ФІЛЬТР

Дермовейт : інструкція, застосування, ціна

Дермовейт – препарат у формі кортикостероїдного крему для лікування захворювань шкірного покриву.

Склад і форма випуску

Головна діюча речовина: клобетазолу пропіонат. 1 г крему містить у собі 0,5 мг клобетазолу пропіонату;  

Додаткові речовини: пропіленгліколь, парафін білий м’який та сорбітансесквіолеат.

Випускається Дермовейт у формі мазі чи крему для зовнішнього застосування.

У аптеці можна купити за рецептом від лікаря.

Фармакологічні властивості

Фармакодинамічні характеристики

Основною функцією мазі Дермовейт є протизапальна дія, механізм якої зумовлений вазоконстрикцією та зменшенням синтезу колагену.

Фармакокінетичні характеристики

Всмоктування діючої речовини через шкіру у кожної людини відбувається по-різному і може збільшуватися при використанні оклюзійних пов’язок або у разі запалення чи пошкодження шкіри.

Зазвичай максимальна концентрація у плазмі крові 0,63 нг/мл відбувається через 8 годин після другого нанесення (через 13 годин після першого нанесення) 30 г 0,05 % мазі клобетазолу пропіонату.

Після нанесення другої дози у 30 г 0,05 % крему Дермовейт середня пікова концентрація у плазмі крові була трохи вищою, ніж при нанесенні мазі, і спостерігалася через 10 годин.

Після всмоктування через шкіру препарат, найімовірніше, проходить той же метаболічний шлях, що й кортикостероїди після системного призначення.  Однак системний метаболізм клобетазолу до кінця не встановлений.

 

Показання до застосування

Мазь Дермовейт призначають у таких випадках:

  • для лікування псоріазу будь-якої важкості, окрім поширеного бляшкового псоріазу;
  • для лікування різноманітних дерматозів;
  • для терапії червоного плескатого лишаю та дискоїдного червоного вовчаку;
  • для лікування інших захворювань шкірного покриву, які важко піддаються лікуванню легшими формулами кортикостероїдних мазей.

Дермовейт усуває свербіж та запальні процеси.

Протипоказання

Протипоказано застосовувати Дермовейт у таких випадках:

  • при наявній гіперчутливості до діючої речовини та інших компонентів складу;
  • для лікування звичайних вугрів;
  • для лікування розацеа;
  • для терапії періорального дерматиту;
  • для усунення свербежу без запального процесу, а також при перианальному та генітальному свербежу;
  • при нелікованих інфекційних захворюваннях шкірного покриву;
  • дітям до 1 року.

Передозування

Симптоми передозування: клінічні ознаки гіперкортизолізму при тривалому передозуванні або неправильному застосуванні.

Лікування передозування: поступове припинення застосування препарату Дермовейт, перехід на слабший кортикостероїд, симптоматична терапія.

Побічні реакції

Шкірний покрив: свербіж, відчуття місцевого печіння/болю у шкірі, місцева атрофія шкіри, атрофічні смуги на шкірі, телеангіоектазії, потоншення шкіри, зморщування шкіри, висушування шкіри, зміни пігментації, гіпертрихоз, загострення основних симптомів, алергічний контактний дерматит/дерматит, пустульозна форма псоріазу, еритема, висипання, кропив’янка, акне.

Інфекції та інвазії: опортуністичні інфекції.

Імунна система: гіперчутливість, генералізований висип.

Органи зору: порушення чіткості зору.

Ендокринна система: пригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-адреналової системи: кушингоїдні ознаки (наприклад, місяцеподібне обличчя, центральне ожиріння), затримка збільшення маси тіла/ росту у дітей, остеопороз, глаукома, гіперглікемія/глюкозурія, катаракта, артеріальна гіпертензія, збільшення маси тіла/ ожиріння, зменшення рівня ендогенного кортизолу, алопеція, ламкість волосся.

Загальні порушення та порушення у місці нанесення: подразнення/біль у місці нанесення.

Особливості застосування

Препарат потрібно обережно призначати пацієнтам, які мають місцеву підвищену реакцію на кортикостероїдні засоби або будь-які допоміжні речовини в історії хвороби.

