Барбовал : інструкція, застосування, ціна

Барбовал – комбінований препарат з рефлекторною заспокійливою дією, яка зумовлена властивостями діючих речовин, що входять в склад лікарського засобу. Етиловий ефір заспокоює та чинить спазмолітичну дію. Фенобарбітал зменшує подразнення на кору головного мозку. Валідол врегульовує ЦНС. Етанол посилює ефекти діючих речовин.

Склад і форма випуску

Діючі речовини: 1 мл розчину містить етилового ефіру α-бромізовалеріанової кислоти у перерахуванні на 100 % речовину 18 мг, розчину ментолу в ментиловому ефірі кислоти ізовалеріанової (валідолу) 80 мг, фенобарбіталу 17 мг;

Допоміжні речовини: натрію ацетату тригідрат, етанол (96 %), вода очищена.

Лікарська форма: краплі оральні.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина зі специфічним ароматним запахом.

Снодійні та седативні препарати. Барбітурати, комбінації.

Упаковка: по 25 мл у флаконі. 1 флакон у пачці.

Показання до застосування

Препарат застосовують при неврозах, для яких характерні підвищена тривожність, збудливість та безсоння; при істерії; для комплексної терапії нападів стенокардії чи тахікардії; при патологіях ШКТ, зокрема спазмах.

Протипоказання

Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату, печінкова та ниркова недостатність, печінкова порфірія, тяжка серцева недостатність, виражена артеріальна гіпотензія, гострий інфаркт міокарда, цукровий діабет, депресія, міастенія, алкоголізм, наркотична і медикаментозна залежності, респіраторні захворювання із задишкою, обструктивний синдром.

Спосіб застосування та дози

Препарат приймають перорально, використовуючи невелику кількість цукру під язик, або запиваючи краплі рідиною.

Тривалість та курс терапії визначається індивідуально, після ретельного огляду лікарем.

Рекомендовані дози:

  • дорослі - 10-15 крапель, тричі на 24 години, з тривалістю 10-15 днів. Препарат приймають за пів години до прийому їжі.
  • діти. Препарат не використовують в педіатричній практиці. Даних про прийом Барбовалу дітьми не знайдено.

При довготривалих курсах назначають перерву в 10-15 днів. Після витриманої паузи лікування можна продовжити за попередньою схемою.

Особливості застосування

В склад препарату входить фенобарбітал, який негативно впливає на імунну систему та сприяє розвитку синдрому Stevens-Johnson syndrome та токсичного епідермального некролізу (Lyell's syndrome). Найвища ймовірність прояву захворювань у перший період лікування краплями.

Тривале застосування препарату не рекомендується, адже пацієнти піддаються ризику розвитку медикаментозної залежності. До того ж, Барбовал сприяє накопиченню брому в організмі, що може стати причиною інтоксикації організму.

Якщо при прийомі лікарського засобу, пацієнт відчуває біль в області серця — необхідно звернутися за консультацією до лікаря. Можливе виникнення коронарного синдрому.

Пацієнтам з певним переліком патологій (гіпотензія, гіперкінез, гіпертиреоз, гіпофункція надниркових залоз) препарат призначається з обережністю.

Застосування в період вагітності або годування груддю

Через специфічні діючі та допоміжні речовини, препарат протипоказаний в період вагітності та протягом періоду грудного вигодовування.

Передозування

Через довготривале застосування лікарського препарату, може відбутися накопичення діючих речовин засобу в організмі пацієнта. Надмірна концентрація препарату призводить до передозування, яке проявляється:

  • ураженням ЦНС. Передозування в цьому випадку усувається стимуляторами нервової системи. Антидотами можуть стати кордіамін, кофеїн, тощо;
  • проблемами із кров'ю, відхилення у її формулі;
  • тремтінням очей (ністагм);
  • розладом координації (атаксія);
  • зниженням артеріального тиску.

Серед проявів хронічної інтоксикації організму: пригнічений настрій, депресія та апатія, запалення слизових оболонок, зокрема риніт, прояви кон'юнктивіту, діатез. Для ліквідації захворювань назначають симптоматичне лікування.

