причому незалежно від їх етіології. Діюча речовина Еглонілу стимулює секрецію пролактину.

Крім того, засіб має протиблювотну дію внаслідок блокади дофамінових D2-рецепторів тригерної зони блювотного центру. Водночас сульпірид значно не впливає на адренергічні, холінергічні, серотонінові, гістамінові та GABA-рецептори.

Фармакокінетика

Після прийому всередину капсули (50 мг) максимальна концентрація сульпіриду в плазмі (0,25 мг/л) фіксується через 3-6 годин. Після введення дози у вигляді розчину для ін'єкцій (100 мг) максимальна концентрація сульпіриду в плазмі крові досягається через пів години та становить 2,2 мг/л. Після прийому внутрішньо таблетки Еглонілу (200 мг) максимальна концентрація препарату в плазмі (0,73 мг/л) досягається через 3-6 годин.

Біодоступність пероральних форм становить 25-35% з широкими індивідуальними коливаннями. Водночас сульпірид характеризується лінійним фармакокінетичним профілем після внутрішньовенного введення 50-300 мг.

Сульпірид досить швидко розподіляється у тканинах організму. Його видимий об'єм розподілу становить 0,94 л/кг. Зв'язування з білками плазми – 40%.

У незначних кількостях діюча речовина Еглонілу виявляється в грудному молоці, здатна перетинати плацентарний бар'єр.

Сульпірид майже не метаболізується в організмі людини. 92% внутрішньовенно введеної дози виводиться в незміненому вигляді з сечею.

Переважно для виведення препарату залучені нирки, все відбувається шляхом клубочкової фільтрації. Нирковий кліренс сульпіриду становить 126 мл/хв. Період напіввиведення – 7 годин.

Показання до застосування

Еглоніл призначається при таких станах, як:

  • гострі та хронічні психози;
  • мігрені;
  • уповільнена шизофренія;
  • різні невротичні стани;
  • поведінкові розлади у дітей;
  • психосоматичні захворювання;
  • психоаффективні розлади.

Також Еглоніл застосовується як допоміжний засіб при виразці шлунка й дванадцятипалої кишки.

Протипоказання

Не варто використовувати для лікування Еглоніл, якщо є:

  • підвищена чутливість до діючої речовини або іншої складової препарату;
  • гостра інтоксикація етанолом, снодійними засобами, опіоїдними анальгетиками;
  • феохромоцитома;
  • пролактин-залежні пухлини;
  • вагітність та годування груддю.

Передозування

При передозуванні Еглонілом важливо відразу ж звернутися до лікаря!

Симптоматика: сухість у роті, дискінезія зі спастичною кривошиєю, блювання, випинання язика та тризм, сонливість, нечіткість зору, гіпертензія, нудота, екстрапірамідні симптоми, підвищене потовиділення. У деяких пацієнтів можливий синдром паркінсонізму або навіть кома.

Препарат може частково виводиться при гемодіалізі. Через відсутність специфічного антидота варто застосовувати симптоматичну й підтримуючу терапію. Важливий ретельний контроль дихальної функції та постійний контроль серцевої діяльності до повного одужання хворого.

Побічні ефекти

Еглоніл може викликати низку побічних реакцій, серед них:

  • сонливість, запаморочення, тремор, рання дискінезія;
  • підвищення активності ферментів печінки;
  • аменорея, порушення менструального циклу;
  • тахікардія, підвищення або зниження артеріального тиску;
  • шкірний висип;
  • гіперпролактинемія, галакторея;
  • гінекомастія, імпотенція та фригідність.

Особливості застосування

Пацієнтам з порушеннями ниркової функції варто використовувати зменшені дози, а також робити перерви в лікуванні.

Варто врахувати, що алкоголь може потенціювати седативний ефект Еглонілу, це викликає зниження концентрації уваги. Тому пацієнтам слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв і препаратів, у складі яких є спирт.

При підвищенні температури тіла Еглоніл потрібно скасувати. Гіпертермія в супроводі вегетативної дисфункції часом буває симптомом злоякісного нейролептичного синдрому.

Еглоніл не можна призначати пацієнтам, що страждають на хворобу Паркінсона, крім особливих випадків. При лікуванні повинен бути посилений контроль у хворих на епілепсію, оскільки судомний поріг може знижуватися.

Важливо дотримуватись обережності при призначенні Еглонілу літнім пацієнтам.

Слід враховувати, що цей препарат пацієнтам з агресивною поведінкою, ажитацією з імпульсивністю рекомендується призначати разом із седативними засобами.

Спосіб застосування та дози

Ампули. Еглоніл застосовують для дорослих при гострих і хронічних психозах. Лікування рекомендується починати з внутрішньом'язових ін'єкцій у дозі 400-800 мг на добу і продовжувати в більшості випадків протягом 2 тижнів. Курс лікування встановлює лікар індивідуально.

Таблетки. Необхідно при гострій і хронічній шизофренії, депресії використовувати Еглоніл у добовій дозі 200-1000 мг, яку потрібно розділяти на кілька прийомів.

Капсули. Застосовуються при неврозах і неспокої у дорослих, при цьому добова доза становить 50-150 мг. Рекомендований курс не повинен перевищувати чотири тижні.

Дітям від 6 років призначають при тяжких порушеннях поведінки. Водночас добова доза становить 5-10 мг на 1 кг маси тіла.

Діти

Капсули Еглонілу застосовують дітям старше шести років. Водночас таблетки та ампули не призначаються для лікування в дитячому віці, допустимі тільки капсули.

Застосування у період вагітності та годування груддю

Еглоніл не застосовують у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції

Безпосередньо під час лікування Еглонілом не можна керувати авто або іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Дія препарату Леводопа протилежна дії Еглонілу. При одночасному прийомі антигіпертензивних препаратів можливе посилення гіпотензивного ефекту, з цієї причини збільшується вірогідність ортостатичної гіпотензії.

Еглоніл підвищує ризик розвитку шлуночкових аритмій, якщо його одночасно використовувати з протиаритмічними ліками.

Не можна одночасно приймати з іншими депресантами ЦНС: похідними морфіну, бензодіазепінами, барбітуратами, антагоністами Н1-гістамінових рецепторів, транквілізаторами, клонідином.

Умови та термін зберігання

Еглоніл важливо зберігати в темному місці за кімнатної температури. Термін зберігання  – 3 роки.

Ціна

12 таблеток Еглонілу можна купити в середньому за 150 грн, 30 капсул – за 200 грн, а розчин для ін'єкцій в ампулах (6 шт.) – за 185 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Санофі Пастер С.A., Франція ЗАT "Санофі-Авентіс", Угорщина
  • Діючі речовини:
    Сульпірид
  • Код АТХ:

    N05AL01

    N - Засоби, що діють на нервову систему

    N05 - Психолептичні засоби

    N05A - Антипсихотичні засоби

    N05AL - Бензаміди

    N05AL01 - Сульпірид