ФІЛЬТР

Дерива С: інструкція, застосування, ціна

Дерива С гель – лікарський препарат для лікування акне. Діючий компонент Дерива С гелю – адапален, який видозмінює клітинну диференціацію та кератинізацію, а також зменшує запалення, яке провокує виникнення шкірних вугрів. Завдяки зв’язуванню з ретиноїдними рецепторами, які розміщуються в ядрах клітини, препарат нормалізує розподілення епітеліальних клітин фолікулів. Таким чином в людей, які застосовують гель, зменшується вироблення мікрокомедонів. Проникнення адапалену в кров достатньо низьке.

Напівсинтетичний антибактеріальний компонент – кліндаміцин, інгібує зав’язування бактеріальних протеїнів, зв'язуючись з 50 S субодиницею рибосом. Таким чином компонент перешкоджає формуванню пептидного ланцюжка. Кліндаміцин пригнічує виявлені Р ropionibacterium acnes, що сприяє збереженню епідермісу.

Очищення шкіри відбувається протягом 8-12 тижнів застосування Дерива С гелю.

Склад і форма випуску

діючі речовини: адапален, кліндаміцин;

1 г гелю містить адапалену 1 мг, кліндаміцину (у вигляді кліндаміцину фосфату) 10 мг;

допоміжні речовини: динатрію едетат, карбомер 940, пропіленгліколь, метилпарагідроксибензоат (Е 218), полоксамер 407, феноксіетанол, натрію гідроксид, вода очищена.

Лікарська форма. Гель.

Основні фізико-хімічні властивості: однорідний гель білого або блідо-жовтого кольору.

Фармакотерапевтична група. Препарати для лікування акне для місцевого застосування.

Показання до застосування

Препарат застосовується для терапії вугрів типу acne vulgaris.

Протипоказання

Підвищена чутливість до адапалену, кліндаміцину або до інших компонентів препарату, а також до лінкоміцину.

Ентерит, виразковий коліт, коліт, асоційований з антибіотиками (в анамнезі), хвороба Крона.

Спосіб застосування та дози

Гель призначається для пацієнтів від 12 років та для дорослих пацієнтів. Перед застосуванням слід промити уражені ділянки теплою водою та витерти їх насухо.

Препарат наноситься на чисту шкіру якомога тоншим шаром. Препарат використовується один раз на добу, бажано перед сном.

Важливо врахувати, що початок антивугрової терапії може спровокувати загострення ознак акне, оскільки діючі речовини активно стимулюють осередки ураження, не виявлені раніше. При виникненні загострення стану не можна переривати призначеного курсу лікування. Пацієнтам рекомендується проводити терапію щонайменше 8 тижнів. При гострих проявах вугрового висипу покращення стану може відбутися лише на 12 тиждень від початку терапії.

Діти.

Невідомо, як впливають діючі компоненти на дітей, які не досягнули 12-річного віку, оскільки попередні контрольовані дослідження з молодшими пацієнтами не проводилися.

Особливості застосування

Гель виключно для локального застосування. Наносити на шкіру тонким шаром.

Щоб вберегтися від небажаного подразнення, важливо уникати потрапляння гелю на ділянки очей, крил носа, губ та слизових оболонок. В разі випадкового потрапляння гелю на ці ділянки варто якомога швидше змити його теплою водою. Гель не наноситься на ділянки з сонячними опіками, порізами, екзематозними ураженнями епідермісу.

Протягом всього курсу лікування рекомендується уникати сонячних променів та УФ-світла, оскільки їхній вплив може підвищити чутливість шкіри та/або спровокувати розвиток еритеми.

Під час лікування слід відмовитися від косметичних засобів, які володіють підсушувальними властивостями, оскільки їх поєднання з адапаленом і кліндаміцином може спричинити небажані подразнення. При виявленні алергічних реакцій варто скасувати лікування та отримати відповідну терапію.

