ФІЛЬТР

Аспаркам: інструкція, застосування, ціна

Аспаркам (калію і магнію аспарагінат) – лікарський засіб, який здатен регулювати калій і магній в організмі, метаболічні процеси, підтримують електролітний баланс і зміцнюють серцевий м'яз. До складу входить аспарагінова кислота (аспартат), що переносить іони через клітинні мембрани.

Склад

До однієї таблетки білого відтінку входять 0,175 г магнію аспарагінат і 0,175 г калію аспарагінат.

Допоміжними речовинами в складі препарату є крохмаль кукурудзяний, кальцію стеарат і тальк. 

Аспаркам належить до мінеральних добавок, ліків магнію (різні солі в комбінації).

Фармакологічні властивості

Таблетки Аспаркам регулюють метаболічні процеси, переносять іони магнію і калію у внутрішньоклітинний простір. До його властивостей відносять і ліквідацію дисбалансу електролітів, зниження збудливості й провідності міокарда. Використовують лікарський засіб і для полегшення приступу аритмії.

Лікарський засіб виводиться з організму через шлунково-кишковий тракт, сечовипускальну систему і піт. Найбільша кількість калію і магнію в крові досягається через одну-дві години після вживання. З крові Аспаркам потрапляє в кардіоміоцити або м'язові клітини серця, після чого бере участь в клітинному обміні речовин.

Показання

Рекомендується до перорального вживання в таких випадках:

  • при хронічних захворюваннях серця (серцева недостатність, постінфарктний період), порушеннях ритму серця і шлуночкової аритмії;
  • під час прийому салуретиків, серцевихглікозидів або стероїдних гормонів;
  • при дефіциті калію (гіпокаліємія, поліурія, діарея, посилена пітливість, блювота, висока температура, втрата апетиту);
  • при дефіциті магнію (гіпомагніємія, підвищений артеріальний тиск, гіпертонічний криз, пізній токсикоз вагітних, судомний синдром).

При боротьбі з частими судомними нападами в епілептичному статусі аспаркам додають до інших компонентів терапіії.

Протипоказання

Не рекомендовано призначати при підвищеній чутливості до компонентів препарату, гострій і хронічній нирковій недостатності, хворобі Аддісона, гіперкаліємії, гіпермагніємії, атріовентрикулярній блокаді ІІ-ІІІ ступеня, кардіогенному шоці (АТ <90 мм рт. Ст.), олігурії, анурії, гастродуоденальних виразках або обструкції, а також тяжких опіках.

Препарат дозволяється застосовувати (але під серйозним наглядом) пацієнтам з міастенією гравіс. Тим, у кого підозрюють можливу появу гіперкаліємії, гострої дегідратації теж варто бути більш обачними.

При тривалому застосуванні варто не забувати за перевірку рівня калію і магнію в крові. Для кращого результату без проблем рекомендують постійно проводити моніторинг даних ЕКГ.

Передозування

Випадки передозування не були поки що поміченими, але можуть з'явитися неприємні симптоми: гіперкаліємія, брадикардія, слабкість, дезорієнтація, м'язовий параліч, парестезія кінцівок, гіпермагніємії гипорефлексія, аритмія.

Побічні дії

Побічні реакції трапляються дуже рідко. Проте іноді можуть виникати нудота, блювота, діарея, біль у животі, відчуття дискомфорту або печіння в епігастральній ділянці, шлунково-кишкові кровотечі, виразки слизової оболонки травного тракту, АV-блокада, парестезії, гіпорефлексія, сухість у роті, зниження артеріального тиску. Зовні можуть бути помітними відчуття жару, судоми, свербіж, почервоніння шкіри обличчя, висип та проблеми з диханням.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Якщо застосовувати Аспаркам з калійзберігаючими діуретиками, інгібіторами АПФ, блокаторами β-адренорецепторів і циклоспорином підвищується ризик розвитку гіперкаліємії й посилюється неприємний вплив на перистальтику кишечника.

Препарат не дозволяє засвоюватись антибіотику тетрацикліну, солей заліза та фториду натрію в нормальному режимі. Саме через це слід дотримуватися 3-годинного проміжку між застосуваннями.

Однак Аспаркам може допомогти, коли потрібно знизити дію неоміцину, поліміксину В, тетрацикліну і стрептоміцину.

Лікарський засіб підсилює дію медикаментів, які стимулюють трофічні процеси в міокарді.

Через підвищення нервово-м'язової блокади краще не вживати з антидеполяризуючими міорелаксантами. При змішуванні з засобами для наркозу (кетамін, гексанал, фторотан) Аспаркам впливає на функцію центральної нервової системи.

Особливості застосування

При тривалому використанні препарату необхідно спостерігати за рівнем калію і магнію в крові. Під контролем потрібно тримати і показники електролітного гемостазу та даних електрокардіографії. 

Використання у період вагітності або годування груддю

Негативного впливу Аспаркаму під час вагітності чи годування немовляти груддю не помічено. Якщо на думку лікаря лікарський засіб буде корисним для матері, але ризикованим для плоду або дитини, то дозволяється до застосування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

Аспаркам не має негативних властивостей, які могли б вплинути на швидкість реакції за кермом чи під час роботи з іншими пристроями.

Спосіб застосування та дози

Дорослим за медичним направленням дозволено після їжі ковтати по 1-2 таблетки 3 рази на добу. Але дозу можна збільшувати (при пораді лікаря) до 3 таблеток теж 3 рази на добу.

Шлунковому соку властиво зменшувати дію препарату, тому фахівці рекомендують приймати таблетки після їжі.

Термін лікування може бути різним, тому що залежить від захворювання та його різного впливу на кожен органзім. Точний період має право визначати лише лікар.

Діти

Дітям вживати препарат заборонено через незнання його можливого негативного впливу.

Термін придатності

3 роки при закритій блістерній упаковці з таблетками.

Умови зберігання

Зберігати в сухій упаковці в недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі не вище 25°C.

Категорія відпуску

Без рецепта і за рецептом медпрацівників.

Ціна

50 таблеток в одній блістерній пластинці можна придбати в аптеці від 13-16 грн.

Купити на Liki24 зі знижкою 30% Купити
  • Виробник:
    ПАТ "Хімфармзавод "Червона зірка""
  • Діючі речовини:
    Аспаркам (POTASSIUM, MAGNESIUM ASPARTATE)
  • Код АТХ:

    A12CC55

    A - Засоби, що діють на травну систему і метаболізм

    A12 - Мінеральні добавки

    A12C - Інші мінеральні добавки

    A12CC - Препарати магнію

    A12CC55 - Магнію аспартат, комбінації