Доктор Мом мазь від застуди: інструкція, застосування, ціна
- Склад
- Форма випуску, основні фізичні і хімічні властивості лікарського засобу (ЛЗ)
- Фармакологічні властивості, якими володіє препарат
- Показання до застосування
- Протипоказання
- Спосіб застосування Доктор Мом мазі. Дозування
- Небажана побічна дія
- Передозування
- Особливості застосування Доктор Мом мазі
- Взаємодія з іншими препаратами. Інші види взаємодій
- Середня ціна в аптеках
- Терміни та умови зберігання
- Категорія відпуску
Доктор Мом мазь від застуди (для дорослих і дітей) – протизастудний засіб для зовнішнього застосування. Дітям віком до трьох років призначається лише з дозволу і під контролем лікуючого лікаря. Вагітним і годуючим матерям мазь не призначають.
Інструкція до мазі Доктор Мом 20 г
Склад
Діючі речовини: в 1 г мазі міститься 52,5 мг камфори, 30,5 мг ментолу (левоментолу), 1 мг тимолу; 0,056 мл терпентинової олії очищеної, 0,015 мл олії евкаліпту і 0,005 мл олії мускату.
Допоміжна речовина: високоочищений м'який парафін.
Форма випуску, основні фізичні і хімічні властивості лікарського засобу (ЛЗ)
Доктор Мом випускається у формі білої або майже білої мазі з характерним запахом (камфора + ментол) у пластиковій банці з кришкою у картонному упакуванні.
Фармакотерапевтична група
Код АТХ R05Х. Доктор Мом мазь належить до інших лікарських препаратів (ЛП), які застосовуються при кашлю та застуді.
Фармакологічні властивості, якими володіє препарат
Фармакодинаміка. Ефекти, які виявляє медичний препарат при місцевому застосуванні:
- знеболюючий - ментол, що входить до його складу, викликає розширення кровоносних судин і забезпечує відчуття прохолоди у місці нанесення засобу;
- антисептичний (за рахунок фунгіцидної та антибактеріальної дії тимолу);
- подразнюючий (згаданий ефект забезпечує камфора, олія евкаліпту та очищена терпентинова олія);
- пригнічення виробництва простагландинів (олія мускату).
Фармакокінетика. Лікарський засіб не виявляє системної дії на організм.
Показання до застосування
Доктор Мом мазь призначається при ГРВЗ, симптомами якого є риніт, закладеність носа і кашель (у складі комплексного лікування), а також з метою симптоматичного лікування больового синдрому (міалгії, цефалгії, болю з локалізацією у попереку, грудному та шийному відділі хребта).
Протипоказання
- Підвищена чутливість до активних або допоміжної субстанцій, що входять до складу ЛЗ, у тому числі алергічні реакції на них в анамнезі;
- кашлюк;
- схильність до судом;
- подразнення/порушення цілісності шкірних покривів (у місці нанесення мазі), зокрема при опіках, дерматиті, екземі і піодермії;
- бронхіальна астма;
- стенозуючий ларинготрахеобронхіт;
- вік дитини до трьох років.
Спосіб застосування Доктор Мом мазі. Дозування
Засіб рекомендується наносити тричі на добу (незалежно від віку пацієнта):
- у разі запалення слизової оболонки носа (при надмірному виділенні носового слизу та/або закладеності носа) невелика кількість мазі наноситься на крила носа (обережно, без втирання у шкіру) (мал. 1);
Мал. 1
- хворим з кашлем, викликаним ГРВІ, мазь тонким шаром наноситься на грудину (обережними рухами втирається у шкіру) (мал. 2);
Мал. 2
- при скаргах на головний біль засіб наноситься на скроні (мал. 3);
Мал. 3
- у разі болю у спині, м’язового болю мазь наноситься на болючі ділянки тіла (обережно втирається у шкіру, зверху накладається пов'язка, яка дозволяє зберегти тепло у місці нанесення) (мал. 4).
Мал. 4
Небажана побічна дія
Застосування Доктор Мом мазі може супроводжуватися алергією, що проявиться висипаннями, свербежем, гіперемією і подразненням слизових оболонок та шкіри, уртикарією, гострим запаленням шкіри, викликаним впливом на неї алергену (здебільшого у дітей), анафілаксією; бронхоспазмом, а у разі наявного бронхоспазму – збільшенням його частоти (зазвичай у дітей); болем голови, підвищеною нервовою збудливістю, вертиго, судомами (побічна дія камфори).
У разі появи однієї з вищеперелічених побічних реакцій застосування засобу припиняють.
Передозування
Може проявлятися посиленням побічних ефектів мазі, відчуттям печіння у ділянці її нанесення. У разі випадкового заковтування може виникати абдомінальний біль, нудота, блювання, діарея, пригнічуватися ЦНС (з'являтися запаморочення, судоми, відчуття сильної втоми і "палання" обличчя, розлади координації довільних рухів), а також ускладнюватися дихання.
При появі ознак передозування необхідно змити лікарський засіб зі шкіри (за допомогою води та мила), а у разі випадкового заковтування ЛЗ – промити шлунок, після чого провести симптоматичне лікування.
Особливості застосування Доктор Мом мазі
Засіб застосовується виключно зовнішньо (наноситься на шкіру)!
Забороняється втирати його у канали носа і наносити на ділянки шкіри, які подразнені або ушкоджені (наявні тріщини, порізи, опіки). Важливо стежити, аби лікарський засіб не потрапив на слизову очей. Необхідно також уникати випадкового його заковтування. Якщо ж певна кількість ЛЗ таки потрапить у порожнину рота, потрібно прополоскати її водою.
Якщо лікарський препарат не виявив бажаної лікувальної дії, перебіг захворювання погіршився або ж виникли нові його прояви, застосування ЛП припиняють. Бажано проконсультуватися з лікарем.
Взаємодія з іншими препаратами. Інші види взаємодій
Раніше повідомлялося про потенційну взаємодію камфори, ментолу, тимолу, олії евкаліпту, мускату, терпентинової олії (комбінації цих фармінґредієнтів) з іншими медикаментами.
Застосування у дітей
Проведені дослідження з вивчення профілю безпеки та ефективності Доктор Мом мазі за участю дітей, молодших трьох років, не дозволяють рекомендувати цей медичний препарат вказаній категорії пацієнтів. В окремих випадках (з дозволу і під контролем лікаря) застосування є допустимим, але вимагає обережності.
Застосування Доктор Мом мазі вагітними пацієнтками і пацієнтками, які годують грудьми
Досвід застосування засобу вагітними жінками і жінками у період грудного вигодовування відсутній, відтак вказаній категорії пацієнток його не призначають.
Здатність лікарського засобу впливати на швидкість психомоторних реакцій при управлінні автомобільним транспортом та роботі з іншими машинами
При порушенні рівноваги, нервовому піднесенні і/або появі судом (побічних дій ЛЗ з боку ЦНС) пацієнту не рекомендується сідати за кермо та працювати з машинами/механізмами, які при неправильній експлуатації можуть становити потенційну небезпеку як для самого хворого, так і людей, які його оточують.
Середня ціна в аптеках
Від 54 до 84 гривень за Доктор Мом мазь 20 г.
Терміни та умови зберігання
Лікарський препарат необхідно зберігати в умовах кімнатної температури (яка не перевищує +25º С), поза зоною досяжності дітей, не довше трьох років від дати виготовлення. Важливо! Кришка повинна щільно прилягати до банки, що дозволить зберегти дієвість активних і допоміжних компонентів ЛП.
Категорія відпуску
Засіб відпускається без рецепту.