ФІЛЬТР

Бетадин : інструкція, застосування, ціна

Бетадин – лікарський засіб, що проявляє протимікробну дію.

Інструкція вказана для: Бетадин розчин д/зовн. та місц. заст. 10 % по 120 мл у флак.

Склад і форма випуску

Діюча речовина Бетадину – повідон-йод.

Форма випуску:

  • розчин для зовнішнього і місцевого застосування 10% по 30 мл, 120 мл, 1000 мол у флаконі;
  • супозиторії вагінальні по 200 мг №7, №14 (7х2);
  • мазь 10% по 20 г у тубах.

Фармакологічні властивості

Препарат є протимікробним лікарським засобом, який володіє широким спектром дії. Він знищує грибки, бактерії, віруси, спори та прості одноклітинні організми.

Показання до застосування

Препарат застосовується для дезінфекції рук та антисептичної обробки слизових оболонок перед медичними процедурами,  що передбачають втручання в організм.

Препарат призначають для антисептичної обробки опіків, ран, для лікування вагінальних інфекцій (гострих та хронічних: кольпіту, трихомоніазу), змішаних інфекцій, грибкових інфекцій, вагінальних інфекцій, які виникли внаслідок лікування стероїдними препаратами та антибіотиками.

Протипоказання

  • підвищена чутливість до діючої речовини або будь-якого іншого з допоміжних речовин препарату;
  • пацієнтам з порушеннями щитоподібної залози (вузловий колоїдний зоб, ендемічний зоб і тиреоїдит Хашимото);
  • герпетиформний дерматит Дюринга;
  • ниркова недостатність.

Застосування в період вагітності та грудного вигодовування

Забороняється застосовувати препарат після другого місяця вагітності, а також в період грудного вигодовування. Якщо є необхідність застосувати препарат для лікування під час грудного вигодовування, то слід припинити лактацію.

Передозування

Передозування препаратом може призвести до таких симптомів: металічного присмаку в роті, посиленої салівації, відчуття печіння та болю в горлі та ротовій порожнині, подразнення та набряку в очах, розладів травного тракту, шкірних реакцій. У разі передозування призначається симптоматичне та підтримувальне лікування.

Побічні реакції

У разі застосування препарату можуть виникнути побічні ефекти, що проявляються алергічними реакціями : свербежем, висипаннями та почервонінням, а також іншими реакціями: контактним дерматитом, сухістю шкіри, ангіоневротичним набряком, порушеннями ниркових функцій, гострою недостатністю нирок.

Спосіб застосування та дози

Препарат застосовується у формі розведеного та нерозведеного розчину.

Для обробки шкіри та рук перед медичними втручаннями (операції, встановлення катетерів, пункції, щеплення) застосовують препарат у  формі нерозведеного розчину.

Дозволяється застосовувати розчини двічі-тричі протягом доби.

Для гігієнічної дезінфекції рук нерозведений розчин препарату застосовують двічі по 3 мл ( кожна доза повинна залишатись на шкірі пів хвилини).

Для того, аби дезінфікувати руки перед хірургічним втручанням, застосовують 5 мл препарату у формі нерозведеного розчину двічі ( кожна доза повинна протягом 5 хв залишатись на шкірі).

Для того, аби дезінфікувати шкіру, нерозведений розчин препарату має залишатись на шкірі після нанесення аж до повного висихання.

Препарат у формі супозиторіїв застосовується вагінальним методом. Введення проводиться увечері перед тим, як лягти спати. Необхідно витягнути супозиторій з оболонки та глибоко ввести у піхву.

Дозування для дорослих становить 1 супозиторій впродовж тижня.

Більш тяжкі інфекції потребують тривалішого лікування, тому рекомендується ще впродовж тижня приймати препарат. Якщо інфекції є стійкими, то дозування збільшується до 2 разів протягом доби.

Мазь застосовується місцево. Перед нанесенням потрібну ділянку шкіри слід очистити та висушити. Мазь наноситься тонким шаром на пошкоджену ділянку шкіри, зверху накладається пов’язка. Наноситься один раз або двічі на добу для лікування інфекцій. Тривалість курсу лікування становить не більше 2-х тижнів (14 діб).

Якщо необхідна профілактика інфекцій, то мазь потрібно наносити один раз або двічі на тиждень, доки існує така потреба.

Діти

Супозиторії, що вводяться вагінально, не застосовуються для лікування дітей.

Розчин та мазь дозволяється застосовувати новонародженим до 1-річного  віку та дітям лише, якщо існують показання до застосування та під суворим наглядом лікаря.

Особливості застосування

Пацієнтам, у яких є порушення щитоподібної залози та недостатність нирок, слід дуже обережно застосовувати препарат. Якщо щитоподібну залозу необхідно пролікувати радіоактивним йодом або ж провести його сцинтіографію, то до та після цих процедур не рекомендується застосовувати препарат.

Якщо пацієнти лікуються засобами літію, то призначати їм препарат не рекомендується.  

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Інші дезінфікуючі та антисептичні засоби є несумісними з препаратом, це стосується перекису водню, саліцилової кислоти, солей ртуті та вісмуту, ферментних мазей, солей алкалоїдів, лугів.

Активність препарату знижується під впливом білків та інших органічних сполук.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом та іншими механізмами

Немає достатніх клінічних даних щодо впливу препарату на швидкість реакції під час керування механізмами чи автотранспортом, тому його вплив залишається невідомим.

Термін зберігання

Препарат придатний до застосування впродовж 3 років.

Умови зберігання

Препарат зберігається за температури, яка не перевищує 25 °С.

Ціна

Середня ціна на препарат в Україні становить 142 гривні. Препарат відпускається без рецепта.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    Егіс, Фармацевтичний завод, ЗАТ, Угорщина
  • Діючі речовини:
    Повідон-йод
  • Код АТХ:

    D08AG02

    D - Дерматологічні засоби

    D08 - Антисептичні та дезинфікуючі засоби

    D08A - Антисептичні та дезинфікуючі засоби

    D08AG - Препарати йоду

    D08AG02 - Повідон-йод