В разі локального застосування лікарського засобу на поверхнях шкіри відбувається вибіркове поглинання кліндаміцину. Системне застосування антибіотику може провокувати діарею, коліт, псевдомембранозний коліт та інші порушення ШКТ. Експерименти за участю добровольців підтвердили, що основною причиною розвитку коліту є токсин, який виробляється антибіотиком. В більшості пацієнтів небажана реакція супроводжується стійкою ускладненою діареєю та коліками. В окремих випадках зустрічається виділення слизу та крові. Для виявлення захворювання пацієнтам призначається ендоскопічне обстеження.

Якщо на тлі прийому препарату спостерігається ускладнення діареї, варто скасувати лікування. Щоб отримати відповідну терапію, направлену на усунення подразнень ШКТ, пацієнтам рекомендується здати кал на наявність токсину Clostridium difficile. Встановлення точного діагнозу допоможе в лікуванні побічних захворювань.

Паралельне використання препаратів, які можуть пригнічувати перистальтику (опіати та дифеноксилат з атропіном), ускладнює діарею. Для лікування псевдомембранозного коліту призначається ванкоміцин в дозах від 500 мг до 2 г протягом доби. Антидот застосовується внутрішньо, заздалегідь розділений на декілька прийомів (3-4). Лікування триває від одного тижня до десяти днів. При внутрішньому застосуванні смоли колестиполу зв’язують ванкоміцин. Якщо не можна уникнути комбінації смол та ванкоміцину, рекомендується витримувати інтервал між їх застосуванням.

Парентеральне та внутрішнє використання кліндаміцину стає причиною розвитку тяжкого коліту, який призводить до летальних випадків.

Пацієнти з атопічним дерматитом повинні отримувати препарат під наглядом лікаря.

Після нанесення гелю варто ретельно помити руки, щоб не допустити випадкового потрапляння препарату на очі/слизові оболонки пацієнта.

Вплив на швидкість реакцій

Гель ніяк не впливає на моторику чи концентрацію уваги пацієнта.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Сьогодні немає клінічних досліджень, які свідчать про безпеку лікування Дерива С гелем для вагітних жінок. Щоб уникнути потенційних ризиків, слід відмовитися від лікування препаратом протягом цього періоду.

Через вміст кліндаміцину препарат не застосовується під час періоду годування груддю.

Передозування

В разі довготривалого нанесення гелю на великі ділянки шкіри надто товстим шаром можливе почервоніння шкіри, її пересихання та лущення.

Для усунення локальних уражень шкіри проводиться симптоматичне лікування.

Побічні реакції

Зазвичай гель провокував реакції, напряму пов’язані з порушенням функціонування шкіри. Найчастіше в пацієнтів проявлялися: лущення, сухість, свербіж, почервоніння та печіння в місцях нанесення гелю. Практично у всіх випадках побічні реакції з боку шкіри минали протягом першого тижня застосування гелю.

Рідше проявляються реакції фото- та надчутливості, алергії, дискомфортне відчуття поколювання, рідкісний фолікуліт (внаслідок грамнегативної флори), розлади ШКТ, дискомфорт та тяжкість у животі, надмірна жирність шкіри, кропив’янка, контактний (простий) дерматит, пересихання/печіння очей. Кліндаміцин в складі лікарського засобу може провокувати коліт та діарею (інколи з виділенням слизу та крові).

Умови та термін зберігання

Дерива С гель придатний до використання протягом двох років.

Дерива С гель варто зберігати за температури, яка не перевищує рекомендовані 25°C. Не заморожувати, зберігати в місцях, недоступних для дітей.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Гленмарк Фармасьютикалз Лтд., Індія
  • Діючі речовини:
    Адапален
  • Код АТХ:

    D10AD53

    D - Дерматологічні засоби

    D10 - Препарати для лікування акне

    D10A - Місцеві засоби для лікування акне

    D10AD - Ретиноїди для місцевого лікування вугревого висипу

    D10AD53 - Адапален, комбінації