Якщо не припинити вживання препарату після рекомендованого курсу терапії, можливе звикання до діючих речовин крапель. Барбовал спричиняє медикаментозну залежність, викликає абстинентний синдром, при різкому припиненні вживання препарату — пацієнти стикаються з патологічним синдромом відміни.

Серед симптомів інтоксикації слід виділити: пригнічення чи зупинка дихання, пригнічення ЦНС, що може призвести до коми та летальних випадків, пригнічення серцево-судинної діяльності, порушення артеріального тиску, порушення функціонування шлунково-кишкового тракту, що супроводжується блюванням. Також для передозування препаратом характерні: загальна слабкість, понижена температура тіла, нудота, понижене сечовипускання.

Для ліквідації гострих отруєнь проводять симптоматичну терапію.

Побічні реакції

Здебільшого, використання препарату не має побічних реакцій. В окремих випадках спостерігається:

З боку травної системи: можливе відчуття важкості в нижній частині живота, запори. Рідше, у разі довготривалого систематичного прийому препарату, зустрічаються порушення функціонування печінки;

З боку нервової системи: часто — загальна слабкість, розлад координації рухів, мимовільна сонливість, головний біль, запаморочення. Рідше — галюцинації, збудження або втомлюваність, порушення концентрації уваги, когнітивні порушення.

З боку органів кровопостачання: зниження кількості тромбоцитів в плазмі крові, анемія, агранулоцитоз;

З боку серцево-судинної системи: уповільнене серцебиття, гіпотонічна хвороба;

З боку імунної системи: гіперчутливість, яка може проявлятися ангіоневротичним набряком, висипами та алергічними реакціями, почервонінням шкіри та висипами;

З боку шкіри та слизових оболонок: можливий розвиток  ССД (синдрому Стівенса-Джонсона) та ТЕН (токсичного епідермального некролізу);

З боку опорно-рухового апарату: фенобарбітал стимулює патології репаративного остеогенезу;

Інші ускладнення: порушення органів дихання, проблеми з диханням.

Тривалий прийом брому здатний викликати серйозне отруєння. В такому випадку в пацієнта, який використовував препарат, проявляється пригнічення ЦНС, депресія та апатія, когнітивні відхилення, атаксія, кон’юнктивіт, мимовільне виділення сліз, риніт.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Сумісне використання Барбовалу з нейролептиками та транквілізаторами підвищує дію обох препаратів. У разі використання стимуляторів – відбувається зворотний ефект: дія усіх компонентів послаблюється.

Снодійні та знеболюючі засоби: паралельний прийом Барбовалу, який включає похідні барбітурової кислоти, підсилює дію снодійних та знеболюючих лікарських препаратів.

Алкоголь: одночасне використання не рекомендується, адже спирт підвищує токсичність метотрексату.

Препарати вальпроєвої кислоти: посилюють дію Барбовалу.

Лікарські засоби, які здійснюють метаболізм в печінці: не рекомендується паралельний прийом, адже фенобарбітал, який міститься в Барбовалі стимулює ферменти печінки. Ефективність обидвох препаратів знижуватиметься

Інгібітори МАО: подовжують дію активних речовин Барбовалу. Рифампіцин, навпаки, знижує їх активність.

Нестероїдні протизапальні препарати: одночасне використання провокує виразку шлунка та внутрішні кровотечі.

При паралельному прийомі фенобарбіталу та зидовудину підвищується токсичність обидвох речовин

Умови та термін зберігання

Термін зберігання: 3 роки;

Препарат зберігати в оригінальній упаковці, при температурі, яка не перевищує 25°C. Зберігати у місці недоступному для дітей.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    АТ "Фармак"
  • Діючі речовини:
    Ментол (Mentha)
  • Код АТХ:

    N05CB02

    N - Засоби, що діють на нервову систему

    N05 - Психолептичні засоби

    N05C - Снодійні та седативні препарати

    N05CB - Комбіновані препарати барбітуратів

    N05CB02 - Барбітурати в комбінації з препаратами інших груп