Диклофенак гель: інструкція, застосування, ціна

Диклофенак гель 5 % – нестероїдний препарат проти запалення (НПЗП, НПЗЗ, NSAID), який застосовують лише зовнішньо. Допомагає при болю, розтягненнях, синцях, лихоманці, остеоартриті, визначених запаленнях, ревматичних і травматичних ушкодженнях м'яких тканин. Його ефективність помітили і в післятренувальній та післяматчевій реабілітаціях.

Склад

40 г білого (іноді жовтого за кольором) гелю однорідної консистенції зберігають в алюмінієвій тубі. 1 г містить 50 мг диклофенак натрію.

Також до складу входять такі допоміжні речовини: 15% нашатирного спирту, гліцерин, 96% етанолу, масло мінеральне, масло поліетоксілірованное касторове гідрогенізована, пропіленгліколь, вода очищена, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216) і карбомер.

Диклофенак гель (групи НПЗЗ зовнішнього застосування) наносять на місця суглобовому та м'язовому болю.

Фармакотерапевтична група

Диклофенак гель групи НПЗЗ зовнішнього застосування наносять на місця суглобовому та м'язовому болю. Диклофенак. Код АТХ М02А А15.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка

Засіб виконує знеболюючі, протизапальні, протиревматичні  та жарознижуючі дії. Гель зменшує набряк тканин і скорочує час відновлення функцій пошкоджених м'язів, суглобів, сухожиль і зв'язок. Перевагою гелю є те, що через 1 годину після нанесення він зменшить гострий біль. Припинення функціональних порушень і всього болю досягається після 4 днів використання. Препарат здійснює також охолоджуючий і місцевоанестезуючий ефекти завдяки водно-спиртовій основі.

Фармакокінетика

Після нанесення гелю на ушкоджену шкіру утворюється плівка. Препарат накопичується в епідермісі, з якого поступово проникає в суглоби, де продовжує діяти ефективніше, ніж у плазмі крові.

Оклюзійна пов'язка поверх ураженого місця допомагає втричі збільшити поглинання диклофенаку.

Гель метаболізується шляхом гідроксилювання. Диклофенак та його речовини в клітині, що утворюються в процесі метаболізму, виводяться з сечею. Загальний плазмовий коефыцыэнт очищення становить 263 ± 56 мл / хв, а кінцевий період виведення того, що залишилось, - 1-3 години.

При нирковій або печінковій недостатності виведення диклофенаку з організму не змінюються.

Показання

Використовують при місцевому лікуванні болю, м'язів, зв'язок, запалення суглобів і сухожиль ревматичного або травматичного походження.

Протипоказання

Протипоказання при підвищенній чутливості до диклофенаку або інших його компонентів. Напади бронхіальної астми, гострого риніту або кропив'янки через прийом ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів. Протипоказано для нанесення під час останнього триместру вагітності (7, 8, 9 місяців), дітям до 6 років і при порушенні цілісності шкірних покривів. Також не бажано застосовувати його довше 14 днів поспіль.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Оскільки Диклофенак всмоктується внаслідок зовнішнього застосування в маленьких дозах, то ймовірність виникнення взаємодій з іншими засобами майже неможлива.

Особливості застосування

Варто з обережністю застосовувати одночасно з пероральними НПЗЗ. У порівнянні з застосуванням пероральних форм Диклофенаку імовірність розвитку системних побічних ефектів при місцевому застосуванні є незначною.

Препарат рекомендується наносити на неушкоджені ділянки шкіри, запобігаючи потраплянню на поранену, запалену або інфіковану шкіру. Варто уникати контакту препарату з очима та іншими слизовими оболонками. Гель заборонено ковтати. Припинити лікування препаратом слід при появі будь-яких шкірних висипань. Адже до його складу входить пропіленгліколь, який може викликати певне подразнення шкіри.

Диклофенак не слід застосовувати під повітронепроникну оклюзійну пов'язку, але допускається неоклюзіонна пов'язка і бинт при розтягненні зв'язок.

Застосування у період вагітності або годування груддю

У період вагітності та годування немовля груддю не рекомендується. Диклофенак протипоказаний в останні місяці вагітності в зв'язку з можливим розвитком слабкості родової діяльності або передчасного закриття артеріальної протоки. Якщо лікар призначив препарат під час грудного вигодування, то препарат не слід наносити на великі ділянки шкіри та молочні залози. Також не варто його використовувати дуже часто.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

На швидкість реакцій не впливає, тому можна наносити Диклофенак гель на уражені місця перед будь-якою поїздкою.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і людям літнього віку гель можна застосовувати 3-4 рази на добу, злегка втираючи в шкіру. Кількість нанесення залежить від розміру ураженої зони, тому 2-4 г достатньо для нанесення на ділянку площею 400-800 см2. Тривалість терапії залежить від ефективності лікування та  характеру захворювання. Після нанесення препарату необхідно вимити руки.

При безрезультатному застосуванні лікарського засобу довше 14 днів чи погіршенню симптомів захворювання необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

Діти

Диклофенак гель дітям від 6 років рекомендовано застосовувати не більше 1 г (близько 2 см при повністю відкритій горловині туби) за одне нанесення до 2 разів на добу. 
Дітям, які досягли 12 років, дозволяється втирати дозу в 2 г 4 рази на добу.

Передозування

Передозування малоймовірне у зв'язку з низькою абсорбцією диклофенаку у системний кровотік при місцевому застосуванні. У разі випадкового проковтування препарату слід одразу спорожнити шлунок та прийняти адсорбент. Можливий розвиток системних побічних реакцій. Небезпека передозування даного лікарського засобу відсутня.

Побічні реакції

Диклофенак переноситься без небажаних ефектів. Дуже рідко можуть виникати легкі тимчасові реакції на шкірі в місці нанесення. У рідкісних випадках можуть спостерігатися і алергічні реакції.

Інфекції та інвазії. Пустульозні висипання виникають, але дуже рідко.

З боку респіраторної системи. У співвідношенні 1 до 10000 виникає бронхіальна астма.

З боку імунної системи можливі рідкісні реакції гіперчутливості (у тому числі кропив'янка) і ангіоневротичний набряк.

З боку шкіри і сполучних тканин найчастіше буває висип, свербіж, екзема, еритема, дерматит та контактний дерматит. Поодинокі реакції: бульозний дерматит. Рідкісні наслідки: реакції світлочутливості, відчуття печіння шкіри.

Термін придатності - 2 роки.

Умови зберігання

Диклофенак гель слід зберігати при температурі не вище 25° С; не заморожувати. Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці. 

Категорія відпуску

Придбати в аптеці можна без рецепту лікаря.

Ціна

40-грамовий Диклофенак гелю 5% в тюбику в більшості аптеках на території України коштує від 57.63 грн. до 68.10 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПАТ "Хімфармзавод "Червона зірка""
  • Діючі речовини:
    Диклофенак натрію (Diclofenac)
  • Код АТХ:

    M02AA

    M - Засоби, що діють на опорно-руховий апарат

    M02 - Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому та м'язовому болю

    M02A - Препарати для місцевого застосування при больовому синдромі при захворюваннях кістково-м'язової сист

    M02AA - Нестероїдні протизапальні препарати для місцевого застосування