Місцеві реакції гіперчутливості можуть нагадувати симптоми захворювання, що лікується Дермовейтом.

Маніфестація гіперкортицизму (синдром Кушинга) та зворотної супресії гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи з пригніченням функції надниркових залоз у деяких осіб може бути результатом збільшеної системної абсорбції топічних стероїдів. У разі появи будь-яких із вищенаведених симптомів застосування препарату потрібно поступово завершувати шляхом зменшення частоти нанесення або заміни на слабший кортикостероїдний засіб. Раптова зупинка терапії може спричинити глюкокортикостероїдну недостатність.

Фактори ризику виникнення системних ефектів:

  • потужність та склад топічного стероїду; 
  • тривалість лікування;
  • розмір площини шкіри, на яку наносять препарат;
  • застосування засобу у зонах попрілості або у місці нанесення оклюзійної пов’язки (наприклад, у немовлят - це пелюшки)
  • підвищена гідратація ороговілого шару;
  • застосування на ділянках з тонким шкірним покривом, наприклад, на обличчі;
  • застосування на ділянках ушкодженої шкіри або за інших умов, де спостерігається порушення шкірного бар’єру.
  • порівняно з дорослими у дітей може абсорбуватися пропорційно більша кількість топічного кортикостероїду, і тому вони сприйнятливіші до системних побічних ефектів. Це пов’язано з тим, що діти мають недорозвинутий шкірний бар’єр та більшу поверхню шкіри відносно маси тіла порівняно з дорослими.

Діти

За необхідності потрібно уникати довготривалого застосування топічних кортикостероїдів немовлятам та дітям молодше 12 років, оскільки у них є вища імовірність виникнення адреналової супресії.

Діти сприйнятливіші до розвитку атрофічних змін при застосуванні топічних кортикостероїдів. Терапія Дермовейтом повинна тривати до 5 днів. Доцільність продовження лікування потрібно переглядати кожні 7 днів. Дермовейт не можна застосовувати дітям під оклюзійні пов'язки. 

Ризик інфікування при накладанні оклюзійної пов’язки

Ймовірність розвитку бактеріальних інфекцій збільшується у теплих й вологих умовах, зокрема під оклюзійними пов’язками, тому перед накладанням оклюзійної пов’язки шкіру потрібно щоразу ретельно обробляти.

Лікування псоріазу

Застосовувати топічні кортикостероїди для лікування псоріазу потрібно з обережністю, оскільки у деяких випадках повідомлялося про появу рецидивів, розвиток толерантності, ризик генералізації пустульозного псоріазу та розвиток симптомів місцевої або системної токсичності, спричинених порушенням бар’єрної функції шкіри. У разі застосування для лікування псоріазу пацієнт повинен знаходитися під ретельним медичним контролем.

Супутні інфекції

Щоразу при лікуванні запальних інфікованих уражень необхідно застосовувати відповідні антибактеріальні препарати. У разі поширення інфекції топічні кортикостероїди потрібно відмінити та призначити відповідну антибактеріальну терапію.

Хронічні виразки ніг

Деколи топічні кортикостероїди використовують для лікування дерматитів, що виникають навколо хронічних виразок ніг. Таке застосування асоціюється зі збільшенням частоти виникнення реакцій місцевої гіперчутливості та збільшенням ризику місцевих інфекцій.

Нанесення мазі на обличчя

Нанесення мазі на шкіру обличчя нерекомендоване, оскільки ділянка обличчя є більш схильною до атрофічних змін. У разі необхідності застосування потрібно скоротити терапію до 5 днів.

Нанесення на повіки

При нанесенні мазі на повіки слід уникати потрапляння препарату на слизові оболонки очей, оскільки це може спричинити катаракту і глаукому.

Порушення зору

Може спостерігатися порушення зору при системному і місцевому застосуванні кортикостероїдів. Якщо пацієнт має такі симптоми, як порушення чіткості зору, або інші порушення зору, його варто направити до офтальмолога для оцінки можливих причин, які можуть включати катаракту, глаукому або такі рідкісні хвороби, як центральна серозна хоріоретинопатія, про виникнення яких повідомлялося після використання системних і місцевих кортикостероїдів.

Лікарі повинні бути проінформовані, що у разі контакту мазі з пов'язками, одягом та постільними речима, така тканина може легко спалахнути від вогню. Пацієнтів потрібно попередити про це і порадити триматися подалі від вогню під час використання препарату.

Оскільки Дермовейт містить пропіленгліколь, може виникнути подразнення шкіри.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Не рекомендовано застосовувати Дермовейт вагітним жінкам та матерям, які годують груддю, до попередньої консультації з лікарем. Інформація щодо застосування Дермовейту у ці періоди обмежена. 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не доведено, що застосування препарату Дермовейт впливає на швидкість реакції під час керування автотранспортом чи іншими рухомими механізмами.

Спосіб застосування та дозування

Дорослі

Мазь Дермовейт використовується для лікування уражень шкіри, що супроводжуються сухістю, ліхеніфікацією та лущенням.

Наносити Дермовет потрібно тонким шаром на всі уражені ділянки шкіри 1 або 2 рази на день до появи покращення симптомів.

Потім потрібно зменшувати частоту використання або замінити препарат на слабший. Після кожного нанесення мазі потрібно зачекати певний час до її повного всмоктування, перед тим як застосовувати пом'якшувальний засіб.

У разі погіршення або відсутності покращення протягом 2–4 тижнів діагноз та лікування потрібно переглянути.

Для контролю за загостреннями захворювання можна застосовувати повторні короткі курси лікування Дермовейтом. Лікування не повинно тривати більше місяця. Якщо необхідна тривала постійна терапія, потрібно використовувати слабші кортикостероїди.

Максимальна тижнева доза становить 50 г. Не можна її перевищувати.

Повернення симптомів попередніх дерматозів можливе при раптовій відміні препарату.

У разі більш стійких уражень, особливо з гіперкератозом, ефект Дермовейту можна підсилити, накривши уражену ділянку шкіри оклюзійною поліетиленовою пов’язкою. Зазвичай для досягнення задовільного результату достатнім буде накладання оклюзійної плівки лише на нічний час. Досягнуте покращення зазвичай підтримується нанесенням мазі без застосування оклюзійної пов’язки.

Дерматози, що важко піддаються лікуванню. Пацієнти з частими загостреннями захворювання

Як тільки у гострий період захворювання був досягнутий ефект від безперервного курсу місцевого застосування кортикостероїду, потрібно розглянути його інтермітуюче застосування (один раз на добу, двічі на тиждень, без оклюзійної пов’язки). Вважається, що таке лікування ефективно знижує частоту загострень.

Потрібно продовжувати наносити препарат на всі раніше уражені ділянки шкіри або на відомі ділянки потенційного загострення. Таку схему застосування слід об’єднати з постійним щоденним застосуванням емолієнтів. Варто регулярно оцінювати клінічний стан, а також користь та ризик від продовження лікування.

Діти 

Препарат протипоказано застосовувати для лікування дерматозів, зокрема дерматитів, дітям молодше 1 року.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Відомо, що одночасний прийом з препаратами, що можуть інгібувати CYP3A4, наприклад, з ритонавіром, ітраконазолом, сповільнює метаболізм кортикостероїдів, що може підвищувати загальний системний ефект. Наскільки така взаємодія є клінічно значущою, залежить від дози препарату, способу введення кортикостероїду та потужності інгібітору CYP3A4.

Термін придатності та умови зберігання

Максимальний термін придатності – 2 роки.

Тримати потрібно у сухому безпечному місці, захищеному від дітей, за температури не вище, ніж 30 °С.

Ціна

Дермовейт крем 0,05% туба 25 г – 150 гривень.

Дермовейт мазь 0,05% туба 25 г – 150 гривень. 

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Глаксо Веллком Продакшн
  • Діючі речовини:
    Клобетазол
  • Код АТХ:

    D07AD01

    D - Дерматологічні засоби

    D07 - Кортикостероїди для застосування в дерматології

    D07A - Прості препарати кортикостероїдів

    D07AD - Високоактивні кортикостероїди (група IV)

    D07AD01 - Клобетазол